Editörler : supporters.

flower22
Şef
03 Eylül 2008 16:46

arkadaşım dün sordum.kızılayda güvenparktan bilkente giden otobüsler kalkıyormuş.ona biniyorsun.tam olarak ösymnin önünden geçiyr mu bilmiyorum.kavşakta da indirebilir.5-10 dakika yürüme mesafesiymiş sanırım.ösymnin içinde kendi ptt bölümü varmış galiba.oraya 3 milyonu yatırıyormuşsun sonra belgeyi alıyormuşsun.buradaki yazılardan edindiğim bilgiler bunlar.umarım yardımcı olabilmişimdir.

papatyac86
Aday Memur
03 Eylül 2008 17:01

sonuç belgesini şahsen mi almak gerekiyor? başkasına aldırabilir miyiz??

elizz
Aday Memur
03 Eylül 2008 17:47

teşekkür ederim flower..dekont falan götürmüyoruz dimi öyle bişey duydum sanki..

flower22
Şef
03 Eylül 2008 23:31

rica ederim.ben de daha gitmedim, sadece okuduğum bilgileri toparlamay çalıştım:) şahsen almak gerekmiyormuş.adını soyadını ve sanırım tc kimlik numaranı bilmesi yeterliymiş giden kişinin.3 milyon karşılığında herkese veriyolarmış belgeyi.

dekonttan kasıt şu sanırım. 3 milyonu yatırdıktan sonra ptt sana dekontu veriyotdur ve sende belgeyi alacağın birime gidip onu gösteriyorsundur. yani tahminimce öyle olmalı.

b.acar
Aday Memur
03 Eylül 2008 23:56

Ben de ösym'den dün giderek aldım kpss sonuç belgemi, sınav sonuçları belli olduktan 3 gün sonra gönderdik belgelerinizi, şimdiye kadar gelmediyse gelmez artık dedi oradaki beyefendi. Belgeyi almanız ise 5 dakika falan sürüyor, form doldurup, hemen yanındaki postaneye 3 ytl. yatırıp geri döndüğünüzde 3 dakika içind veriyorlar belgeyi, şahsen gitmeye de gerek yok. TC.kimlik no, isim soy isim hangi sınavın belgesini alacağınızı yazıyorsunuz forma.

06life
Aday Memur
04 Eylül 2008 11:56

ösym nin sayfasında ulustan servis olduğu yazıyor.servisle giden oldu mu?bugün bende giidp sonuç belgemi alacam yardımcı olur musunuz?

clandestine
Daire Başkanı
05 Eylül 2008 15:34

arkadaşlar benim de kpss sonuç belgem gelmedi. aslında bu yıl herhangi bir kuruma başvurmayacaktım yani zaman kaygısı taşımıyorum ama sıcağı sıcağına halletmek istiyorum şu işi. İstanbul'dan kalkıp Ankara'ya belge için gitmeyi de gözüm kesmiyor. Ankara'ya gitmeden halletmenin bir yolu var mı acaba? Tekrar söylüyorum: zaman kaygısı taşımıyorum, yeter ki gelsin :)

Emlyilmaz
Kapalı
05 Eylül 2008 16:12

Sayın clandestine,

Belgemi çıkarırken sordum. Bayan memur artık adreslere postalama olmayacak dedi. Kpss'yi de postalamamışlar,öyle söyledi. Yalnız benim merak ettiğim; acelem vardı sormayı unutmuşum, sadece kpss sonucu mu yoksa tüm sonuçlar mı gönderilmeyecek bilemiyorum. Umarım düşündüğüm gibi değildir...

clandestine
Daire Başkanı
05 Eylül 2008 16:25

sabahtan beri ösym'yi arıyorum kimse açmıyor. dediğin gibi hiç yollamayacak olsalar hiçkimseninki gelmemiş olmalı ama bazı arkadaşlarınki geldi sanıyorum. üstelik belge yollanmayacağı yolunda bir duyuru yapılmadı ösym'den.

pm rana
Memur
05 Eylül 2008 16:32

Haberlerde, bu yıldan itibaren OKS ve ÖSS sonuçlerının adayların adreslerine postalanmayacağı, kazananların listesinin doğrudan kazandıkları okula gönderileceği şeklinde bir bilgi aktarılmıştı ama... Bu durumda kurumlar sınav sonucunu bizden değil ÖSYM den istemeli.

clandestine
Daire Başkanı
05 Eylül 2008 16:58

ösym'yi az önceki arayışımda sorumu donuk sesiyle yanıtlama nezaketini gösteren bayanın dediğine göre belgeler halen gönderiliyormuş, acelemiz yoksa bekleyecekmişiz elbet gelirmiş... miş...miş.

Beklemesine beklerim de en büyük korkum ösym binasında yangın çıkması tüm belge ve kayıtların yanması, tekrar sınava girmek zorunda bırakılmamız falan :P

Deli miyim ne?

-alMİRa-
Daire Başkanı
06 Eylül 2008 03:03

Ankara'ya gitmesek de, bizim adımıza birisi alsa sonuç belgemizi.... Olur mu acaba? Okudum biryerlerde böyle birşeyler, ama emin değilim.

Sonuç belgesini ÖSYM'den alacak olan arkadaşlar bu soruyu oradaki görevliye yöneltebilirler mi acaba? (Şimdiden teşekkürler kendilerine...)

Kalkıp Ankara'ya mı gideceğiz yoksa şimdi bir de?

...

stradigma
Yasaklı
06 Eylül 2008 03:41

olur olur arkadasın varsa Tc ni ver.bide cebine 3 ytl ver o alır senin gitmene gerek yok.vekalete gerekte yok

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2008 04:53

ÖSYM iyice saçmaladı bu sene gerçekten, sınav yapılalı 1 aydın fazla oldu, daha ortada sonuç belgeleri yok,başvuru belgeleri yok , bu ne saçmalık bu ne rezalet anlamadım, bir yere başvuru yapacaksın ortada belge yok,

06life
Aday Memur
07 Eylül 2008 08:20

arkadaşlar bende sonuç belgemi almaya gittim.ptt ye 3 ytl yatırırken ordaki görevliye dağıtım başladımı yoksa hala sonuçlar bekletiliyor mu diye sordum.adam bana niye dağıtsınlarki hergün 5000ytl para yatırılıyo dedi.yazıklar olsun diyecek başka bişey yok

marmaraka
Aday Memur
07 Eylül 2008 11:16

slm , mersınlıyım muhasebata 84.5 ıle basvurdum

yalnız kpss yı ınternet cıktısı seklınde yolladım

ben ve arkadasım defalarca aradık , sımdılık kabul ettıklerını , posta bıze ulastıgında aslının onaylı suretını yollamamız gerektıgını soyledıler

lıste 84.5 in altında kapanır ve adımı lıstede gormezsem cok sınırlenırım ! gondermedıklerı bır kagıdı bızden ıstıyorlar bır de dgr evraklarımı cıddıye almazlarsa yazıklar olsun .hakkımı kımseye helal etmem

sonsans24
Şef
07 Eylül 2008 11:32

butun kurumların suyu cıktı artık normal vasıfsız kısıler makamlara gelırse olacagı bu

23 Eylül 2008 19:56

hala gelmedi meret ya

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi