Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
12 Temmuz 2008 12:23  

kpss de en avantajlı önlisans bölümü

arkadaşlar yegenlerim bu yıl oss ye girdiler ve 4 yıl kazanacak puan almadılar..sizlerin deneyimlerine göre hangi iki yıllıklar kpss ile yerleşmede avantajlıdır one gore yonlendirelim..yegenlerin düz lise mezunu ve TM ci..

12 Temmuz 2008 12:35

mehmet139

ne avantajı ya avantaj diye bişey kaldımı ki önlisans ta

12 Temmuz 2008 12:56

akifgcl66
Kapalı

Ben öyle düşünmüyorum.

Önlisans liseden bir adım önce lisans da bir adım geride gibi düşün.

önlisans da bazı bölümler de dikey geçiş yapma imkanı var.

Yani ilerleme imkanı var önlisans da

Bir de Türkiye de misal 100 bin lise mezunu varsa önlisans bunların yarısından dahaazdır.

100 bin kişiyle yarışmak var , daha az kişilerle yarışmak var.

Galiba önlisanslara yeni haklar da verilecekmiş.

12 Temmuz 2008 13:20

sahip06
Yasaklı

en kısa yoldan memur olmak istiyorlarsa şu yolu izlesinler derim...

normal üniversite yerine açıköğretim büro yönetimini okusunlar.hem masrafı az olur hem de normal üniversitelerdeki derslerden daha kolay dersler karşılarına çıkar.üstelik zaman konusunda da avantajlı olurlar.

mezun olunca ( ki normal zamanda mezun olurlarsa 2010`da) kpss`ye önlisans mezunu olarak girerler.80 puan civarı alsalar bile büyük ihtimal atanırlar.ayrıca o 2 yıllık bölümü yine açıköğretim üzerinden 4 yıllık işletmeye tamamlama şansları da olur.normal üniversite mezunu ile aralarında bir fark kalmaz.ve ileride memurlukta yükselebilirler.en kısa yol bu...

teknik bölümlerden uzak durun derim.mesleğim olsunda ne olursa olsun diyerek tercih yapmayın.severek okuyacağı ve ilgi alanına yakın bölümleri tercih edin.sonra çok pişman olursunuz benim gibi...

Allah yardımcınız olsun.

12 Temmuz 2008 13:28

cdemir85

gidin sağlıkla ilgili bölüm okuyun büro yönetimini tavsiye etmem

80 puanla bir yere atanamadım ben şimdi lisans mezunu olarak 2008 kpss ye girdim

ya diyanet ya sağlık okuyun en kolay yoldan iş sahibi olun

12 Temmuz 2008 18:31

matematikcı

adalet meslek yüksek okulu...

12 Temmuz 2008 18:38

moonstar33
Kapalı

tapu kadastro sağlıkla ilgili bölümlerden herhangi biri bilgi işlem karayolları bölümü ve....

12 Temmuz 2008 19:30

beynelmilel153
Kapalı

sağlık tabiki radyoloji fizik tedavi

bunlar iş garantili meslekler

radyoloji geçensene 270 le kapattı sanırım

15 Temmuz 2008 09:42

caner_ank

2006 kpss sınavına 1milyondan fazla lise mezunu girdi ama oyıl önlisanstan sadece 272 bin kişi sınava girdi o zaman kim sansı rakamlar ortada yani lisantan bile sanslı önlisans ...

15 Temmuz 2008 14:41

murro

En avantajlı önlisans bölümü diye birşey yoktur. KPSS'den en yüksek puanları alanlar en avantajlı olmuş olurlar.

17 Temmuz 2008 16:17

salim_ogut

sağlık bölümlerinden tercih yapsın

17 Temmuz 2008 17:05

sahra38_38
Kapalı

kpss de tüm bölümler alım yapmıyor..

özel sektörüde düşünmek lazım artık.

buna dayanarak; halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü(mesela kırıkkalede ki), onun dışında kocaelideki insan kaynakları bunun dışında sayısal ama elektronik haberleşme olabilir..

puanları yetmezse bunlara büro yön. olabilir..

17 Temmuz 2008 18:50

şirine26

en iyi bölümler tapu kadastro ve hemşirelik varmı bunun üstünü söyleyen?cokdüşük puanlarla yerleşiyorlar yanlışmıyım?

01 Temmuz 2009 10:39

önlisan bys

en avantajlı büro yönetimi yada saglıkla ilgili tıbbi dökümantasyon.ben bys ile yerleştim ama arkadaşım da tıbii dökümantasyon okudu o benden çok daha düşük puanla yerşeşti 66 ile düşünün ve benden çok alıyor 1300 civarı fakat sözleşmeli ama olsun benm şimdiki aklım olsa kesinlikle tıbbi dökümantasyon okusun derdim hem işde rahat memur hastanede ama büro yönetiminide öneririm arkadaşın dediği gibi aofden bys okusun kolay yoldan iş sahibi olur..en manttılısı bu bence

01 Temmuz 2009 10:43

denizyildizi22
Kapalı

Bence sağlıkçı olsun açıkta kalması imkansız.

01 Temmuz 2009 10:45

**ysmn**

hood arkadaşım benim tavsiyem radyoloji laborant protez ortez bunlarda iş var hem özel sektörde hemde devlette

01 Temmuz 2009 11:10

HASAN SOYTURK
Yasaklı

Şu kesin ki KPSS de en avantajsız Lİse düzeyi.Bana göre En avantajlı Önlisnans bölüm ayırmaksızın. Çünkü 2008 KPSS ye ortaöğretimden girdim 103 netim çıktı. Önlisns sorularına baktım 117 net yaptım.

Lisans yüklü alım olduğu için Önlisns ile eşit gibi.

2 yıllık önlisnsı bitirmediğime accayip bi pişmanım

01 Temmuz 2009 11:42

trknvrl

benim tavsiyem polis myo okusunlar 2 yıl. çıkışta polis olurlar hemen. en kolay yol bu

01 Temmuz 2009 11:48

öö61

sağlıkla ilgili hangi bölüm varsa onu yapsın

01 Temmuz 2009 19:32

ES-MOTOR

Bana göre kpss de en avantajlı bölümler 1)ilahiyat önlisans 2)sağlık ile ilgili bölümler 3)orman muhafaza memuru olmak için hangi bölümse artık

01 Temmuz 2009 19:55

* İDEALİST *

Bence kpss adıa kişiliern gelecğeini ayarlamamak gerekli arkadşım. ÇÜnkü kpss nin her zman olacağına kesinlik yok. ilk 99 da ldı sonra 2004 de aradan beş yıl geçti ve şimide yönetmlk gereği iki yılda bir oluoyr

buda kalkarsa ne oalcak o çocukların geleceği sorunluı olmazmı acaba ?

ıo yüzden onlar iki yılıkda olsa kedni sevdikleri meslkeği seçsinler bence o zmanbitirdikten sonra Allah kerim arkdaım

Toplam 28 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?