Editörler : Pangaea

kikie
Şube Müdürü
29 Ağustos 2009 00:53

gncll

akarsu373
Aday Memur
21 Nisan 2012 13:39

arkadaşlar bu yıl ted sınavına giren varmı ??

hamzafen
Şef
29 Temmuz 2012 10:24

sınav tarihleri ve bu seneki alımlarla alakalı bilgisi olan var mı

ebasake
Şube Müdürü
29 Temmuz 2012 11:18

Ben bir özel okulun mülakat sınavına girmiştim bana eğitim bilimlerinden bazı sorular sordu branşım İngilizce olduğu için İngilizce olarak soruldu bu sorular Hümanistik yaklaşım nedir ve hakkında ne düşünüyorsun diye sordular. Sonra da bir konu verdi ve bunu hümanistik yaklaşımı baz alarak nasıl anlatmaya dikkat etmelisin dedi. Bir başka okulda ise bana bir durum verdiler tatildesin otel odasında ve duş almak istedin banyoya gittin şampuanı kafana döktün musluğu açtın ki sular kesik kafan da şampuanlı artık ne yaparsın diye. Bu iki okul da Ankara' da yani mülakatların içeriği değişiyor. Bunun dışında bir başka okulda uygulamalı sınav yaptılar bir sınıfa ders anlattırdılar ama en nihayetinde özel okullar çok kötü stresli, yorucu inanılmaz yoğun bir çalışma ortamı. İnsanı maksimum 10 sene gibi kısa bir zamanda bitiriyor sömürüp. Bütün hayatın o okul oluyor özellikle de büyük şehirlerdeki okullarda rekabet çok korkunç boyutta olduğu için tek bir hata yapmamak adına o kadar kasmak zorunda kalıyorsun ki tükeniyorsun. Hayatının bütünü mesleğin üzerine oluyor bir on sene bu şekilde bitip tükendikten sonra belirli bir itibarı elde edebilmiş ve tahammül edebilmişsen bu korkunç hayata işte o zaman korkma artık bir 20 sene kadar daha rahat edebileceğin bir süreç başlıyor.

hamzafen
Şef
01 Ağustos 2012 17:54

güncl

tnypinar
Aday Memur
14 Mart 2013 09:42

Uzun zamandır yazılmamış, ben de bu sene sınıf öğretmeni olarak ted ank. ya başvurdum.bu sene sınava

çılgıntürkçeci
Şube Müdürü
14 Mart 2013 10:07

askerliğin yapılmış olması gerekiyormuş başvurumıyorum.

tubasznn
Aday Memur
01 Nisan 2013 23:34

30 marttaki ted koleji almanca öpretmenleri girdiniz mi sorular nasıldı

Çağla11
Aday Memur
13 Nisan 2013 15:40

Arkadaşlar ben bu sene 30 Marttaki sınava girdim sorular açık uçluydu ve eğitim bilimleriyle ilgiliydi benim branşım sınıf öğretmenliği olduğundan bizim sorular türkçe sorulmuştu ama biyoloji matematik vb branşların soruları ingilizce sorulmuş açıkçasını söylemek gerekirse sorular oldukça ağırdı ben iki sayfa cevap yazdığım halde 60 almışım sözlü mülakatta da gene eğitim bilimleri ile ilgili sorular sordu kurul

xxlife
Kapalı
13 Nisan 2013 18:30

sonuclar acıklandı mı ? bende gırmıstım sınava

Çağla11, 11 yıl önce

Arkadaşlar ben bu sene 30 Marttaki sınava girdim sorular açık uçluydu ve eğitim bilimleriyle ilgiliydi benim branşım sınıf öğretmenliği olduğundan bizim sorular türkçe sorulmuştu ama biyoloji matematik vb branşların soruları ingilizce sorulmuş açıkçasını söylemek gerekirse sorular oldukça ağırdı ben iki sayfa cevap yazdığım halde 60 almışım sözlü mülakatta da gene eğitim bilimleri ile ilgili sorular sordu kurul

Çağla11
Aday Memur
13 Nisan 2013 19:46

evet hocam 4 nisanda açıklandı benim telefonuma mesaj geldi sisteme tc kimik ve şifrreniz ile girip mülakat için randevu alınız diye hatta mülaktım da geçtiğimiz perşembe günü oldu ama çok umutlu değilim açıkçası bakalım hayırlısı

xxlife
Kapalı
01 Mayıs 2013 19:51

mulakat sonucunuz ne oldu?

diesra
Aday Memur
03 Mayıs 2013 21:32

almanca branşından mülakat sonucu olumlu olumsuz aranan oldu mu?

xxlife
Kapalı
03 Mayıs 2013 21:38

sız mulakata gırdınız mı .. ne soruyorlar

diesra, 11 yıl önce

almanca branşından mülakat sonucu olumlu olumsuz aranan oldu mu?

diesra
Aday Memur
03 Mayıs 2013 21:41

evet girdim. ders anlatımına hazırlanmıştım ama ders anlatımı olmadı.konuyla ilgili sorular sordular

Ozan85
Memur
27 Mart 2017 18:47

Arkadaşlar deneyimsiz bir öğretmen için başlangıç maaşları ne civardadır? Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir de 2017 için mülakata çağrılan var mı?

pesendide
Müsteşar Yardımcısı
27 Mart 2017 18:51

Asgari ücret...

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi