Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
06 Mart 2008 14:14  

paramediklik nedir nsl çalışır?

Arkadaşlar paramediklik okumak istiyorum ama yeterli bilgim yok kaç puanla giriliyor çalışma şartları nekadar zordur hiç bişey bilmiyorum şuanda hemşire olarak serviste çalışıyorum 60 hasta ve yakınlarıyla uğraşmak zor.Paramediklik uzaktan gördüğüm kadarıyla basit gibi görünüyor ama çalışan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

Özellikle insan hayatı kurtarmak güzel bir duygudur herhalde?En azından birçok kişiyle uğraşmak onlara dert anlatmak gibi sorunu yok gibi geliyor bana.

Paramedik arkadaşlar bana çalışma şartlarını anlatırsa ona göre ösym ye gireceğim ve okumayı tercih edeceğim.

06 Mart 2008 16:49

aciltıptek.

arkadaşım ambulans kullana bilirsin cpr yetkin var çakmaya yetkin var bolbol hasta taşırsın bel fıtıgı gelişe bilir bende oldugu gibi olay yerinin sıcagıyla bazen kufur bazen de kafana taş gelebilir vakkaya 2 kişi cıkabilirsin şöför ve sen yaralı sayısı çok fazla olursa cıktıgın vakkada zorluk yaşarsın tek basına.. şöför genelde 40 yaşın ustunde oldugu için sana yardımcı olamaz yoldan geçenlerle komsularla hastayı taşırsın üstüne hastane aciline entegreysen acilde gelip enjeksiyon pansuman yaparsın 24 saatten 8 nöbet tutarsın okul 2 yıllık att üst bölümü

Toplam 1 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?