Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
21 Nisan 2008 11:58  

Yardımcı hizmetli görevlerini düzenleyen yönetmelik

Yardımcı hizmetli görevlerini düzenleyen yönetmelik lazım. Lütfen yardım.

21 Nisan 2008 15:34

sergun55

kimsenin haberi yok galiba.

22 Nisan 2008 08:06

ENSAR DEMİR

Değerli kardeşim her işi yapar birde müdürün verdiği görevleri yapar sen düşün artık kolay gelsin

22 Nisan 2008 11:34

malatyalii

öyle bi yönetmelik yok kardeş. 657 de ki hizmet sınıflarında belirtilen işleri yapar. yani her işi yapma özelliğine sahiptir ama lafa gelince vasıfsız elemandır

24 Nisan 2008 18:51

cebellimevlut
Yasaklı

anasını satayım ben okula geleli daha bir defa elektrikçi geldi

oda genel onarım vardı

sendüşün artık neler yaptıgımızı

24 Nisan 2008 22:22

selkor

Diğer Yardımcı Personel

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Madde 91 ? Yardımcı hizmetler sınıfı personeli, okul yönetimince yapılacak plânlama ve iş bölümüne göre her türlü yazı ve dosyayı dağıtmak ve toplamak, başvuru sahiplerini karşılamak ve yol göstermek, hizmet yerlerini temizlemek, aydınlatmak ve ısıtma yerlerinde çalışmak, nöbet tutmak, okula getirilen ve çıkarılan her türlü araç-gereç ve malzeme ile eşyayı taşıma ve yerleştirme işlerini yapmakla yükümlüdürler.

Bu görevlerini yaparken okul yöneticilerine ve nöbetçi öğretmene karşı sorumludurlar.

Duyurma

Madde 92 ? Okulun yardımcı hizmetler ve genel idare hizmetleri sınıfındaki personelin, görevleri ile ilgili Yönetmelik maddeleri görülebilecek bir yere asılır. Görev dağılımları yazılı olarak bildirilir.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/225_0.html

Kolay gelsin.

25 Nisan 2008 11:05

malatyalii

selkor kardeş bu yönetmelik 657 nin ilgili maddesinden bile ağır. yani bu yönetmeliğe göre yapmayacağı iş yoktur

26 Nisan 2008 22:18

selkor

malatyalii kardeş ben soruya baktım yönetmeliği kopyalayıp yapıştırdım.ama durum malesef bu.Allah hepimize yardımcı olsun.Sendikalarımız sendikacılık yaparsa düzelir ama onlar bizi sadece fazla üye olarak görüyorlar.

Toplam 7 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..