Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
03 Temmuz 2005 17:38  

Mühendislikten öğretmenliğe geçiş

merhaba arkadaşlar Bilgisayar mühendisliğinden öğretmenliğe geçiş mümkün müdür? Formasyon almadan

26 Temmuz 2005 21:55

hawkeagle

yalnız bi şart var. eğer iki yıl daha okuyup yüksek lisans yaparsan formasyonun olmasa bile öğretmen olabiliyorsun. o da sadece kendi branşında diye biliyorum

27 Temmuz 2005 09:37

mmune2612

merhabalar,

ben de endüstri mühendisiyim,yabancı dille eğitim aldım.bu sene ing.öğr.liğinde açık kapatılamazsa yabacı dille eğitim alan bazı mühendislere ing.öğr.şansı tanındı (tabi formasyon,sertifika filanla) ama.maalesef bunlar arasında end.müh.yok.bende çook araştırmama rağmen sonuca ulaşamadım.acaba ben nasıl öğrt.olabailirim varmı bilginiz?2 sene nerde ve nasıl okuyorsunuz?teşekkürler.

29 Temmuz 2005 08:55

mtn46

formasyon alırsan meb seni atayabilyor.

30 Temmuz 2005 11:00

iegulhan

benim bir arkadaşım da end. müh. bitirdi ve mat öğr. olmak için başvurdu ama ona end. müh. mezunlarının böle bi hakkı olmadığı(iki yıllık tezsiz y.l. yapsa bile)söylendi.

yabancı dil için durum nedir bilemiyorum. ama kpds den 70 ve üzeri alanlar için bildiğim kadarıyla o yol açık gibiydi.

yinede ing. için sağlam bi kaynaktan araştırma yapınız.

iyi günler

30 Temmuz 2005 16:01

kızılbuka

daha ayrıntılı bilgisiyi nerden alabiliriz

04 Ağustos 2005 21:08

tuana80

gecılıyor arkadasım ben kımya muh ve kımya öğrt için ugrasıyorum

08 Ağustos 2005 17:26

nazo1

ben de kimya müh. ama sınavda 10 kişilik kontenjan var öğretme olmaya çalışmak iyi cesaret. o sınavdan nasıl 92 alınabilir ki

09 Ağustos 2005 14:55

gezen

Araştırmalarıma Göre Mühendislikten Öğretmenliğe geçilebiliniyor.

Ben Bilgisayar mühendisliğinden mezunum.Ve Kpss den 75 üzeri puan alınır ise (tabi ayrıca kendi puan barajınıda geçmiş olman lazım ayrıyetten) Yüksek Lisans ve Pedagojik formasyon olmaksızın bu yerleştirmelerde BAŞVURU yapma hakkı kazanılıyor.

Ama daha sonra Pedagojik formasyon nasıl yapılıyr veya yerleştirilince ne oluyor bilmiyorum.ONUDA BILEN BIR ARKADASIMIZ VARSA YAZARSA SEVINIRIZ.YOKSA MEMURLAR.NET e DUYRULUR.

09 Ağustos 2005 16:43

ortakusu

acaba makine mühendisleride makina ressamlığına filan atanabilir mi bi bilgisi olan var mı?

12 Ağustos 2005 11:19

violet

Yalnız şöyle bir ayrıntı var. 2002 KPSS (B Grubu) ile zaten bir kuruma memur olarak atanmıştım. Bu öğretmenlik atamaları da ilk kez atanacaklar için gerçekleştirilmi yor mu? Yani nasıl ki başka bir B grubu kadroya atanamıyorsak buna da atanamayız gibi geliyor bana.

15 Ağustos 2005 16:40

recep_efe1

gezen arkadaşım...formasyonsuz atanma olasılığın sana sayısal lotodan büyük ikramiye çıkma olasılığından daha az...o 75 üstü başvurabilir olayları palavradan başka birşey değil..Ben geçen sene 92 puan aldım(Matematik) formasyonsuz oldm. için atanmadım...en son atanan kişinin de 85 küsür puanı vardı...

09 Ekim 2005 21:06

asterix
Toplam 12 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..