Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazburak363
22 Ağustos 2008 10:27  

ilköğretim matematik projeleri

arkadaşlar ilköğretim matemetik ile ilgili yapılan yapılabilecek projer hakında bilgisi olanlar yardımcı olurmusunuz?

26 Ağustos 2008 17:38

**zehra**

gasmi hocam,özellikle ''Bu Benim Eserim''yarışmasındaki proje örneklerini incelerseniz size fikir verecektir.

26 Ağustos 2008 23:04

berbena
Yasaklı

yakında ogretmenlerevi.net sitesine matematıkle ilgili bir sürü belge yollıcam ordan alabılırsınız matematıkçıler berbena_4@hotmail.com adresındende ulasabılırsenız yollarım

28 Ağustos 2008 11:45

ufuk_i.mat

2006 da okul olarak 4 tane matematik projesi yolladık...

neler olduğuna gelirsek...

saat üzerinde saatin çeşitli durumlarına göre akrep ve yelkovanın yaptığı açılar arasındaki ilişkiyi gösteren bir proje...

pisagor teoremi'nin ispatı olarak nitelendirilebilecek şekilde mukkavva kartonlarda pisagor eşitliğini gösteren bir proje...

sayı kümelerini birbirini kapsama yönüyle şematize eden bir çalışma...

ve matematiksel eşitlikleri eşit kollu terazi üzerinde somutlaştırmayı konu alan bir proje...

bunlardan dördüde il çalışma grubunu geçti bölge çalışma grubuna geldi... saatle ilgili olan proje bi basamak daha giderek bölge bilim kuruluna gitti ve orda kaldı sergiye katılamadık...

ama bu sene daha ilginç projeler olacağına inanıyorum...

06 Eylül 2008 16:12

matharme

teşekkürler

05 Ekim 2008 12:40

bahadır_hoca

biz de asal melodi (afyon) isimli proje ile bu benim eserim proje yarışmasında ankaradaki finaldeydik. ilk 50 de yer alamadık ama gerçekten çok eğlenceliydi. projemiz asal sayıların notalara dönüştürülmesi ile ilgiliydi

Toplam 5 mesaj