Editörler : supporters.

gülzade_23
Kapalı
05 Haziran 2008 19:22

benim bildigim kadarıyla tezin sahiplerinin talepleri üzerine indirme izni kaldırılmış diye duydum tabi nekadar doğru bilmiyorum

erdinc32
Aday Memur
06 Haziran 2008 00:32

Aynısı enim başımada geldi. bu olay tamamen yök ten kaynaklanıyor. dah önceden günde 10 tane indirilen tezler şimdi izin alınmadı diye indirilmiyor. 180.000 den sonrası nasıl indiriliyorsa öncekilerde indirilmesi gerek.

Bu olay yök ün umursamazlığından kaynaklanıyor. izin alma işi falan palavra.

bende şu anda tez yazıyorum, allahtan önceden bir kaç tez indirmişim. elimde sadece onlar var. önceleri izin falan hiç problem değildi şimdi problem ediyorlar.

Bir kere adam bu tezi yazdıysa ve yök e yollamışsa zaten telif haklarınıda yök e teslim etmiş olması demektir. fakat yök hiç kimseyi düşünmeyip, araştırmaları engellemektedir.

Birde üstüne üstelik marifetmiş gibi önceden hiç yoktu şimdi 180.000 den sonrasını yayınlıyoruz gibi saçmasapan iş yapıyorlar. Sakın zannetmeyinki yoğunluktan kaynaklanıyor.

Bu konuda tek sorun yök tedir.

YAZIKLAR OLSUN YÖK e...

657yetabizavallı
Aday Memur
06 Haziran 2008 12:59

Ben Şubat tatilinde tam tarama işlemlerinin bitiminde tezim için gereklileri indirmiştim. Ancak şimdi o indirdiğim tezler bile açılmıyor. Galiba itiraz geldi ve kapattılar. Ama tezleri kuyunca ne tezler kabul edilmiş dediğim de çok oldu, bence şu an Yrd Doç ve tez öğrencisi olan çoğu akademisyen zamanında yaptıkları tezlerin görünmesini istemiyorlar, çünkü hatalarla dolu, bu yüzden itiraz etmişler ve kapatmışlardır..

sahteokey
Aday Memur
12 Eylül 2008 22:37

mrb arkadaşlar. tez konum daha bugün belirlendiği için konuyla ilgili bu yazıları yeni okudum. tez indirmek için yök'ün sitesine üye olmuştum fakat tez indirilemiyor. su durumda tezim için ilgili konuda taramayı nereden nasıl yapacağım, nereden başlayacağım bilgi toplamaya?önerilerinizi bekliyorum.

liva.ank
Aday Memur
19 Eylül 2008 14:35

arkadaşlar indirilemiyor hala tezler ne yapmalıyız bunun için

liva.ank
Aday Memur
22 Eylül 2008 18:54

lütfen cevappp tezleri indiremiyorum yardımm

liva.ank
Aday Memur
22 Eylül 2008 18:57

güncelll

initial
Aday Memur
23 Eylül 2008 22:13

kesinlikle indirilmiyor Bu sorun ne zaman çözülecek acaba

evanescence_84
Kapalı
24 Eylül 2008 15:33

yök'ün sayfasından 18 binin altındakiizinli tezlerde indirilebiliyorr.Ancak şu indirelemeyen tezler konusunda sahiplerinin niçin izn vermediğini anlmak güç.Bilimsel araştırma her hangibir soruna çözüm bulmak yada önerilerre bulunmak amacıyla yapılırı ve yapılan araştırmanın da kamuoyu tarafından paylaşılması gerekir.sadece araştırmayaı yapan kişi okuyacaksa tezin ne önemi kalır ki?

Ambidextrous
Kapalı
26 Eylül 2008 15:20

Başka kaynakları neden denemiyorsunuz?Birçok veritabanı var faydalanabileceğiniz

liva.ank
Aday Memur
26 Eylül 2008 15:22

mesela hangi veri tabanları?ben daha yeni başladım tez çalışmasına ve kaynak bulma konusunda sıkıntı çekiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar

ibrahim_26
Memur
29 Eylül 2008 00:57

Arkadaşlar izin verilmeyenleri nasıl istememiz gerekiyor bizzat tez sahibine ulaşarak mı?

liva.ank
Aday Memur
09 Ekim 2008 22:43

güncell

liva.ank
Aday Memur
09 Ekim 2008 22:48

arkadaşlar yardımcı olabilecek biri yok mu?ben neden indiremiyorum bu tezleri????

dauphin
Aday Memur
10 Ekim 2008 02:44

liva.ank veri tabanlarına ulaşmak için iki yolun var (bizim okulda böyle sanırım heryerde aynıdır)

1- kendi üniversitenin (eğer girebilirsen diğer üniversitelerin) kütüphanesine giderek oradaki bilgisayarlardan girebilirsin

2- ya da enstitüye gidersin ve veri tabanlarına evden giriş yapabilmek için şifreyi istersin. ancak burda bilgisayarın proxy ayarlarını da ayarlaman gerekir, bunu da internette gayet iyi anlatıyorlar.

yeni başladığın için şunu da belirtmek istedim. veri tabanlarıda kendi içinde konulara ayrılır mesela biri sadece iktisat ve işletme ile ilgili çalışmaları içerirken diğeri tamamen tıbbi konulara yer verebilir. bunun için de açtığında içeriğini anlatan genelde bir paragraflık kısmı iyi oku. zaten bi süre sonra bunların kurdu olursun.

kolay gelsin

ya bu arada danışman hocan hiç yardımcı olmuyo mu? bunları sana anlatmış lması gerekirdi.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi