Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
27 Nisan 2008 21:46  

Jandarma Assubayı ve Uzman Jandarma arkadaşlar mutlaka bakın

Arkadaşlar Jandarma hariç hangi devlet kurumunda hem nöbet tutup bide üstüne para ödeniyor bilen varmı sağlık eğtim kurumları bildiğim kadarıyla nöbet parası alıyo biz üstüne para veriyoruz neden verdiğimizi Jandarma arkadaşlarım bilirler açıklamaya gerek yok.Şahsen zoruma gidiyor devlet % 2,5 zam veriyor onuda geri veriyoruz bu şekilde ben ayda ortalama 25 ylt veriyorum belki önemsiz gibi duruyo ama hem sabaha kadar dur bütün sorumluluk sende olsun üstüne yıllık 300 ytl öde haksızmıyım.Yorumlarınızı bekliyorum bu konuda en azından bizede nöbet parası ödenmeli diyorum.

27 Nisan 2008 22:37

thk9
Yasaklı

haklısın kardeşim.

birçok meslek grubu nöbetten ayrıca para alıyor,bazılarıda nöbeti vardıya anlamında(yani mesai olarak ) yapıyor. biz ise pazartesi sabah 07.30-08.00 de mesaiye başlar,09.00 da nöbeti alır,ertesi gün(salı) saat 09.00 da nöbet biter ama mesai bitmez.akşam 17.00-17.30-18.00 mesai biter.ama görev bitermi? işte onun için aksi bir emir varmı beklenir ve yoksa birlikten ayrılınır.Yani pazartesi sabah geldiğiniz görev yerinizden salı akşamı(aksine emir yoksa) gidersiniz.Tabi çarşamba sabahı yine mesaiye gidilir.Bunun için fazladan bir ödeme olmadığı gibi üstüne üstlük fazladanda cepten harcama yapılır.

ancak bu konuda daha avantajlı kurum personeline olumsuz söz söylemiyor onlar adınada hatta seviniyorum.

bizim kaybımız her anlamda olduğu gibi yine en az adamdan en fazla faydanın elde edilmesi politikasıdır.burda fayda görev içindir ama personelin kaybetmesi o kadar önem arzetmez.

27 Nisan 2008 22:44

detailed
Yasaklı

Sorun belli, çözüm?

28 Nisan 2008 01:17

havan06

olaya surdan bakalım adam memur maası 850 ytl +mesaı oldu nobete kaldı aldı 300 ytl toplam 1150 .sızce fazlamı.herkes kendı maasından kıyaslama yapabılır

28 Nisan 2008 07:43

sessiz44
Yasaklı

gerçek efsane arkadaşım, sen 25 ytl veriyormuşsun, ben her ay 80-90 ytl arası veriyorum yemin ederim. İnsanın zoruna gidiyor tabii ki. Ama ne fayda

28 Nisan 2008 19:34

gercekefsane

Havan06 neden kendini yada bizi normal memurla bir tutuyorsun onların yaptığı işle bizimki aynımı bizim çektiğimiz cefayı çekiyormu bir çoğu memleketinde görev yapabiliyor ben de memleketimde görev yapayım 1.150 ye razıyım haklı olduğumuza inandığım bir konu ve bize haksızlık yapılıyor.

28 Nisan 2008 21:40

sowelye82

malasef 1 0cak 2008 tarıhınden itıbaren kuvvetli tayın bedelı paralarıda kesıldı ama tuttuğun nöbetın parsınıda verıyorsun ayrıca er ve erbaşların günlük yemek bedellerı 9.50 ytl yi buluyor yanı her nöbette 9.50 ytl verıyorsun 10 10 nöbet tutsan 95 ytl yapıyor.il jandarma Maliye şube de çalışıyorum her gün emrın gelmesını bekliyorum kuvvetlı tayın bedellerı tekrar verılırmı dıye ama malasef bır daha verılmeyecekmış son duyduğuma göre.Ayrıca rahatsızlığımdan dolayı aralık 2007 de malıye kısmında çalışmaya başladım ocak 2008 de tayın bedellerı kesılınce personelde zoruma gıdecek esprıler yapıyor sen malıyeye geçtın paralar kesıldı uğursuz dıye :))

28 Nisan 2008 22:03

karapostallar

Nöbet tutandan para kesilme işi yok diye hatırlıyorum.Yoksa ben emri yanlış mı okudum.Bilgi...?

29 Nisan 2008 16:45

havan06

gercekefsane

senın sozlerıne katılıyorum.ama benım demek ıstedıgım normal memurlarında aldıgı para bu hayat sartlarında yetmeyen cok az bır para

29 Nisan 2008 16:57

sowelye82

karapostallar:

bedelen beslenme yönergesi var jandarmada 49-1(A)ya göre nöbet tutan nöbetçi astsb tuttuğu nöbetin günlük yemek bedeli ni öder.Şu anda başka bir emir yok.yani ayda 10 nöbet tutsan yaklaşık 95,00 ytl para ödeyeceksin benim bildiğim bu

29 Nisan 2008 23:31

forever_06

Sayın gerçekefsane

Konu çok güzel Ben bekar bi personelim ve bulunduğum yerde lokantadan yiyemem çünkü yok. Mecburen Bölükte Tabldot hesabından yiyorum ve aylık ödediğim en az 230 YTL bu ay ben ne yapayım hadi söyleyin ayda da en az 6 nöbetim var.

29 Nisan 2008 23:34

Levent K.

valla ben alayın tabldotunu yapıyorum, rütbelilerden parayı toplayana kadar canım çıkıyor, millette para yok, yemek bedelide çok fazla, gerçekten çok mantıksız bir olay,

01 Mayıs 2008 16:09

canpolat0038
Kapalı

YA BEN NE YAPAYIM SİZ GENE AYDA ALTI NÖBET TUTUYORSUNUZ PEKİ DIŞ KARAKOLDAKİ PERSONEL NE YAPSIN ZATEN 3 KİŞİ KARAKOL KOMUTANI NÖBETTEN MUAF ARAYA BİRDE KS. DÖNEM ÇVŞ. DAHİL ET ÜÇ GÜNE BİR NÖBET AYDA 10 NÖBET DEMEK. AMA YENİ DÜZENLEME YAPILDIĞINI SÖYLEDİ BİZİM İL JANDARMADAKİ MALİYECİ VE LEVAZIMCI PERSONEL. İNŞALLAH DÜZELİR. DIŞ KARAKOLLARDA HEM YAŞAMIN GÜZELLİKLERİNDEN MAHRUM OL HEMDE EKONOMİK YÖNDEN NE GÜZEL VALLA.:(((((

08 Mayıs 2008 22:48

karapostallar

Nöbet tutanlardan para mara kesilmiyor arkadaşlar nerden çıkarıyorsunuz bunu..Ama vatandaş keyfi olarak yerse kesiliyor..Ha dışarda para vermişsin ha maaştan kesilmiş abartmayın lütfen..

09 Mayıs 2008 13:49

Aziz15

Sayın karapostallar;

Askeri birliklerde iki türlü beslenme şekli mevcuttur bunlardan birincisi"Kazandan İaşe" diğeride "Bedelen Beslenme" şeklidir.Kazandan iaşe edilen birlik mensupları rütbeliler dahil yediği yemegin hiçbirşekilde bedelini ödemez.Ama Bedelen Beslenme modeli uygulanan özellikle Jandarma birliklerinde ise nöbetçi rütbeli personel nöbetçi oldukları günkü tabelaya aylık nöbet listesine göre dahil edilir ve yemek paraları tabildottan sorumlu personelce ay sonunda yemek yiyenlerden toplanır,ve bu konu denetlemelerde Lojistik Grubuncada incelenir aranır.Sanırım siz Jandarma değilsiniz.Allah Jandarmaların yardımcısı olsun Saygılarımla

09 Mayıs 2008 19:02

tuncay67

ayrıca nöb.astsb. dışarıdan yiyemez çünkü erbaş ve erlerle birlikte yemek yemek zorundadır.

12 Mayıs 2008 20:34

gercekefsane

Karapostallar cevabım sana kardeş!

Neden bilmediğin konularda yorum yapıyorsun, böyle konuştuğuna göre sen jandarma değilsin seni ilgilendirmeyen konuda yorum yapma , bu olay kimsenin keyfiyetinde değil uygulama bu şekilde biz bunu nasıl düzeltiriz diye fikir alışverişinde bulunmak amacıyla konuyu açtım, destek olmuyorsan köstekde olma tamammı arkadaşım, sağlıcakla kal seni ilgilendirmeyen şeylere burnunu sokma.

31 Mayıs 2008 03:53

ege_günesi

ya arkadaslar sonucta biz nöbet tutmak zorundayız hele ki calıstıgın yerde en çömez sensen hafta sonlarının degişmez adamı oluyorsun ondan sonra nöbet tuttuguna mı yanarsın paraların gittiğine mi..

nöbete para verilmiş olsa cok güzel olur bizim nöbet sayımız azalır başçavuş komutanlarımız para alabilmek için nöbetleri kendilerine yazacakları için bize sıkıntı kalmaz..

01 Haziran 2008 13:13

SCPO

ege gunesi, son paragrafta seviyeyi düşürmüşsün. statünle bağdaştırmak istemiyorum ama kalitene göre forumlara katılırsan daha iyi olur. ayrıca mesleğinden bahsetme ki seni hanzo zannedenler yanıldığını sanmasın.

01 Haziran 2008 19:05

yurekli_adam
Kapalı

bende uzman jandarma adayıyım ilk defa böyle bişey duydum hem nöbet tut bide üzerine para ver :) nasıl iş bu ya

02 Haziran 2008 19:47

gercekefsane

ege güneşi isimli arkadaşa hitaben!

Arkadaşım bu bahsettiğim konu herkesin aynı sorunu ama olayı bireyselleştirmişsin ve SCPO adlı arkadaşın dediği gibi seviyesiz bir yorum olmuş şimdi olayı yine statü mevzuna getirdin karşılık olrak şunu söyleyeyim 15-20 yıllık bir başçavuşla 1-2 yıllık bir asb.veya uzm. arasında tabiki fark olcak kardeş adam tutacağını tutmuş zaten nöbetlerin eşit olmamazı doğal lütfen biraz daha saygılı ve sakin yorum yap.

Toplam 24 mesaj