Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
17 Mart 2008 19:14  

ilköğretim okullarında görevli memurların görev ve sorumlulukları gösteren belge nedir ?

Bilgisi olan varsa yardımcı olsun.

18 Mart 2008 06:20

ugursa
Kapalı

İlköğretim kurumları yönetmeliğinde yazılı olduğu üzere;

Yönetim İşleri ve Büro Memuru

Madde 77 - Yönetim İşleri ve büro memurları, müdür veya müdür yardımcıları tarafından kendilerine verilen yazı ve büro işlerini yaparlar. Gelen ve gidenyazılarla ....vs. vs.

Öğretmen, memur ve hizmetlilerin özlük dosyaları.... vs, vs,

Müdürün vereceği hizmete yönelik diğer görevleri de yaparlar.

Hesap İşleri Memuru

Madde 78 - Okulun yönetici, öğretmen, memur ve hizmetlilerine ait aylık, ücret, sosyal yardım, yolluk, sağlık, vergi iadesi gibi özlük hakları.........vs. vs.

Müdürün vereceği hizmete yönelik diğer görevleri de yaparlar.

Ambar memuru

Madde 79 - Satın alınan yiyecek,.............vs. vs.

Müdürün vereceği hizmete yönelik diğer görevleri de yapar.

Ayniyat ve Depo Memuru

Madde 80 - Okulun bütün demirbaşından sorumlu olan ayniyat ve depo memuru, demirbaş eşya ve tüketim maddeleri ile ilgili her türlü işlemin, ............vs, vs,

Kütüphane Memuru

Madde 82 - Kütüphane memuru okul kitaplığını,.............vs. vs.

Her nekadar her çeşit memurluk için çeşit, çeşit görevler varsa da, hepsinin sonunda "Müdürün vereceği hizmete yönelik diğer görevleri de yapar." cümlesi de yer almaktadır.

Ayrıca birçok İlköğretim kurumunda genelde bir memur bulunmakta olup, sağolsunlar o bir tek memur bu işlerin hepsinden anlamakta olup Okul müdürü, Müdür yardımcısı veya yardımcıları ile ortaklaşa bu işlerin yapılması sağlanmaktadır.

Memuru bulunmayan okul yöneticilerine Allah sabır ve kolaylık versin.

Tabi memurlara da... ama onlar bu işlerin ve bu yazışmaların kurdu olmuşlardır, ve iyi bir memur neredeyse bu işleri bir yönetici kadar iyi yapabilmekte ve ayrıntıları belki daha iyi bilebilmektedir.

Toplam 1 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?