Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördekvatandaş-27
23 Mayıs 2008 15:43  

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Şartları ( yardım )

Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Yüksek lisans yapmak istiyorum.

Matematik Bölümü mezunu biri olarak Bilg.Müh. yüksek lisans yapabilme imkanım sanıyorum ki yüksek,şartları nelerdir yardımcı olabilr misniz?

Seçebileceğimiz bölüm/dal sınırlı mı? İngilizce biliyor olmak bir avantaj sağlar mı? Ales puanı ne kadar önemli ?

Vs..

Teşekkür ederim.

23 Mayıs 2008 22:16

Lena_

yardım..

24 Mayıs 2008 15:18

elekeleko

elektronik mühendisliği mezunu olarak hacettepe bilgisayar mühendisliğinin mülakatına gittiğimde burada ne işin var gibi davrandılar(ingilizce ales işe yarar mı demişsin toefl cbt 250 ve ales 93tü referans olması açısından) ben de hacettepe elektronikte başladım

matematik mezununa nasıl davranırlar sen düşün

ama diğer üniversitelerdeki durumu bilemem şartları zaten sitelerinde bulabilirsin

ancak dediğim gibi bnm başvurduğum ilanda elektronik mühendisleri başvuramaz gibi bir ifade olmamasına rağmen mülakatta tam tersi davrandılar yani ilanla da tam uyuşmayabiliyor beklentiler

soracağın başka şeyler olursa özel mesaj atabilirsin

24 Mayıs 2008 23:59

Lena_

Teşekkürler.

Çok ilginç nihayetinde uyumlu/ortak dersler varsa aranan ölçülerde uyuyorsa neden zorlaştırıyorlar anlamıyorum.

Belli kapasiteye/kendı özguvene/çalışkanlığa sahip olmayan zaten başvurmaz.

Matematikle Bilg belli ölçülerde ortak derslere sahip. Bir şansımı denemek istiyorum.

29 Mayıs 2008 21:28

Lena_

İlgilenen & yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim..

01 Haziran 2008 23:58

METMETALLICA
Yasaklı

Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans programına çok rahat girebilirsin.

YÖK Denkliği vardır.

Ama mezun olurmuyum dersen imkansız gibi bir şey.

Eğitim baya sıkı ve zor.

Başvuru Şartları :

" Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans için:

* ALES - 55 (Herhangi bir puan türünden).

* ÖSS-SAY puanı ile öğrenci kabul eden en az 4 yıllık lisans programları ile en az 4 yıllık Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans programlarından mezun olmak. "

İŞİN GÜZEL KISMI : Eğitim'de bütün sınavlar testtir ve ingilizce istenmemektedir. YÖK DENKLİĞİ VARDIR !!!

www.yesevi.net

02 Haziran 2008 14:39

marvik

lisans farklı bi bölüm olup bilgisayar mühendisliği alanında yüksek yapmak hem mantık dışı hem de zor, o zaman biz de gidip kimya,fizik,biyoloji üzerine yüksek yapalım ne alaka

02 Haziran 2008 19:38

METMETALLICA
Yasaklı

Marvik sistem bu beğenmiyorsan yapma zorla değil.

02 Haziran 2008 21:17

Lena_

kasmaya gerek yok marvik

istiyorsan yap tutan mı var

Toplam 8 mesaj