Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : c.nazanbalmumu_adam
09 Eylül 2008 16:24  

4/b li ve 4924 e tayin hakkı verilince asker ve polis eşlerinin durumu ne olacak

4/b li ve 4924 e eş durumu tayin hakkı verilince asker ve polis eşlerinin durumu ne olacak?

09 Eylül 2008 17:10

necla03

bugün sendikayı aradım eşdurumu tayinleri sadece eşi kadrolu olanlar için geçerliymiş malesef.

09 Eylül 2008 21:54

eylül06

haklısın arkadaşım bizim durumumuz herkesden daha zor millet bir kere becayiş buldumu kafasıı rahatlar ama bizim bir doğu bir batı ben nasış becayiş buluyum artı her gittiğim ilde boş kadro olacakmı eşdurumundan tayin yaptırabilecekmiyim asker eşlerine öncelik tanınması lazım bence

09 Eylül 2008 22:42

starsoldier
Kapalı

nasıl yani eşi kadrolu olmayan gidemiyormu şimdi eşinin yanına.böyle saçma iş olurmu yaaaaa.iyice sarpa sarıyo bu iş artık.ayrıca sayın eylül ne kadar bencil bir cümle,asker eşlerine öncelik tanınmalıymışş.sadece sizmi ailesiniz,biz sapsız çöpsüz üzümmüyüz???

10 Eylül 2008 09:46

tıb.dök.sekreter

arkadaşım asker ve polislerde zaten kadrolu değilmi ne demek istemişler yani anlamadım sanırım bunun açıklamasını resmi gazetede yayınlanana kadar açığa çıkmayacak umarım herkes için eş durumu gelir ve 657 tabi olanlar gibi herkes eşinin yanına gidebilir gitmelide

10 Eylül 2008 12:02

Hemşire4/bli

sayın starsoldier kardeşim niye kızıyorsun asker ve polislerin çalışma şartlarını biliyormusun göze dışardan hoş geliyor ama bizim eşlerimizin zaman zaman eve ne zaman gelip gideceği belli bile olmuyor bu adamlar birde devleti temsil eden birinci derece elamanlar giyimleri kuşamları ve her şeyi ile örnek olmalılar bunun içinde yanlarında eşlerinin olması mecburdur. arkadaşımın anlatmaya çalıştığı bu yüzdendir yoksa senin eşinin yanına gitmesini niye istemesin

10 Eylül 2008 12:32

starsoldier
Kapalı

hemşire 4/b li arkadaşım benim asker veya polis eşleriyle bir alıp veremediğim yok.zaten ailemde ve yakın çevremde bu meslek mensubuna ait oldukça insan var,çalışma şartlarınıda biliyorum.ben sadece ''öncelik verilmeli'' cümlesine takıldım hepsi bu.ona bakacak olursan benim eşim küçük bir şirket sahibi ve her zaman iyi giyimli olmak zorunda.bende her hafta sonu 5 günlük takım hazırlıyorum,her ayrıntıyı gitmeden düşünüyorum.yani sadece sizin eşleriniz her zaman temiz tertipli olmalı diye birşey yok.bilmemki bende anlatabildimmi.

10 Mart 2009 14:34

falcons016

mutabakat metni resmi gazetede yayınlandıktan sonra eşimizi yanımızda götürebilecekmiyiz yoksa tayin olacağımız yerde boş vizeli kadro mu arayacağız

Toplam 7 mesaj