Editörler : ayşegül bgm
«5678910111213141516»

talipg
Aday Memur
01 Kasım 2008 15:54

Birilerinin Ünvanı Daha Elzem (!)

Ekonomideki kaos bizi de etkiler mi ki :)? Merak ettim, adamlar bahane bulmakta sıkıntı çekiyorlardı. Eşşeği yokuşa sürmekte son derece mahir davranıyorlar nedense yardımcı sağlık personeline.

Ama bazı sınıflara kolaylık olsun diye bir bahar bir de güz sınavı açıyorlar. Çifte standart deriz ya hep ezberden. Örnekler mi; TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) bir yılda iki kerre sınav; Birilerinin(!) hatalarını telafi etmek için bakanlık seferber olmuş. Sanki doktorlar 60-70 sene biz yardımcı sağlık personelleri 1000'lerce sene yaşayacağız da geçen onlarca yılımızın maddi manevi hiç kıymeti yok. Madem doktorlar zeki ve başarılı da onlara niye bu kadar tolerans.. Sürekli doktorlara su taşımakla bu ülkenin çarkı dönmez.

Avrupa orta çağın o karanlık sürecini( imtiyazı belli zümrelere hasretmekle ) yaşadı sıra bizde. Biz sahip olduğumuz maneviyatımıza istinaden ödememiştik. Şimdi ne maneviyat var ne de maddiyat... Heyhat!

01 Kasım 2008 16:33

eeeeeeeeeee TALİP KARDEŞ BURASI DOKTOR BAKANLIĞI NE YAPACAKSIN VARSA YOKSA ONLAR SENİ BENİ KİM TAKAR............

sylar657
Aday Memur
01 Kasım 2008 18:35

bakanlıkta personel de çalışan kimse yokmu yada orayla iletişimi olan biri ilk ağızdan net haberler alırdık...

brssy64
Şef
02 Kasım 2008 08:53

Aynen öyle sağlık bakanlığı değil doktor bakanlığı onların derdi olsaydı şimdiye çözülürdü.

sulerh
Memur
02 Kasım 2008 13:13

dünyanın kendi ekseninde döndüğünü sanan,kendilerinden başka herkesin zekasını düşük gören,kompleksli insanlar.karakteri iyi olan,iyiliğini koruyabilenler hariç.sanırım bizler,yani geçmişten günümüze kadar herkes kutsal bildiği için şımartmışız.

sağlık bakanlığı tek bir vücud olarak düşünecek olursak,sadece başın sağlıklı olması önemli değil,bir yerimiz ağrıyorsa orayı tedavi etmeden vücud sağlam iş göremez.bu vücudun,başa ihtiyacı olduğu kadar,el,kol,bacak,ayak,iç organlar ve hatta barsaklara da ihtiyacı var.

sağlık bakanlığı doktorlarının verimli çalış bilmeleri için her türlü branştaki yardımcı personele ihtiyacı var.bu bir kompleks değil,idrak meselesidir.

03 Kasım 2008 10:24

Bu pazartesi de sınavdan haber yok.........?

03 Kasım 2008 10:28

sylar 657 arkadaş geçen hafta bakanlıkta çalışan arkadaşımla görüştüm personel şube sınav hakkında bilgi vermiyor devlet sırrı gibi saklıyorlar dedi.ii tarafından bakarsak ne olacak nede olmayacak diye kesin bir bilgi yok .zaten amaçlarıda zaten baskın sınav yapmak ne olur yani 3 ay önceden haber verip sınavı yapsalar.

musty05
Genel Müdür
03 Kasım 2008 10:47

Sınava daha iyi hazırlanıp 70 puan barajını geçersin ve açılan kadroları doldurursun :)

bacillariophyta
Aday Memur
03 Kasım 2008 11:00

merhaba arkadaşlar. arkadaşımdan duyduğuma göre "ne derece doğru bilmiyorum" bu yıl sınav yapılmayacakmış, bakanlıktakiler son yapılan sınavda kazananlar bile daha yerleştirilemedi demişler.Bende kendisine forumda 2009'un şubat ya da mart ayında yapılabileceğinden bahsedildiğini söyledim. Oda mümkün değil çünkü maliye mayıs ayında kadro veriyor, maliye kadro vermeden daha önce sınav yapılamaz dedi. Bilmiyorum bütün bunlara rağmen, ben hala sınavın yapılacağını bir an önce duyurmaları için dua ediyorum

sulerh
Memur
03 Kasım 2008 15:34

güncel..

aylin2
Memur
03 Kasım 2008 20:55

Slm Arkadaşlar,

Hala umut var bence.Geçen yıl kasımın ikinci hafta başvurular başlamıştı.Ümidimizi kaybetmeyelim.

İnadına Güncell....

dt uran
Kapalı
04 Kasım 2008 10:16

Bence de hala umut var.Lakin hepimiz şu son günlerde bir araya gelsek,evet hepimiz buradayız desek ve belirli bir gün ve saat seçerek aynı anda bakanlığa yada bu işle ilgili ses getirecek bir yere mailler atsak?? hani bu kadar kopuk haraket edilmesi belki de bizi fazla önemsememeleri anlamına geliyor..selamlar...

akrep9
Memur
04 Kasım 2008 20:12

inşallah arkadaşlar.kasımın 15 ine kadar açıklandı açıklandı haber yoksa sınav da yok demektir.bütün madurlar buraya arkadaşlar.az gün kaldı.birlik olalım.sesimizi duyuralım.sınav istiyoruz.

os22
Kapalı
05 Kasım 2008 09:50

güncel

05 Kasım 2008 11:53

Güncel...................

sulerh
Memur
05 Kasım 2008 12:03

güncel!!!

sylar657
Aday Memur
05 Kasım 2008 12:51

bir gün gelecek. bu ayaklar hep ayak kalmayacak.

akrep9
Memur
06 Kasım 2008 07:25

günaydın.haydi inşallah bugün seviniriz.

bitki
Aday Memur
06 Kasım 2008 13:13

arkadaşlar sizleri çok iyi anlıyorum çok zor bir süreç geçiriyorsunuz ben bu son sınavla ancak bir hafta önce yeni yerime atandım.Geçen yıl ki sınav ilanı yanlış hatırlamıyorsam kasım ın 2.haftası yapılmıştı ve 1 aylık bir ders çalışma süresi verilmişti. umarım yakında bu haberi alırsınız siz şimdiden ders çalışmaya başlayın çünkü artık her yıl düzenli bir şekilde sınavın olacağını duymuştum.iyi günler

sulerh
Memur
06 Kasım 2008 14:33

inşallah bakalım.

Toplam 614 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi