Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : nisan8227
13 Mart 2008 20:30  

Bütün beden eğitimi öğretmenleri okuyun-Besyo denklik

merhaba

benim bir sorum olacak cevaplarsanız memnun olacağım

2006 besyo mezunuyum resmi gazetede yayınlanan''

''Beden Eğitimi ve Spor yüksekokulu Mezunlarının Antrenör Belgesi Alması İçin Gerekli Belgeler

16 Ağustos 2002 tarih ve 24848 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak, 01 Ocak 2003 yürürlüğe giren ve 5 Kademeli olarak uygulanacak olan ANTRENÖR EĞİTİM YÖNETMELİĞİ?ne göre Üniversitelerin Beden Eğitimi veya Spor Eğitimi veren yükseköğrenim kurumlarından mezun olanlardan istenen belgeler;

1. Dilekçe (Açık Adresli)

2. 2 adet vesikalık fotoğraf (orijinal-kravatlı ve sakalsız)

3. Diploma (noter-tasdikli)

4. Transkript (yıllara göre ders ve not dökümanı)

5. Mezun olduğu üniversiteden uzamanlık veya seçmeli ders gördüğüne dair alınacak belge

6. Savcılık sabıka kaydı (aslı)

7. Nüfus cüzdanı fotokopisi

8. Sağlık raporu (Hükümet tabipliği ve sağlık ocağından) (aslı)

9. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü?nden sporda Cezaları olmadığına dair yazı (aslı)

10. Ziraat Bankası Ulus/Ankara Şubesi 36261168-5002 nolu hesabına 35 YTL yatırıldığına dair dekont (2008 yılı için)

Yukarıdaki belgelerin tamamlanmasından spnra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Spor Eğitim Dairesi Başkanlığı, Süleyman Sırrı Sokak 3/7 sıhhiye ? Ankara adresine gönderilmesi yada elden teslim edilmesi halinde uygun denklik işlemi yapılarak kişiye Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri aracılığıyla en kısa sürede teslim edilecektir.''

habere göre bizlerin antrenörlük alma olanağımız varmış ben hentbol ve futbol almak istiyorum

futbol antrenörlük belgesi alırken yanılmıyorsam uzmanlık belgesi isteniyordu.bu yayımlanan habere göre sadece seççmeli dersimizle futbol antr.veya b denklik belgesi alabilirmiyiz ilginiz için teşekkürler ...

cevap

BESYO mezunu olarak bizden sadece 1 branşta belge alabilirsiniz.

Ancak Futbol federasyonu özerk bir yapıda kendi antrenörlerini yetiştirdiği için

bizden futbol belgesi alamazsınız. Bunun içi,n futbol federasyonuna başvurmanız gerekmektedir.

Diğer branşlardan da seçmeli olarak görmüş olduğunuz derslerin sadece birisini belgeleyerek

belge alma hakkınız var. Gerekli belgeleri gönderdiğiniz taktirde istediğiniz belge en kısa zamanda hazırlanacaktır.

ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.gsgm.gov.tr/spor_egitim/dosyalar/denklik/besyodenklik.html

Saygılarımızla.

14 Mart 2008 19:15

fanatik_1905

arkadaşım futboldan denklik belgesi alamıyorsun maalesef bu konuyu futbol federasyonuna açıp sordum

en alt seviyede antrenörlük belgesi alabilmek için 5 sene profesyonel veya 10 sene amatör olarak futbol oynamış olmak şartı var..bu şart yoksa zaten alamıyorsun.bana böyle söylemişlerdi eğer sen tff ye telefon açıp bu konu hakkında bilgi sahibi olursan cevabı burada yazarmısın?

Toplam 1 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?