Editörler : oto-danisman-expert

Av.Harun Eren
Aday Memur
27 Nisan 2015 10:29

Arkadaşlar merhaba,

Ben muvazzaf öğretim görevlisi subay olarak Jandarmaya katılmıştım. 2013 yılında sutasak eğitimi ne müteakip atandım ve 2014 haziranda istifa ettim. Benden 5.000 TL tazminat istediler. benden daha önce eğitim sırasında ayrılan arkadaştan 8.000 tl istediler jandarma genel komutanlığı bünyesinde eğitim gören arkadaştan ise 3000 TL istediler.

Ben itiraz ettim kalem kalem yazın dedim. gönderdiler öğrenci olarak hesaplamışlar ancak yinede yönetmelikte olmayan kitap kırtasiye ,ilaç tedavi ve yiyecek(tamamı) da talep edilmiş.

Fazlaya ilişkin haklarımı saklı tutarak küçük bir bedel göstererek menfi tespit davası açıyorum gelişmeleri forumla paylaşacağım.

zamazingo06
Yasaklı
28 Nisan 2015 15:03

Arkadaşlar ben de muvazzaf astsubayım. 7 yıl oldu. Şu anda disiplin puanını bitirip atılma yolundayım az bir puanım kaldı bu yıl sonu hallederim bir kaç tane daha ceza alırsam tamamdır iş puan bitecek.

Şimdi konu olarak Puan bitti dosya hazırlandı bu süreç ne kadar sürüyor daha önce atılan var mı? Ben en az 6 ay diye biliyorum. O zaman 8 yılım bitmiş olacak. Komando kursum var ne kadar tazminat öderim acaba ?

JnTR
Şef
28 Nisan 2015 22:27

Bırakan bırakana.. Baktılar ki personel kalmadı MSB'ye polisleri tekrar askere alalım demişler :) Umarım polisler de diretir de askere gelmezler iptal olur. İyice kışlalar boş kalsın istifalar peşi peşine gelsin. Ordu zubaylara kalsın artık pişti oynar dururlar :) bakalım er sayısı da düşünce kimlere artislik yapacaklar gidişat mükemmel :))

zamazingo06
Yasaklı
29 Nisan 2015 10:53

Yo zaten hükümet genel kurmay başkanlarını içeri attı ya sesleri baya kesildi. Ondan anti tayyipler. Vallahi sırf bunlardan nefret ettiğim için akp ye oy atıyorum. Onlar bunların hakkından iyi geliyor :)

Polislerin asker olmasını genel kurmay teklif etmiş ama emniyet açıklama yaptı yok öyle bir şey dedi. Gn. kr. kendi kendine gelin güvey oluyor anca... Tınlayan da yok...

Av.Harun Eren
Aday Memur
04 Mayıs 2015 13:19

Yani aslında yönetmelik var ancak bence tuttuğunu götürüyorlar hiç belli olmaz ama en az 6 ay sürüyor onu biliyorum..

zamazingo06, 9 yıl önce

Arkadaşlar ben de muvazzaf astsubayım. 7 yıl oldu. Şu anda disiplin puanını bitirip atılma yolundayım az bir puanım kaldı bu yıl sonu hallederim bir kaç tane daha ceza alırsam tamamdır iş puan bitecek.

Şimdi konu olarak Puan bitti dosya hazırlandı bu süreç ne kadar sürüyor daha önce atılan var mı? Ben en az 6 ay diye biliyorum. O zaman 8 yılım bitmiş olacak. Komando kursum var ne kadar tazminat öderim acaba ?

mustafadincer84
Kapalı
06 Mayıs 2015 02:47

2005 li jamyo mezunu astsb im sınıfı görevini yapamaz raporu ile sınıf değişikligi istemeyerek malulen 2013 yılında emekli oldum 2 yıl eksik hizmet için 3200 tl ödedim 2012 de yeni kanun çıktı öğrenim giderleri % 70 oranında düştü ama saglikli düşün öyle karar ver

Tmer
Aday Memur
28 Nisan 2018 14:25

merhabalar ben hava kuvvetlerinde astsubayım 24 nisan 2017 de. okula girdim 30 agustos 2017 de personel oldum 1. yıllık deneme süresini tamamlamadım istifa etsemeyi düşünüyorum ne kadar tazminat öderim bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi?
Toplam 187 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi