Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : FoRNoX
25 Mayıs 2008 15:22  

asker eşleri kurum değişikliği

selamlar. ben TSK mensubuyum. Eşim üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışıyor. tayinimi yeni öğrendim doğu görevine gideceğim eşiminde benimle gelmesi için sağlık bakanlığı kadrosuna geçmesi lazım bu konuda neler yapılmalı sağlık bakanlığı asker eşlerine (zorunlu tayine tabi olanlara) kolaylık sağlıyotmu. bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler

25 Mayıs 2008 22:14

impo09

Bildiğim kadarıyla Üniversiteler farklı statüde olduğundan, Eşiniz 657 S.K. tabi Devlet Memuru bile olsa böyle bir geçiş hakkı yok. İstifa edip kpss ye tekrar girse de faydası yok. Çünkü Sağlık bakanlığı artık Devlet Memuru almıyor, tüm alımları sözleşmeli. En fazla taininizin çıktığı yere alım yapılırse ve yerleşebilirse gelebilir. Tayininiz batıya çıkarsa yine istifa etmek zorunda kalır.

26 Mayıs 2008 15:04

şimal

merhabalar,

bildiğim kadarıyla gittiğiniz yerde ünv.hastanesi yoksa devlet hastanesine geçebiliyor eşiniz.9 eylül ünv.fak.hastanesinde çalışan bir arkadaşım vardı.yüzbaşıyla evlenip kütahya'ya gitmişti,yaklaşık 10 yıl önce.o zaman orda ünv.hastanesi yoktu ve devlet hastanesinde çalışıyordu.

26 Mayıs 2008 15:35

huscen

Ya Arkadaşlar konu hakkında yeterli bilginiz yoksa uydurma sözlerle insanları üzmeyin.Üniversitede çalışıp eşi asker olan ve sağlık bakanlığına geçen bir çok tanıdığım var. ama memur 657 li ise. Prosedür nasıl bilmiyorum. Benim eşim jandarma.Jandarma ile de zaten sağlık bakanlığının anlaşması var. Açın telefonu arayın kardeşim saplık bakanlığını.

26 Mayıs 2008 17:09

hicran-ıaşk

sağlam bir torpil bulursanız ve eşinizin bulunduug üniverstenın rektörü izin verirse eşiniz gittiğiniz ildeki üniverste hastanesıne yerlesebılır..saglık bakanlıgı kadrosuna gecmesı bırazcık zor gibi:(

28 Mayıs 2008 05:28

znbznb

lütfen konu hakkında yanlış bilgi vermeyelim....

eşi zorunlu atamaya tabi (askeri personel,polis ,v.s) gibi kişiler için aile bütünlüğünün korunması konununa göre kurumlar arası geçiş hakkı vardır ve en önemlisi saglık bakanlıgına geçişte bu kişiler kuraya tabi degildir...

gittiğiniz ilde üniversite hastanesi olup olmaması önemli degil isteyen saglık bakanlığına geçebilir..

bu konuda mahkeme kararları vardır.eş tayini geçerli bir mazerettir.emsal teşkil eder.3 ay sürer mahkeme .rektör muavvakati vermek zorunda kalır mahkeme kararı ile...

06 Haziran 2008 19:34

ydolphin

Değerli arkadaşım sertan,bende tsk mensubuyum ve benim eşimde üniversite hastanesinde.Eşinin aday memurluğu bitmiş ise sağlık bakanlığı kuraya gerek olmaksızın kurumlar arası geçiş için direk müraacatları kabul ediyo.Benim eşim daha yeni yemin etti ve imzadan çıkmasını bekliyoruz.Çünkü sağlık bakanlığı hizmet belgesi istiyor.Bununla beraber bikaç belge senin görev kağıdın falan.İstersen 0312-5851679-80-81 nolu telefonlardan sağlık bakanlığını arayıp detayları öğrenebilirsin.

Ama iş bununla bitmiyo tabii.müracaattan sonra bi iki ay evraklar gidip gelecek,sonrada rektör beyin keyfi yetecek ve isterse muvafakatnameyi verecek.Bundan sonrasını bizde pek bilmiyoruz,ne kadar zaman rektör geciktirebilir ve ne zaman mahkemeye başvuracağız???.ama bildiğimiz kadarıyla rektör en fazla 6 ay sallaya biliyor.Mahkemeden daha önce kazanılmış emsal kararlar olduğunu da çok söylüyorlar ama şahsen veya iletişim yollarıyla kimseyle görüşmedim.Ama ben burdan değerli birçok arkadaş vasıtası ile çok şey öğrendim ve diğer konularla ilgilide halaa bilgi bekliyorum ve arıyorum.herkese çok teşekkür ederim.Bu arada ben Çanakkalede eşimse antalyada ve aralık 2006 dan bu yana ayrıyız ve 7 aylık da bir kızım var.Bu durumdaki herkesi çok iyi anlıyor ve Allah yardımcımız olsun diyorum....

09 Haziran 2008 21:27

sevtan

arkadaşlar konuyu açtıktan sonra olan gelişmelerden bahsedeyim sizlere.

Sağlık bakanlığı ile görüştük ve gerekli evrakları tanzim edip gönderdik. Aradan 10 gün kadar geçti şimdi de "bu evraklar olmaz sizin tayin olduğunuz yere giderek işe başlamanız gerekiyor" diyolar ???

Anlıyamıyorum tayin çıkmış gitmeme 1,5 ay var bir yandan eşimin tayin işlerinide yapalım diyorum ama problem üstüne problem. nasıl bir mantık gerekçe ne anlamış değilim.

Bakanlık ile yaptığımız görüşmelerde kimse böyle bir durumdan söz etmemişti şuan çalıştığım birliklten "personel ..... 'ya atanmıştır" şeklinde yazı da aldım ama yeterli gelmiyor. küçücük bir kağıt parçası için 1,5 ay beklememiz gerekecek. bu arada 2 gün sonra bebeğim oluyor.

10 Haziran 2008 18:05

ydolphin

sayın sevtan:

Diğer konu başlığında da belirttim ama 1,5 aydan biraz daha fazla sürecek maalesef.çünkü başvurunuzu yaptıktan sonra yazışmalar 2 ay falan sürüyormuş ve rektör en fazla altı ay gibi bi süre muvafakat vermeyebiliyormuş.Ama sizinki bize göre çok kısa sürecek.Biz aralık 2006 dan beri bekliyoruz ve hala devam ediyor.çünkü eşim yeni atanmıştı ve aday memurluk dolmadan sağlık bakanlığına başvuru yapamıyosunuz.Hala da rektör imzalamadı.herkese kolay gelsin..

12 Haziran 2008 15:34

bseods

arkadaşlar aglık bakanlıgı personeliyim.üniversite hastanelerinde geçişler biraz zor yalnız bu kendi içinde zor.saglık bakanlıgının her sene oldugu gibi çok kısa zamanda olacak olan kurumlar arası geçiş başvuruları var başvurun evraklarınızı gönderin tabi bu arada çalıştıgınız yerde asaletinizin tastik olması gerekiyor diye biliyorum(yalış degilse)eşinizin kurumuda zaten belli bakanlıgın anlaması var eminim bakanlık dikkate alıyor ve kurumlar arası geçişle tayininiz oluyor.bunun için ne istifa etmenize gerek var nede kpss ye girmenize gerek var.yanlız 657 tabi ieniz oluyor sözleşmeli kadro ise biraz zor olabilir.bakanlıgın bir önceki kurumlar arası geçiş başvurularına bakın orda zaten gerli bilgiler yer alıyor.

12 Haziran 2008 15:36

bseods

ayrıca şimal arkadaşın dedigi gibi sizin gideceginiz yerde üniversite has. yoksa saglık bakanlıgına geçiyorsunuz kurumlr arası geçiş başvurusu ile

04 Temmuz 2008 17:02

ydolphin

Arkadaşlar bizim evraklar sağlık bakanlığından bu hafta çıktı.Yani üniversiteye gönderildi.Onların da söylediğine göre artık top rektörde.Ne zaman muvafakatı verirse,o zaman vuslat bitecek.

Darısı da hereksin başına ama daha iş bitmiş değil tabii.İnşaallah rektör biran önce verir de mahkemeler le falan uğraşmayız.sizden de güzel cevaplar bekliyourum...

20 Eylül 2008 15:43

ydolphin

Arkadaşlar evraklarımız şu an hemşirelik müdürlüğünde bekliyor.Başhemşire de bekletiyor ve anladığımız kadarıyla bizi oyalıyor.Söylediğine göre her hafta hastanede kurul oluyor ama nedense üç haftadır kurula bizim evrağımızı sunmuyor.

Bizde tanıdık vasıtasıla rektöre ulaşıp bu işi hızlandırmaya çalışıyoruz.Bide mahkemeye başvurcaz.Ya da rektörün asker emeklisi olamasına güvenip kendim bizzat görüşmeye çalışacağım.Biz de durum bu ..herkese hayırlı ramazanlar ve iyi bayramlar...

22 Eylül 2008 16:13

aQuAnTa

arkadaşlar acil müracaat için hangi bölgelerin istendiğine ihtiyacım var benim bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla;

1. eşimin görev belgesi

2. Benim görev belgem

3. Vuk.Nüfus Kayıt örneği

4. Diplomanın noter onaylı sureti.

benim görev belgemde sorun yok fakat eşiminkinde problem olabilir. Personel çalışma kartı özetimi yoksa Aşağıda adı geçen personel ..... servisinde hemşire olarak görev yapmaktadır. şeklindeki bi üst yazı yeterli oluyormu bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın.

22 Eylül 2008 18:48

ydolphin

Değerli arkadaş aQuAnTa:

Eşinin görev belgesi dedikleri o değil.

Asaleti tasdik olmadan o belgeyi zaten alamazsın.

Ayrıca senin görev belgende de mutlaka mühür ve tarih olsun.

Eşinin kinin adı görev belgesi dökümü olması lazım .

Dediğim gibi onu da asalet tasdikinden önce alamazsın.Bana kalırsa boşuna gitme.

Sağlık bakanlığı personel genel müdürlüğünü arayarak kesin bilgi alabilirsin belge konusunda.(0312-5851679)

23 Eylül 2008 09:10

selines

ben de asker eşiyim.tayin olduğum yerde kurumum olmadığı için sağlık bakanlığına geçtim.işlemler 1 ay falan sürdü.ama tabi sağlık bakanlığı personel dairesine gidip yüzyüze görüştüm evraklarımı elden verdim.bu arada varsa meclisden tanıdık onlardan yardım isteyin işlemler çabuklaşır.sağlık bakanlığı kurumdan muvafakat isticek.işte o biraz uzun sürebilir sizin.üniversitelerin işleyişi farklı olabilir.ben muvafakat için de eski kurumun genel müdürlüğüne gidip görüşmüştüm.

kısacası en iyisi işini elden takip etmek.

Allah kolaylık versin.

01 Ekim 2008 23:28

hematom

peki ben kurumlararsı atamada atamam çıktı yine rektörü beklicem.rektör kurumlararasında çıkanlara direk muvafakatını vermek zorundamıdır yoksa eş durumundandakiler gibi aylarca bekletebilirmi??? acele cavap:)

Toplam 16 mesaj