Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
27 Ağustos 2008 17:56  

çok acil:lisans mezunu bir hemşire ek gösterge alırmı?bizler sağlık bilimleri lisansiyerimiyiz?

amasya işitme engellilerde çalışan lisans mezunu bir hemşire ek gösterge almaktayken ben alamıyorum bilen varsa arkadaşlar yazsın

27 Ağustos 2008 23:35

bilmis_

lisans mezunu her hemşire göreve başladığında ek gösterge alır

28 Ağustos 2008 08:55

gizemlidost

lisans mezunusunuz da hangi bölüm? saglıkla ilgili bölüm mezunu iseniz dereceniz kaç söylerseniz yardımcı olayım.

28 Ağustos 2008 10:07

gulyuc

hemşirelik mezunuyum arkadaşlar

28 Ağustos 2008 10:10

gulyuc

derecem 7/3

28 Ağustos 2008 11:44

gulyuc

arkadaşlar lütfen bilen varsa çok acil öğrenmeliyim

28 Ağustos 2008 12:52

mustafa48

göreve başlayan her hemşire ek gösterge almaz diye biliyorum. 4/1 ' e düşünce alınıyor sanırım (kesin bilmiyorum)

28 Ağustos 2008 13:48

ody18

işe başlayan her lisans mezunu memur ek gösterge almaz.sadece kadro derecesi normal memura göre daha düşüktür.7/3 gibi. ek göasterge tüm devlt memurlarında 4/1 ne düştüğünde alınır.

28 Ağustos 2008 17:21

zaferim70

657 tabi devlet memurları kanununda okulu ne olursa olsun kadro- derecesi 4/1 olmayınca ek gösterge alamaz...

28 Ağustos 2008 17:22

gizemlidost

III- SAĞLIK HİZMETLERİ SINIFI (Değişik: 31/07/2003 - 4969 S.K./4. md.)(25)

UNVANI DERECE EK GÖSTERGELER

_____________________________ _______ ____

a) Uzman Tabip, Tabip, Diş Hekimi, 1 3600

Uzman Veteriner Hekim, 2 3000

Veteriner Hekim, Eczacı, Biyolog, Tıpta 3 2200

Uzmanlık Tüzüğünde belirtilen dallarda 4 1600

uzmanlık belgesi alanlar veya bu dallarda 5 1300

uzmanlık unvanını doktora aşaması ile 6 1150

kazanmış bulunanlar 7 950

8 850

b) Diğer sağlık bilimleri lisansiyerleri 1 3000

2 2200

3 1600

4 1500

5 1200

6 1100

7 900

8 800

c) Kadroları bu sınıfa dahil olup da yukarıda 1 2200

sayılanlar dışında kalanlardan; 2 1600

1. Yüksek öğrenim görenler 3 1100

4 800

2. Diğerleri 1 1500

2 1100

3 800

4 650

eger siz lisans mezunu iseniz ek göstergeniz 7. derece 900 eger 6 ya inerseniz 1100. ilgili yasayı isterseniz mail atarım. bana mailinizi yollarsanız.

29 Ağustos 2008 08:57

gulyuc

öncelikle ilginiz için teşekkürler ama benim sorunum burdaki milli eğitimin benim lisans mezunu olmama rağmen sağlık bilimleri lisansiyeri sayılmayacağımı söylemeleri ve dolayısıyle bana yıllardır ek gösterge verilmiyor ama dediğim gibi amasyada çalışan bir hemşire lisans mezunu ek gösterge alıyor ordaki milli eğitimle görüştüm burdakileride görüştürdüm benim almam gerektiği söylenmesine rağmen burdakiler neye göre sağlık bilimleri lisansiyeridir diye amasyadakilerin yalnış yaptığını söylediler ben sağlık bilimleri lisansiyerimiyim kesin bir ibare varmı yasalarda çünkü biliyorum yasada diyetisyen ,biyolog ,fizyoterapist vb yazıldığı için açık olarak lisans mezunu hemşire yazmıyor diye burdakiler bana ek gösterge vermiyor bana neler yapmam gerektiği konusunda bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

29 Ağustos 2008 12:01

abdullahcakici

öncelikle tavsiyem defterdarlığa gidip bu konuda bilgi almanız. çünkü maaşları onlar yapıyorlar. ikinci olarakta milli egitim ve yök e bilgi edinme amaçlı mail atın. her bakanlığın bilgi edinme sayfası var. mutlaka yardımcı olunur size..

29 Ağustos 2008 13:01

gulyuc

bilgi edinme servisine de yazdım ama biliyorsunuz hemen cevap gelmiyor hatta şuana kadar 2 defa yazdım bana gelen cevapta bulunduğunuz ildeki milli eğitim müdürlüğünün bana yardımcı olabileceği diye cevap geldiği için ve dolayısıyla burdakilerin çok bilgisi yok yada bana yardımcı olmak istemiyorlar bilmiyorum eğer sizin kesin bir bilginiz varsa bana yazın yada başka bir çözüm varsa yazın teşekkürler

29 Ağustos 2008 14:30

ifhit
Kapalı

gizemlidost kısa ve net bir şekilde açıklamış konuyu, başka söze gerek yok.

05 Eylül 2008 11:41

ahmet70100

selam gulyuc arkadaşım..senin alacağın ek gösterge değil.Bitirdiğin bölüm gereği alamadığın kadronun zam ve tazminatlarından yararlanacaksın..hiç şüphe götürmez ki 4 yıllık hemşirelik bölümünü bitirmiş isen kesinlikle zam ve tazminatını vermek zorundalar.eğer vermezse mutemet bakanlığa yazı yaz.yazına da şunu ekle..yada mutemetlik yapan arkadaşına da gösterebilirsin..Yönetmelik takip etsin birazcık.oturmakla olmuyor bu işler.Aynı zamanda geriye dönük alacağınıda iste.vermezlerse dava aç.kesin kazanırsın..buyur o yazı..

Bilindiği üzere, 12/04/2007 tarihli ve 26491 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 2007/11930 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile; 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar" ve eki cetvellerin 2007 yılında da uygulanmaya devam edilmesi kararlaştırılmış; 05/05/2006 tarihli ve 26159 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 17/04/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar"ın 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde;

"e) Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez." hükmü yer almaktadır.

09 Eylül 2008 02:33

wpwsenrome

hemşire hanım oncelikle bana soz hakkı verdigini için tesekkur ederim 10-15 (ortalama) yılını dolduran bir memur ek gostergeye duser normal sartlarda bu ise okulla alakalı degil hizmetle alakalı eger kadro deren 4/1 inie dustuyse ek gostergeye dusersin. 7/3 undesin 6 -7 yıl sonra ek gostergeye dusersin. eger lisan mezunuysanız dereceniz 9/1 inden baslamıstır. lise hemşire 12/3 unden baslar. buda demek oluyorki sizle beraber baslayan lise mezunu hemşireden 6 yıl once ek gostergeye dusersiniz.. ama derece; ek gostergeye dusmek için 4/1 idir.. sonuc olarak ..cokmu konustum ne neyse iyi gunler..

09 Eylül 2008 08:39

adiller77

değerli arkadaşım kesinlikle eminim sen ek gösterge alırsın.şöyleki:sağlık bilimleri lisansiyeri(4 yıllık hemşire ,ebe,sosoyal çalışmacı,fizyoterapis.vvb)8.derece ek gösterge almaya başlıyorlar.ama sağlık la ilgili değilde başka bir fakülte bitirsen ek göstergen 4.dereceye düşünce başlıyor.kısaca lisans mezunu ebe,ve hamşireler 8.derecede de olsa ek gösterge alıyor.

09 Eylül 2008 10:41

gulyuc

arkadaşım öncelikle ilgilendiğin için teşekkürederim ama sağlık bilimleri lisansiyerlerine giriyormuyuz giriyorsak eğer ek gösterge alabiliriz yasada yazıyor psikolog,fizyoterapist,biyolog vb.sağlık bilimleri lisansiyerleri ek gösterge alır 8.dereceden itibaren burdakiler bu sağlık bilimleri lisansiyeri sınıfında görmedikleri için alamazmışım diyor ama ben 4 yıllık lisans hemşirelik mezunuyum ve benim gibi lisans mezunu bir arkadaşım alıyor bazılarıda almıyor anlamadım sende bununla ilgili net bir yasa varsa gönderebilirmisin

09 Eylül 2008 11:38

adiller77

yukarıda gizemli arkadaşın gönderdiği gösterge rakamları doğrudur.aynısını bulunduğun ilin sağlık müd.maaş mut.veya defterdarlıkta hatta memurlar nette sağlıkcılar ek gösterge olarakta var.kadron hemşire kadrosu veya ebe kadrosu ise ve lisans mezunu isen 8.derecede ek göstergeye giriyorsun.4.derecede ekgöstergeye girenler diğrer memurlar ve mesleğiyle ilgili olmayan fakülte bitirenlerdir.mesele ben tarih öğretmenlkiğini bitirdim kadrom sağlık mem.ben ek göstergeye 4.derece giriyorum.ama sizin kadronuz hemşire kadrosu ve lisans mezunu iseniz 8.derecede ek göstergeye giriyorsunuz.% % eminim.çünki ben bizzat bu ek gösterge limitlerini daha bir ay önce sağlık müd.inceledim ve gördüm.ve bu göstergeleri bodrolardan bizzat inceledim.slm

10 Eylül 2008 03:44

hasan80

bak kardeşim bende lisans mezunu sağlık memururyum.ek göstergeyi göreve başladığında alırsın.ayrıca diğerleri gibi 4/1'ine düştüğünde tekrar alırsın.bordromun fotosunu cektim ama gönderemiyorum.mailini ver göndereyim.bak kısaca şöyle:kıdem yılı 3,derece 6/2,yan ödeme 1700,ekgösterge 1100.(bu yıllar önceki).şimdi;kıdem yılı 5,yan ödeme 1700 ek gös 1200.kesinlikle kurumun yanlış yapıyor,sözlü değil yazılı başvur ve cevap olumsuz olursa bir üst kurumun kimse ona başvur ve mesleğe başladıktan bu yana verilmeyen ek göstergeden kaynaklanan ödemenin yasal faizi ile birlikte ödenmesini talep et.bunları yap tekrar görüşelim

10 Eylül 2008 11:06

gulyuc

adresimi gönderdim size bordronuza gönderirseniz sevinirim teşekkürler

Toplam 20 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon