Editörler : Pangaea

Kapalı
25 Temmuz 2008 15:40

sosyoloji mezunu felsefe grubu öğrt formasyonu ve pdr tezisz yüksek lisans yapanlar

rehber öğretmen olarak atanmalı gerkeni biz yaptık simdionlar atasın haksızmıyım bu acık kapanmalı

beran47
Şef
25 Temmuz 2008 21:22

bi de ben şunu diyecem bu yıl yapılacak olan 1150 kişilik rehber öğretmen kadrolarına felsefe ve sosyoloji mezunu rehberlik sertifikası alanalar başvurabilirmi...sanırım pdr mezunları sayısı az hem onlar genelde devlette çalışmazlar özel sektör daha avantajlı olduğu için oraya kayıyorlar..sayının karşılananmaması durumunda böyle bir durum sözkonusu olabilirmi....sanırım bide kitapçığı ve içindeki şartları incelemek gerekir...bu konuda bilgisi olan varmı....

dersiimm
Kapalı
25 Temmuz 2008 21:32

yok mu pdr tezsiz yüksek lisans yapan sosyoloji felsefe ve formasyonlu arkadasalr yasal hakkımız arıyalım bır yol bır sey soyleyın onun ıcın ne gerkıyorsaonu yapalım

yavuzgül
Kapalı
26 Temmuz 2008 10:29

ben pdr tezsiz yaptım ama formasyonum yok, eğer atama yapar iseler formasyon engel olmaz sadece yüzde otuz krediyi tamamlayanları belki atarlar. çünkü kadro dolmazsa eğer formasyonsuz 75 üzeri alanlara formasyon veriyor meb

yavuzgül
Kapalı
26 Temmuz 2008 10:32

kardeş ben ayrıca pdr derneği başkanı binnur yeşilyapraklada görüşüyorum, o dava açtığınızda dernek olarak size yardım edeceğim, derneğin katkısını sağlayacağım dedi ama kimseden ses çıkmadı.

ara döneme pdr tezsizi gündeme getirebilirler, çünkü bir sonraki aşamada sayı yetmeyecek

karizma2007
Aday Memur
26 Temmuz 2008 13:36

Fazla umutlanmayın arkadaşlar. Talim Terbiye'de tanıdığım bir görevli ile konuştuğumda böyle bir çalışmanın olmadığını söylemişti. Geçen yıl rehberlikten giren kişilerin sayısına baktığımızda 1341 kişi olduğunu görürsünüz. (http://www.osym.gov.tr/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF404F9755767D76FF778DA91DA71E47ED) Bu yıl verilen kontenjan sayısını rehberlikçiler büyük ihtimalle doldururlar. Sözleşmeli olan rehberlikçiler de puanlar düşüceğinden kadrolu olurlar. Bizi umutlandıran seçenekler yok değil. Bunlar; rehberlikçilerin özelde çalışmak istemeleri, eğer MEB Şubat'ta bu kadar alım yaparsa atayacakları rehberlikçileri bulamayacaklarıdır. Ama tabii ki sonunda ümitsizlenmeyelim.

Fakat şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu forumu sadece takip eden birisiyim. Bu 2. kez foruma yazışım. Hep örgütlenelim gibi ifadeler kullanılıyor ama gerisi gelmiyor. Geçen yıl katıldığım rehberlik kursunda da birlik çağırısı yapan arkadaşlara hiç destek olunmadı desem yeridir. Bence ilk önce bu fedakarsızlık zihniyetini değiştirsek iyi olur. Bilmem siz ne düşünürsünüz.

dersiimm
Kapalı
26 Temmuz 2008 14:11

arkadas sımıd nerde pdrden tezsiz yükske yapan varsa birlik olup meb bakanını haberder etmelıyız bunun ıcın ne gerkıyorsa yapmalıyız elımız cabuk tutmalıyız bu iş olacak ama bırseyler yapılırsa acık cok sadece gecen sene ne kadar ucretlı rehber öğretmen calsıtırdılar bılıyormusunuz cok onlar bır denorm kadro olayı da onları yıkacak bız bugun cok sanslıyız degerlendırelım

rehberimabi
Yasaklı
26 Temmuz 2008 14:13

ben akime bilgi yolladım..........bu haksızlıktır....bizi özel okullarda alıştırıyorlar ancak devlet okullarında çalıştırmıyorlar..bu haksızlıktır...

rehberimabi
Yasaklı
26 Temmuz 2008 14:16

dersim çok haklısınız....ihtiyacın haddi hesabı yok..düşün ki kkk bile 110 pdr ci alıyor..sehçek reheblitasyon adalet bakanlığı derken.....çok açık var.çok......ama ne yapalım...gidip kendimi yakmayı düşünüyorum..bu ne adice iş görmez bir zihniyet...nedir bu bee neeeee...

yavuzgül
Kapalı
26 Temmuz 2008 16:00

arkadaşlar meclis 2008 in öncelikleri arasında ilk ve orta öğretimde rehberlik açığının giderilmesine dair karar aldı ve bu karar resmi gazetede yayınlandı. bir arkadaş hüseyin çeliği dinlediğinde rehber öğretmen açığını eğitim fakültelerinin belli bölümlerine 2 ay kurs vererek gidermeyi düşündüğünü söylemiş ben dinlemedim ama ne olur bilinmez.

rehberimabi
Yasaklı
26 Temmuz 2008 17:24

YAVUZ KARDEŞİM..2007 YILI SONUNDA MECLİSİN ÖNCELİKLERİ KONUSUNDA HER BAKANLIK AYRI AYRI VERİLMİŞTİ...MEB İÇİN DE IREHBERLİK KADROSU VARDI..ACABA AYNI KONUDAN MI BAHSEDİYORUZ...

ARKADAŞINI SIKIŞTIR BİRAZ HAFIZASINI ZORLASIN:BUNU NE ZAMAN DEMİŞ: EĞİTİM FAKÜLTELERİNİN BELLİ BÖLÜMLERİ BİZİZ ELBET.AMA BÖYLE BİRŞEYİ NE ZAMAN DEMİŞ.NEREDE DEMİŞ....İÇERİĞİ NEDİR....TV DE Mİ SÖYLEMİŞ...AH BEEEEEE ŞU KAPATMA OLMASAYDI BEN HÜSODAN EMİNDİM YAPACAK BİŞEYLER..HOCAM Bİ ZAHMET ARKADAŞINLA GÖRÜŞÜRMÜSÜN TEKRAR

rehberimabi
Yasaklı
26 Temmuz 2008 17:34

behlül azabağası 25 gün öncee ttk da bir çalışma olduğunu söylemiş hemşerisine telden......sertifikalıların ihtiyaç halinde 2. öncelikli olarak atanacağını bildirmiş..şimdi tüm umudumuz rehberlik..yani içimden geçen sonbahar sayısı 450 gibi.bir o kadar da şubatta olur sanırım.hadi bakalım hayırlısı...

dersiimm
Kapalı
26 Temmuz 2008 19:24

pdr tezsiz yapan felsefe grubu öğretmenleri sosyoloji ve felsefe mezunları bırıncı oncelık bunların hepsıoalnalar sonrada sertıfıkalılar artık her neyse bolum mezunlarıda bakınbne tezsiz pdr de okurken psıkolojik danısmanlar bıle bızım varlıgımız kabul etmk zorundakladılar lısans mezunu ama donmanım yetersız cok adam var onlarda bende calsıtım yuzlerıne soyledım atıp tutuyorlaratanmamız ıcın dedıler pdr tezsiz yapın atayalım sımdı engel ne

rehberimabi
Yasaklı
27 Temmuz 2008 13:35

oalcak olacak az kaldı...hem de ççok iyi olaacakkkkkkkkk...emin olun ki olacak....eğer rehberliğe sonbaharda 500 kadro verirlerse kim geeçecek bunun önüne..bir o kadar da şubatta...o zaman gör sen işin aslını

dersiimm
Kapalı
27 Temmuz 2008 16:01

güncellllllllllllllllllllllllll

sos_reh
Şef
27 Temmuz 2008 16:16

ya arkadaşlar bu pdr tezsiz yüksek lisansı hangi ünv yaptınız ben milli eğitimin açmış olduğu rehberlik kursuna katıldım 2007 de ve elimde o sertifika var yani bu işe yaramayacakmı

rehberimabi
Yasaklı
27 Temmuz 2008 16:53

sos reh ne demek yaramayacak mı...ama önce sonbaharda adam gibi bir sayının verilmesi gerekiyor rehberliğe..

dersiimm
Kapalı
28 Temmuz 2008 00:37

abi ben biryıldır egıtım gordum artı bıtırme projesi artı bır yıllık masraf cabası ve bır sen bu dah once de formasyon ıcın bır bucuk sene ettı ıkı bucuk kafadan uc yıl yanı daha ne yapım arkadas oncelık hakkımız olmalı yanı ne dedıseler onu yaptık dah ne yapalım atama ıcın hakkımız ıstıyoruz o kadar

rehberimabi
Yasaklı
28 Temmuz 2008 17:52

hani ttk yı personeli arayanınız yokmudur

dersiimm
Kapalı
29 Temmuz 2008 23:09

guncel

pepita
Aday Memur
22 Nisan 2009 11:33

milli eğitim bakanlığı pdr sertifikası vermiyor mu?verecek mi nereye başvurmalıyız bilgisi olan var mı?

ben felsefe mezunuyum felsefe gr.öğ. tezsiz yüksek lisansı bitirdm.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi