Editörler : E.Kayı Han

tekiner06
Yasaklı
30 Haziran 2009 10:37

Giriş puanı yüksek olan Anadolu Lisesinden mezun genç kızın ÖSS den beklentisi de çok yüksek! HACETTEPE TIP veya ANKARA TIP'ta okumak istiyor!.. ÖSS'den 365 puanın üstünde puanlar bekliyor!.. Şimdiki kızlar birer kasırga, fırtına gibiler!..

"Binbir kere Maşallah" demek lazımdır. Saygılarımla..

objektif54
Yasaklı
04 Kasım 2009 18:16

evet hala okutmayanlar var

Rüştü ÖZDEMİR
Müsteşar Yardımcısı
04 Kasım 2009 18:44

Okusunlar elbet. Erkek egemen dünyaya renk gerek. Tabi önce bir kadın dili oluşturarak. Aksi halde erkek düşüncesi ile yine kayaya toslayacağız bir daha. Sadece arabayı değil şoförü de değiştirelim, değil mi.

05 Kasım 2009 10:02

kız çocukları okumalı evet..

ama ÖNCE AHLAKİ EĞİTİM.........DİN EĞİTİMİ, GÜZEL BİR TERBİYE.... ONDAN SONRA......

erdemli09
Yasaklı
05 Kasım 2009 17:20

Kız çocukları, erkeklerden de daha fazla okumalı, okutulmalı!

"OKU" emri herkesedir.

Her zaman; kız veya erkek olsun, herkese FEN veya ANADOLU LİSELERİ ile durumu uygun ise KOLEJLER'i tavsiye etmişimdir.

Ardından da; giriş puanı en yüksekte olan ÜNİVERSİTELER'i..

Kendimize; "yarım eğitimli, kıt eğitimli" dedirtemeyiz!

Ortaoğretime takılıp kalamayız!. Dar veya kıt alanlara; has geleceğimizi kurban etmiş oluruz!.. Ki; artık, Üniversiteler bile sıradan eğitimden sayılmaya başlandı. Yüksek lisans ile Doktora, çeşitli yabancı diller de aranılır oldu. Selamlar..

isletme82
Daire Başkanı
06 Kasım 2009 11:52

kesinlikle okutulumalı hayata daha iyi bakmaları ve cahil kalmamamları için.

saygılar...

erdemli09
Yasaklı
06 Kasım 2009 12:54

Kara cahil olanlar kızların okumasına ve çalışmalarına hep

karşı çıkmışlardır.. Koca Osmanlı'da 1700-1800 yıllarını ziyan ettik ve geri kaldık! Kurtuluş Savaşı yapmak zorunda dahi kalmıştık!..

Toplumun yarısı cahildi, ama kalan yarısı alim de değildi..

Okuma yazma oranımız; toplum genelinde % 1 idi. Üstelik de,

bu % 1 lerin, % 99'u sadece okur-yazar olarak biliniyordu..

Çok alemlik bir iş!..

Şimdi; üniversite mezunları bile azımsanıyor.

Büyük Atatürk'e saygılarımla..

my_danoz
Şef
06 Kasım 2009 13:31

cahiliyye devrinde kızları toprağa gömüp öldürüyolardı...ortaçağ avrupasında kadınları cadı diye yakıyolardı ve aynı zamanda kadında insan ruhu var mı yok mu tartışması da olmuş....bence şimdi de hayatta kaldıklarına dua etsinler...

erdemli09
Yasaklı
06 Kasım 2009 13:49

Kurtuluş Savaşı (1919-1922) na girdiğimizde, cahil-cühela takımı; kızları okullu yapmadığından, koskoca Anadolu' da İlkokul yüzü görmüş tek bir kadın veya kız yoktu. Yok oğlu

yok idi..

Büyük Aatürk'e saygılarım el bakidir!..

06 Kasım 2009 14:06

s.aleykum

önce islam terbiyesi bu olmazsa olmaz..İNSAN MANEVİYATTAN, İSLAM AHLAKINDAN MAHRUMSa herşeyden mahrumdur ALLAH cc. mumin kulllara nasip edeceği sonsuz, hesapsız nimetlerdende mahrum kalır

erdemli09 kardeşim,, bunu iyi dinle çağdaş dediğin okullara islami eğitimten, çok uzak manevi değerler yitirlmiş, kulturleri yozlaşmış,, farklı idealler için insanlar yetiştirmekte..

DUN şahit olduğuım bir şeyi yazayım kısaca, işten biraz genç çıktım konferans dolayısıyla.. namazı kaza etmeyim diye alelacele giderken, hemen önumde bir kız ile bir erkek çıkıverdi tabi bunlar öğrenci tahminen orta son yada lise başlangıcı...

yazmak istemiyorm ama yazayım duruma binayen erkekle kız öpüşmekte, bir an afalladım,, beni gördüler ama hala devam ediyolar artık elime alcaktım ikisinide ama kız ayrılmak uzre iken şöyle dedi eve geç kaldım. .artık aileme ne diceksem arkadaşlarla yavaş yavcaş yuruyerek gelirim. diyerek koşarak gitti.(böyle bir yalan... ne yazıkki)

evet ne yazıkki kızım okusun diyerek , kucak dolusu para harcayan, özel okullara gönderilen, dersaneleregönderilen . kardeşlerimizin durumu küçük bir örnek.evet belki bunu başarmaktalar.. AMA İŞİN CAN ALISI NOKTASI BURDA İSLAM AHLAKINDAN UZAK.TERBİYEDEN EDENTEN, NASİBİNİ almamış nesli anne babalar yetiştirmekte... 40-50 yıl rahat yaşacak, ele muhtaç olmuxak ayakları uzerinde durcak evet... ya ahiret...sonsuz bir hayatı kazanmak iiçin çocuklarına ne vermekte.....ANNE BABANIN çocuklarından kaçacağı o dehşetli gun için neler hazırlıyorlar bunu sormak lazım.....

saygılar..

erdemli09
Yasaklı
06 Kasım 2009 16:57

KASİDE namlı yiğit, beni değil kendini çokca dert etmeli ve geleceğinden de korkup, şimdiden tasaya düşmelidir. DESTUR!

erdemli09
Yasaklı
06 Kasım 2009 17:01

Bu devirde kara cahil olmaya, başkalarını da kapkara cahil kılmaya asla heves eylememelidir. Yakışmaz!..

Has ve hoş oluna, düz ve dik, has durula!.. Gafil ve cahil olunmaya!.. Doğru ve dürüst oluna, çok okuna ve çalışıla!..

Ya Mehteran; Has dur!..

oresmius
Memur
06 Kasım 2009 19:44

okutulmamalı... hele başörtülüyse hiç okutulmamalı...daha az acı çekmek adına, daha az vurgun yemek adına...

erdemli09
Yasaklı
07 Kasım 2009 10:23

Günümüzde 20 Milyon genç; okullara, dershanelere, kurslara gidiyor. Bu rakamın yarıya yakını, yani 10 Milyonu has kız ve eğitim görüyor. Herbirinin hedefi amacı farklı farklıdır.

Okuyup, meslek sahibi olmayı düşlüyorlar, emek veriyorlar!..

Andığım 10 Milyon kızın; kimisi Doktor olacak, kimisi Uzman olacak, kimisi Müfettiş, Hakim, Mühendis olacak!.. Saymakla bitmez, her meslekten "okumuş gençlik" dediğimiz taze umutlu nesil olacaklar. Umut ve çare olacaklar, ülkemiz kalkınacak!

Hıdır, Hulusi, İdris, Hamza, Bedrettin gibi mahallede dar ve kıt kalmayacaklar!.. Kafalı ve zeki, aydın olacaklar. Avare kalıp, mahallede volta atmayacaklar! Belalı da olmayacaklar!

Ülkeye, çevreye, ailelerine, en azından kendilerine; çare!..

Onlara, toplamda 20 Milyon has gence kolaylıklar dileyelim..

Rüştü ÖZDEMİR
Müsteşar Yardımcısı
07 Kasım 2009 11:46

Okumadan okutmadan neyi anladığımızı da bilelim, değil mi. İçi boşaltılmış bir eğitimin kime ne faydası olabilir. Bence tartışmayı daha ziyade nasıl bir eğitim sorusuna doğru kaydırmamız daha isabetli olur. Ne dersiniz.

Hani demem o ki "iyi insan" yetiştirebiliyormuyuz, yetiştiremiyor muyuz. Asıl konu bu değil mi. Daha sonra okutalım mı okutmayalım mı tartışmasına geçebiliriz herhalde.

Rüştü ÖZDEMİR
Müsteşar Yardımcısı
07 Kasım 2009 11:54

Soruyu doğru sorarsak, lüzumsuz tartışmalarla boşa zaman harcamayız herhalde.

Suyu içelim mi içmeyelim mi. Ya hangi sudan söz ediyoruz. Değil mi. İçelim diyen de içmeyelim deyen de boşa kürek sallamış olur, özellikle içelim diyenin önüne içilmeyecek bir su konduğunda. Su konusunda anlaşalım önce. O zaman içelim mi içmeyelim mi tartışmasına hiç gerek kalmaz. Kalır mı. Kaynak suyunu mahalleye kadar getirmişsiniz. Mahalleli toplanmış referandum yapacak: İçelim mi içmeyelim mi! Olmaz değil mi. Amma çok soru sorduk ha!

erdemli09
Yasaklı
08 Kasım 2009 18:31

İçişleri ve Adalet Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğünün

her yıl yayınlanan suş istatistiklerine göre;

İlkokul eğitimi alanların suç işleme oranı % 64,

Ortaöğrenim eğitimi alanların suç işleme oranı % 30,

Her ikisinin toplamı; % 94 oluyor.. Kıt veya yarım okumuş olmanın hazin sonucudur.. Kalan % 6 ise, üniversite eğitimi alanlara aittir. Eğitim aldıkça suç işleme oranı da düşüyor.

Bilinmeli ve de iyice akledilmelidir.

Günümüzde; üniversite eğitimi bile azımsanıyor.. Yüksek lisans ve doktora, MBA eğitimi aranıyor.. Yabancı dil ise şart!.. Hatta, ikinci, üçüncü yabancı dil aranıyor. Biline!

Kadın veya kız, erkek herkes okudukça okumalıdır. Ya destur!

erdemli09
Yasaklı
11 Kasım 2009 13:26

Kara cahil ve yobazlar, softalar, gericiler; kızların okul yüzü görmesinden rahatsız olurlar. Akıl ve zeka yolu ile has okullu olmasını istemedikleri için koca İslam alemi çok geri kaldı.. Horlanıyor ve eziliyorlar, çiğneniyorlar da!..

Afganistan, Irak, Filistin, Yemen malumdur.

Türklerden başka bağımsız veya özgürlükçü, demokratik İslam Ülkesi de yok!.. İyi ki, bizde Mustafa Kemal Atatürk vardı..

Saygılarımla..

11 Kasım 2009 13:44

Bir gün gavs-ı sani hazretlerinin yanına bir sofi geliyor...

sultanım diyor,kadiri tarikatının müridleri çok hoş giyiniyorlar cübbe ve sarık takıyorlar demiş...

Gavsımızda,kurban biz kaportaya bakmayız,biz motor kısmına bakarız buyurmuş.

YA GAVSUMM..........CANIM KURBAN YOLUNA.......

erdemli09
Yasaklı
11 Kasım 2009 20:10

Henüz kafa yapısı gelişip inkişaf etmemiş olanlar, iptidai ve geri kafalı olanlar, softalarla yobazlar, ehlileşmemiş olanlar; kızların okumasına çok kızarlar. "Kızlarınızı okutmayın, kafir olurlar!.." deyu da, ferman eylerler.

Oysa ki; "asıl kafir olanlar" bunları söyleyenlerdir.

1920 yılına gelindiğinde, loskoca Anadolu'da İlkokul yüzü görmüş kız veya kadın yoktu. Yok oğlu, yok idi.

Büyük ATATÜRK'e en derin saygılarımla..

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi