Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 10:51

Ve ey benden bin yıl sonraki nesil

Nedir seni sende yitiren bu hal

Titre kendine dön!

Öz cevherini şehitler, gaziler tarihinden al.

Ne çileler çektim ben bu yollarda

Meçhule sürüldüm, yine ölmedim

Ne kanlar kaybettim şu meydanlarda

Sırtımdan vuruldum, yine ölmedim

Koç Köroğlu'yam, Dadaloğlu'yam

Dağlarda aslan, dillerde destan

Zamanın rüzgarı tersine esti

Zalimler gül tutan elimi kesti

Işığım karardı, kalemim sustu

Belimden kırıldım, yine ölmedim

Koç Köroğlu'yam, Dadaloğlu'yam

Dağlarda aslan, dillerde destan

__narkissos__
Yasaklı
21 Şubat 2008 10:54

Vahim kışkırtma!

?Terörü? bahane ederek sokaklara dökülen ülkücüler, ?solcu? milliyetçiler terör estiriyor. Kürt vatandaşlar ve DTP binaları hedef yapılıyor. 25 yıllık savaşta görülmemiş bir Kürt-Türk çatışması kışıkırtılıyor

Hakkari?de yaşanan çatışmaların ardından Türkiye?nin birçok ilinde Kürt vatandaşlara ve DTP il ve ilçe örgütlerine saldırılarda bulunuldu. Gerilim artarak sürerken Bursa?da bir Kürt ailenin evi ateşe verildi. Bazı DTP büroları kundaklanırken bölge illerine sefer yapan yolcu otobüsleri durduruldu; bir kahvehane silahla basıldı.

Bursa?nın Fevzidede ve Atariye mahallelerini ablukaya alan yüzlerce ülkücü mahalleyi savaş alanına çevirdi. Abdurrahman Adam?ın evini yakan ve arabasını parçalayarak kullanılmaz hale getiren ülkücüler, Ahmet Tokay adlı Kürt vatandaşın da evinin camlarını kırdı. Polisin güvenlik önlemi almadığı mahallelerde, Kürt aileleri tedirgin.

İlçe örgütleri ateşe verildi

DTP?nin Ankara?da bulunan Genel Merkezi?ne önceki gece Balgat Ülkü Ocakları?ndan geldikleri belirlenen 6 araçlık konvoy, 3 kez parti binasına saldırı girişiminde bulundu. Genel merkez binasına ?Kökünüzü kazıyacağız? şeklinde ağır hakaretlerle tehdit telefonlarının edildiği öğrenildi.

İstanbul Fatih DTP İlçe Örgütü?ne giren ülkücü grup, binanın çatı katına ulaşarak buradaki eşyaları ateşe verdi. Türk bayraklı kalabalık bir grubun Bahçelievler DTP ilçe binasının da camlarını kırdığı açıklandı. DTP Zeytinburnu İlçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından pompalı tüfekle saldırı düzenlendi. Ölen ya da yaralananların olmadığı bildirildi.

Kocaeli DTP il binası önüne bomba süsü verilmiş bir paket bırakıldı. Bina girişinde bulunan DTP Kocaeli İl Örgütü levhası da yok edildi.

Antalya?nın Manavgat ilçesinde DTP binası da ülkücüler tarafında ateşe verildi. Çıkan yangın nedeniyle DTP binası kullanılamaz hale gelirken, parti yöneticileri ifade vermek üzere karakola çağrıldı. DTP Manavgat ilçe binasına gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, kapıya benzin döktükten sonra ateşe verdi. İl Başkanı Mustafa Gül, büyük çaplı hasar meydana geldiğini söyledi.

Gaziantep?te taşlı saldırı

DTP Gaziantep il binası, kimliği kişiler tarafından taşlandı. Binanın kapısına da ?MHP? yazıldı. Taşlı saldırının, polislerin önceki akşam il binası çevresinde yoğun güvenlik önlemi almasına rağmen gerçekleşmesi ise dikkat çekti. Saldırıya ilişkin konuşan DTP Gaziantep İl Başkan Vekili Mehmet Aslanoğlu, yaşanan olayın kaygı verici olduğunu belirtti.

Mersin?de Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) il binası taşlı saldırıya uğradı.

Çözüm operasyonda değil demokraside

İzmir?de dün akşam saatlerinde çeşitli il ve ilçelerde yürüyüş ve basın açıklamaları yapıldı. Gösterilerde zaman zaman havaya ateş açıldı. Bir grup Kordon?daki cafe ve barların önünde oturanlara, ?Böyle bir günde niye eğleniyorsunuz? şeklinde müdahalede bulundu. Önceki gece DTP İlçe binalarına da saldırılar düzenlendi. DTP Buca İlçe Örgütü?nün camları kırılırken, Gaziemir İlçe Örgütü ise kurşunlandı.

DTP İzmir İl Örgütü?nde çeşitli kurumların yaptığı ortak basın toplantısında konuşan DTP İzmir İl Başkanı Mehmet Bayraktar, yaşananların Kürt sorununun çözümsüzlüğünden kaynaklı olduğunu belirterek, Kürtleri ve Türkleri çatıştırmaya götüren bir süreç yaşandığına dikkat çekti.

EMEP İl Sekreteri Ufuktan Öden, ?Asıl böyle bir süreçte soğukkanlı ve sağduyulu olmak gerekir. Türkiye?de ne Kürtler ne Türkler bu acılardan mutlu olmaz? dedi.

ÖDP İl Sekreteri Osman Doğan, Kürtlerin dillerini ve kültürlerini eşit bir şekilde yaşamak istediklerini kaydetti.

Mazlum-Der İzmir Şube Başkanı Mustafa Kaylı da savaşın karşısında olduklarını söyledi. (HABER MERKEZİ)

--------------------------------------------------------------------------------

Çanakkale?de ülkücüler Kürt öğrenciyi dövdü

Çanakkale?nin Biga ilçesinde gösteri yapan ülkücü bir grup, yoldan geçen Kürt öğrenciye saldırdı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi?nde okuyan Kürt öğrenciler, can güvenlikleri olmadığı için okula gidemiyor.

Çanakkale?nin Biga ilçesinde çarşıda araçlarla gezen ülkücü bir grup, yoldan geçen Ekin Demirkan adlı üniversite öğrencisine saldırdı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Demirkan, kendisini gören ülkücü grubun ?Bu da Kürttür? diyerek kendisine saldırdıklarını belirtti. Demirkan, can güvenlikleri olmadığı için arkadaşlarıyla birlikte okula gidemediklerini belirtti. (Çanakkale/EVRENSEL)

--------------------------------------------------------------------------------

Üç kişi silahla yaralandı

Bursa?nın Kemalpaşa ilçesinde bir kahvehaneye silahlı saldırıda bulunan ülkücü bir grup, 3 vatandaşı yaraladı. Hafif yaralanan ve ismi öğrenilemeyen vatandaşlar, hastanede yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi. Yoğunluklu olarak Kürt esnafının bulunduğu Muhacir Pazarı?na giren bir başka ülkücü grup ise pazar yerini talan etti. Polisin olay yerine gelmesinin ardından ara sokaklara dağılan kalabalık ülkücü gruplar, geç saatlere kadar tekbir ve sloganlarla çevre sakinlerine gergin anlar yaşattı. Bursa?daki ülkücü saldırıların kaygı verici olduğunu belirten Bursa DTP İl Başkan Yardımcısı Suat Ertuğrul, güvenlik önlemleri için Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü?nden görüşme talebinde bulundukları belirtti.

Yolcu otobüsünü taşladılar

İzmir?den Mardin?e sefer yapan Dilmenler Firması?na ait 2 yolcu otobüsünün Afyon çıkışında ülkücü grubun saldırısına uğradığı bildirildi. İzmir?den Mardin?e sefer yapan iki yolcu otobüsü Afyon çıkışında kalabalık ülkücü bir grup tarafından taşlandı. Her iki otobüsün camlarının büyük oranda kırıldığı kaydedilirken, saldırı noktasında bulunan jandarmanın ise yaşananlara sessiz kaldığı iddia edildi. Firma yetkilileri bölge illerine sefer yapan birçok firmanın benzer saldırılara maruz kaldığını dile getirdi.

Malatya?da ülkücü saldırı

Malatya?da önceki gün gündüz saatlerinde otogarda Vanlı oldukları öğrenilen 3 kişiyi tekme tokat döven ülkücüler, akşam saatlerinde sokaklara döküldü. DTP İl Örgütü?nü taşlayan 300 kişi, mahalle mahalle gezip ?Meclis?te PKK istemiyoruz? sloganlarını attı. DTP binasını taşlayan grup daha sonra bozkurt işaretleriyle, polis eskortuyla yürüyüşe geçti.

__narkissos__
Yasaklı
21 Şubat 2008 10:57

Yavru_kurt marşı yazdım

Hayat delilen kavgaya attı beni

yanlızkurt & dişikurt

çevik patilerimle yürüyorum

Başbuğun hayali yolunu

red edip geliyorum

Kurt ayrımı bilmem

Din ayrımı bilmem

ben uluyarak geliyorum

Yanlızkurt dişikurt

beni red etmiş

ben yanlız ulurum

yirmiiki_22
Kapalı
21 Şubat 2008 10:57

bak buraya fazla takılma, kurtlar ham yapar sonra ben de kurtaramam seni :))

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 10:58

Zulme çatıp zalimle dövüştüğüm

Dertlenip te telaşına düştüğüm

Bağrımı yarıp ta kabir eştiğim

Dağlara çıkmanın tam zamanıdır

Ululardan bir kutlu ferman ola

Ferman ola derdime derman ola

Vur yiğidim vur ki vatan var ola

Kuşlar ölmüş karanfiller kurumuş

Sevdiğimin gözünü yaş bürümüş

Yiğitlerim pusaklanıp yürümüş

Hünkarımdan bir kutlu ferman ola

Ferman ola derdime derman ola

Vur yiğidim vur ki vatan var ola

Ağlayıp ta dizlerimi dövdüğüm

Yana yana etrafında döndüğüm

Ben gidiyorum ver elini sevdiğim

Aslan beyden bir kutlu ferman gele

Ferman gele derdime derman gele

Vur yiğidim vatan kalmasın ele.

__narkissos__
Yasaklı
21 Şubat 2008 11:00

Yavru_kurt marşı yazdım

yanlızkurt & dişikurt

Başbuğun hayali yolunu

red edip geliyorum

Kurt ayrımı bilmem

Din ayrımı bilmem

ben uluyarak geliyorum

Yanlızkurt dişikurt

beni red etmiş

ben yanlız ulurum

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 11:00

Bu dünyada zevk sefa

Bir devran sürmek varmış.

Ulan kafa ah kafa,

Bugünü görmek varmış.

Vatan dedim,yurt dedim,

Vatandan sürgün yedim

Tek doğru ben mi idim

İpe un sermek varmış.

Hey gidi aptal hey hey

Bak yaşıyor paşa bey

Neyimiş de yolsuz köy

Köprüsüz ırmak varmış.

Bu işler nene bırak

Kel başa şimşir tarak

Ot gibi yaşayarak

Murada ermek varmış.

Şu ömrüm bile bile

Baştan sona hep çile

Rüşvet ile torpile

Kafayı yormak varmış

Bugünleri bilip de

Türkiye'de kalıp da

Bir yolunu bulup da

Anap'a girmek varmış.

Kaç tane ozan gelmiş,

Çoğu aç sefil ölmüş

Ozanlık iş değilmiş

Bu sazı kırmak varmış.

Eloğlu davul çaldı

Başbakan kızı aldı

Ben saz çaldım ne oldu

Davula vurmak varmış.

Ozan Arif kes burda

Günaha girme bir de

Biliyorsun mahşerde

Hesap da vermek varmış.

__narkissos__
Yasaklı
21 Şubat 2008 11:02

Yavru_kurt marşı yazdım

yanlızkurt & dişikurt

Başbuğun hayali yolunu

red edip geliyorum

Kurt ayrımı bilmem

Din ayrımı bilmem

ben uluyarak geliyorum

Yanlızkurt dişikurt

beni red etmiş

ben yanlız ulurum

sencer20
Yasaklı
21 Şubat 2008 11:06

Narkis niye bu başlığı sabote ediyorsun?

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 11:07

ccc mhp ccc

__narkissos__
Yasaklı
21 Şubat 2008 11:08

Yavru_kurt marşı yazdım

yanlızkurt & dişikurt

Başbuğun hayali yolunu

red edip geliyorum

Kurt ayrımı bilmem

Din ayrımı bilmem

ben uluyarak geliyorum

Yanlızkurt dişikurt

beni red etmiş

ben yanlız ulurum

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 11:11

ülkü denen nazlı gelin er de şan ister

büyük kan büyük devlet kurmak ister.........

denizcedenizzzz
Daire Başkanı
21 Şubat 2008 11:13

hastasıyım şiirlerinizin edebiyat kokuyor her bir cümlesi

__narkissos__
Yasaklı
21 Şubat 2008 11:14

denizzzz benim konserimi hatırlıyon değilmi nasıl ulumuştum

yirmiiki_22
Kapalı
21 Şubat 2008 11:15

"hastasıyım şiirlerinizin edebiyat kokuyor her bir cümlesi"

:)))))))))

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 11:16

yazılmasın şiirler

söylenmesin türküler

içinde sen yok isen

yansın yıkılsın tüm şehirler...........

sencer20
Yasaklı
21 Şubat 2008 11:16

deniz al bir şiir daha sana ozaman

ÖNKUZU

Kuzu yürür... kuzu yürür...

Önde Önkuzu yürür...

Kuzular meledikçe

Gönlüme sızı yürür!...

Önkuzu hey!... Önkuzu!...

Önde gider Önkuzu...

Bu bayrak düşmez yere

Ölmedikçe son kuzu!...

Dursun adı... Dursun adı...

O gitti, dursun adı.

Dillerde türkü olsun,

Yürekte vursun adı!...

Kuzular koç olacak,

Toy, düğün, göç... olacak

Bu yıl ki kuzuların

Adları ' öç ' olacak!!!

denizcedenizzzz
Daire Başkanı
21 Şubat 2008 11:17

gerçekten süperrr

yirmiiki_22
Kapalı
21 Şubat 2008 11:19

kuzu ve öç... o masum ve zararsız hayvanlardan... :))

yanlızkurt38
Kapalı
21 Şubat 2008 11:19

geçti bizden geçti bizden

zevki sefa geçti bizden

mertlere köprü oldum

namertlerde geçti bizden.........

Toplam 3861 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler