Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
09 Haziran 2008 14:10  

veteriner hekim özlük hakları

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanarak, ilgili meslek kuruluşlarına görüşe gönderilen ?Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Sağlıkla ilgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Taslağı? sağlık personelinin özlük haklarının iyileştirilmesi ile ilgili olarak bazı kanunlarda değişiklikler öngörmektedir. Bu değişikliklerin büyük bir çoğunluğu, Tam Gün Yasası ve döner sermayeden yapılacak ek ödemeleri kapsamaktadır.

Ancak, tasarının 9 uncu maddesi, 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik öngörmektedir. Bu değişiklikle, aşağıda belirtilen maddeye uzman tabip, tabip, diş hekimi, eczacıların eklenmesi ile bu meslek grubunda çalışanların da görev tazminatı almaları sağlanmaktadır.

Bu değişiklikte, sağlık sınıfında yer alan veteriner hekimlerin kapsam dışı bırakılmaları çok büyük bir haksızlıktır. Veteriner hekimler, teknik personele yapılan iyileştirmelerden yararlanamazlar, sağlık sınıfında yer aldıkları için, sağlık sınıfına yapılan iyileştirmelerde kapsam dışında bırakılırlar, bunun sonucu emsal meslekler içinde en düşük ücret alan, hatta lise dengi okul mezunları seviyesinde ücret alır duruma gelmiştir.

Bu konu ile ilgili Memurlar.net ve forumdaki her arkadaştan biz veteriner hekimlere yardım bekliyoruz. Saygılar...

10 Haziran 2008 10:07

garip1071

Veterinerler; Teknik Hizmetler sınıfındaysa niçin Teknik Hizmetlere zam geldiğinde Veterinerlere gelmedi?

Sağlık Hizmetleri Sınıfındaysa niçin TAM GÜN YASASI'nın kapsamında değil, ne oldu eşit işe eşit ücret uygulaması.. Veterinerler Sağlık Sınıfındadır, Sağlıkçılara verilen bütün hakların Veterinerlerede verilmesini istiyoruz...

12 Haziran 2008 11:29

mire_

arkadaşlar bize bişey yapmazlar boşun ayırtınmayalım oda başkanlarının yaptığı bişey yok bakanın umrunda değil ne biçim veteriner hekimse ben şüphe ediyorum veteriner hekim olduğundan zaten ...

oyüzden bize bişey çıkmaz

15 Temmuz 2008 08:38

devrimtutar22vet

Mrb arkadaşlar .. ben 2005 ten bu yana 6. bölgede calışmaktayım ve il müdürünün koyduğu şerhi bahane edip tayinimi yapmıyorlar .Halbuki bir çok emsal var bildiğim. Bakanlığa dava açacağım .Bu konuyla ilgili daha önceden hiç dava açan vet.hekim var mı ? Cevaplarınızı bekliyorum .. Teşekkürler

16 Temmuz 2008 15:42

loser_poet

1)Biz Veterinerlerin sağlık hizmetleri sınıfında olduğunu hissettiği tek yer bu forumun "sağlık hizmetleri" bölümüdür.

en büyük lüxümüz bu forumda yer alabilmektir.

2) Devrim Bey belki mahkemeyi kazanırsınız ama burnunuzdan da fitil fitil getirirler..Öncelikle sizin istediğiniz yerin %99 norm kadrosu doludur. Bundan dolayı sizi 5.bölgedeki bir ile atarlar ve orada da en kötü ilçeye düşersiniz. Bizim Bakanlıkta "mim"lenmek çok kötü..Ben de bir zamanlar çok düşünmüştüm mahkeme olayını ama evlenince vazgeçtim. Neyse ki benim daha sonra istediğim yere çıktı tayinim..Allah size sabır versin.

23 Temmuz 2008 14:11

garip1071

Veterinerlere zam gelecekti ne oldu arkadaşlar...

19 Ağustos 2008 20:29

aykut72aykut

garip1071 sen böyle yazınca aklıma seyrettiğiöm amerikan filmleri geldi. ordaki zenciler gibiyiz biz. ne çıkan kanunlarda sağlık sınıfının imkanlarından yararlanıyoruz nede

bakanlıgımızın teknik sınıfında sayılıp o imkanlardan yararlanıyoruz. işlerine gelince sen sağlık sınıfındasın teknik sınıfın imkanlarından yararlanamazsın diyorlar nede sağlık sınıfının ( sağlık bakanlıgına baglı olmadıgımız ve sağlık sınıfına verilen imkanlar sadece bu bakan lıkta sağlık sınıfı varmış gibi kabul edilerek çıkarıldıgından malesef bunlardanda yararlanmamız enelleniyr) imkanlarından yarlanamıyoruz. :((

zenci veterinerler !!!

20 Ağustos 2008 14:10

steack

Veteriner Hekimler ve Veteriner Sağlık Teknisyenleri sağlık hizmetleri sınıfına dahildir. Bu nedenle teknik hizmetler sınıfına yapılan iyileştirmelerden yararlanamazlar. Fakat hangi veteriner hekim tam gün esasına göre çalışmaktadır ki böyle bir beklenti gerçekleşmiştir. Yılda sadece kurban bayramında görev yaparlar (ki zahmet olur o da). Lütfen arkadaşlar sap ile samanı karıştırmayın. Çeşitli kurumlarda çalışan sağlık görevlileri 24 saat/7 gün/4 hafta/12 ay görevlerinin başındadır. Bu kadar farkın olmasını çok görmeyin lütfen. Kaldı ki kamuda çalışan doktorlar özel olarak çalışmakta zorlanmalarına rağmen veteriner hekimler çok az bir parasal fedakarlıkla serbest olarak mesleğini icra edebiliyor.

21 Ağustos 2008 09:52

efeahmet

Kamudaki Veterinerin klinik açması ve özel muayene etmesi yasak.. Ek ödeme almayan Veteriner Sağlık sınıfındaysa ki öyle sağlıkçılara gelen haklardan Veterinerin yararlanması şart...

21 Ağustos 2008 10:27

steack

Kamudaki veteriner hekimin muayenehane açması yasak değil! Sadece tazminatından küçük bir kesinti yapılıyor o kadar. Burada bahsedilen ?Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Sağlıkla ilgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Taslağı?. Söylediğim gibi veterinerler tam gün çalışmıyor.

19 Eylül 2008 17:14

İnfluenzaN5H1
Kapalı

Veteriner hekimin tam gün çalışmadığını söylemek olsa olsa gafilliktir!

21 Eylül 2008 01:26

kursatmu

Nöbet tutan Veteriner hekim gösterin görelim o vakit? Nöbetin ertesi günü atıyorsunuz imzayı nöbet defterine ayrıca çok bencilsiniz sizinle birlikte çalışan mesai yapan biolog,laborant,veteriner sağlık tekniker ve teknisyenlerini (sizin gibi sağlık personeli) düşünmediğiniz gün gibi ortada.. Siza yapılan muameleyi hakettiğinize inanıyorum hatta az bile.

21 Eylül 2008 01:38

kursatmu

Ayrıca konuyu açan ve burada yazanların okuma yazma bilmediklerini de düşünüyorum:) Daha okuyup neyi nereye yazacağınızı bilmiyorsunuz.. Bir bakın bakalım nereye yazmışsınız? sizin yazacağınız yer neresi? Öğrenin bence.

21 Eylül 2008 20:18

İnfluenzaN5H1
Kapalı

Veteriner hekimler sağlık hizmetleri sınıfından mı yoksa teknik hizmetler sınıfından mı?

Tam gün çalışmakla nöbet tutmak arasında ne gibi bir bağlantı var... bağlantıyı kuramadım?

Ayrıca biyolog, laborant meslekleri sahada çalışmaz kurum içerisinde çalışır herhangi bir zoonoz hastalık riskiyle karşı karşıya değillerdir. Veteriner hekim olupta brucellosis den 15 gün hastane de yatmayan hemen hemen yok gibidir. Bunun yanında Kkka hastalığı, kuş gribi, şarbon gibi hastalıklara karşı en 1. derecedeki riskli meslek veteriner hekimliktir. Anlaşılan o ki bazılarının ZORUNA gitmiş.

22 Eylül 2008 17:46

uzman09082003

taşrada çalışan veteriner hekimler tamamı tam gün hesabıyla çalışırlar cumartesi pazar günleri hayvan sevkleri salgın hastalıklar nedeniyle çalışmak zorundalar bayramda herkes tatile erken erken giderken ben son ana kadart beklenmek zorundaysam bunun bir karşılığı olmalı teknisyenlere bişey yapmalarını söylediğinde ben zurnanın son deliğiyim anlamam diyorlar eh bazı şeylerdede fark olsun yoksa ne anlamı var veteriner hekim olmanın

Toplam 14 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;