Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
18 Ağustos 2008 09:11  

Açıköğretim mezunu subaylar

Arkadaşlar açıköğretim mezunu olup sözleşmeli subaylığa başvurduk. Ama bu konuda bazı söylentiler var ve diğer konularda bazı arkadaşlarımız değinmiş açıköğretim mezunlarının başvuramayacağı başvuranların ise sınavdan sonra sporuda geçince mülakatta anlaşılınca eleneceklerini yazmışlar. Zaten o subaylık klavuzunda örgün eğitim diye belirtmişlar ama online başvuru formunuda anadolu üniversitesini koymuşlar buralarda böyle bir tezatlık var. Bende açıköğretim mezunu olarak başvurdum ve sınava girecem. Bu konuda düşüncelerimizi burada paylaşalım.

18 Ağustos 2008 09:42

cathy_zeta

kkk sözleşmeli subaylık başvuru formunun dolduruldugu sayfada açıklamalr var en başta ve kalın punto ile 4 yıllık örgün egitim mezunlarının başvurabilecegi yazıyor dikkatli okursan görürsün.ve zaten aşagılara dogruda mülakat günü belge kontrölü yapılacagı yazıyor transkript istemişler yazıyor açıkögretim mezunlarının transkriptinde yazıyor açıkögretim fakültesi diye.o yüzden dikkatlerini çekersen elenme ihtimalin yüksek olabilir.astsubaylıga başvurabiliyorsuunuz ama.fakat jandarma subaylık için böyle bir ayrım yapmıyor örgün ve açıkögretim mezunlarının hepsi başvurabiliyor jandarmada subaylık için.geçen seney kadar kkk da açıkögretim mezunlarının sözleşmeli subaylık için alıyordu fakat bu sene başvuru formunda kalın harflerle belirtmiş.

18 Ağustos 2008 10:05

hitower

Günaydın arkadaşlar.. Hiçbiryerde yazmasada onlar öğreniyorlar zaten. Ayrıca herşeyi geçsen mülakatta soracaklar açıköğretim mezunumusun diye yalan söylersen elenirsin doğru söylersen yine elenitsin. Anadolu üniversitesi sadece açıköğretim eeğitimi vermiyor örgün öğretim mezunları katılabilir.. Ben geçen sene kkk mülakatında elendim spor ve yazılı sınavım çok iyiydi ilk 100deydim. ailemde asker çok elenme sebebimin açıköğretim olduğunu düşünüyordum bu yıl açılan sınavda açıköğretim mezunlarının başvuramayacağını yazmışlar. Jandarmada öyle birşey yoktu. Seneye takip edin olmazsa ona başvurun.ancak kkk başvuru yaptıysanız bile boşun masraf etmeyin derim. Çünkü en baştan uyarmışlar.geçen sene böyle bir uyarı yoktu çok umutlandım ve hüsrana uğradım.Gerçi herşeyde bir hayır vardır. Bu sene daha çok istediğim jandarmanın sonucu bekliyorum. Çok istediğim bu şanlı ünüformayı giymezsem çok üzüleceğim.. umarım gönülden isteyenler kazanırlar..

18 Ağustos 2008 10:36

cathy_zeta

evet boşuna masraf olur.yazmışlar çünkü kocaman.bide üzüleceksiniz ek olarak.astsubaylıga girebilirsin hemde muvazzaf alıyor zaten.

21 Ağustos 2008 23:49

sosyolog75
Yasaklı

Çok yerinde bir başlık olmuş...

Benim de 2 lisansım var. Birisi Sosyoloji diğeri de Anadolu Ünv. İktisat Fak. bağlı Kamu Yönetimi....

Geçen muvazzaf subay sosyoloji öğretmeni alımı sınavında 2 yazılı sınavı da geçerek 150 kişiden başarılı 10 kişiye kaldım.

Gene subaylık başvurmak istiyorum ama bu örgün ifadesinin gerekçesini anlayamıyorum..Niye örgün şart????

Tüm kamu kurumları ayrım yapmazken askeriye niye böyle bir ayrım yapıyor???

AÖF bitirenler kaymakam olabiliyor,müfettiş olabiliyor ama ....

Bunun bir gerekçesi olmalıdır..

21 Ağustos 2008 23:51

sosyolog75
Yasaklı

Bir de arkadaşlar ben

Anadolu Ünv.İktisat Fak. Kamu Yönetimi mezunuyum ama transkriptte Açıköğretim Fakültesi mührü var....

Bu tezat değil mi???

22 Ağustos 2008 08:31

hitower

Bana kalırsada saçma geliyor örgün öğretim istenilmesi elbette bir bildikleri vardır diyorum kendi kendime. ve kızıyorum lisede neden anadolu meslek lisesine gittim diye. Bu yüzden örgün öğretimde okuma şansım olmadı. Ayrıca neden ikinci sınıf muamelesi gördüğümüze anlam verebilmiş değilim.Ya bir genelleme yapılıyor yada bir ön yargı var. 5900 kişi içerisinde yazılıda ilk 280nin içindeyim spordan sonra ilk 100 giriyorum. burada benden sonra örgün öğretim mezunu yokmu? var elbette.

Gerçi mülakatta elenmektense baştan çağırılmamak daha iyi. Sonradan umutlanıyorsun ve hayal kırıklığına uğruyorsun. Sonuçta ben bu göreve gönülden isteyerek talibim. eğer subay olarak istemiyorsanız askerde neden kısa dönem yada yedek subay olarak alıyorsunuz buda bir tezat değilmi diye sormak geliyor aklıma yine bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Eşitliğe aykırı bir uygulama diyerek son sözümü söylüyorum..

25 Ağustos 2008 19:06

asam

arkadaşlar ne zamandan beri kkk subaylık için örgün şartı koştu ve hiç açıköğretim mezunu olarak giren var mı? Bütün aşamaları çok iyi geçip sözlü de elenen var mı?

26 Ağustos 2008 11:57

cathy_zeta

bu sene ögün şartı koydu kkk bundan önceki senelerde açıkögretimlilerde alındı.

26 Ağustos 2008 12:01

mari333333

acıkogretım mezunu arkdaslar sınavı gecseler bıle evrek kontrolunde elenıyolar.bızzat arkdasım ıcın aradık .ordakı orgun yazısını gormuyormusun dıye fırcada yedık

01 Eylül 2008 13:01

asam

ne yapalım biz de subaylığa gitmeyiz astsubaylığa devam deriz.

Burdan açıköğretim mezunu arkadaşlar anadolu üniversitesine şikayetlerimizi iletelim nasıl bir okul subaylığa bilen almıyorlar diye bari devlet kurumlarında bir kaçı böyle almayacaksa ne diye eğitim veriyorsunuz diye bir şikayette bulunabiliriz.

28 Ocak 2009 00:38

wertaces

2003 te böyle bir şart yoktu yeni mi geldi bu şart...alla alla...

Toplam 11 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?