Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ya umutlarda biterse_neden_
20 Eylül 2008 17:52  

ales için dershaneye giden ve kaynak arayan arkadaşlar

ales için dershaneye giden arkadaşlar dershanenizden memenunmusnz bide hangi dershaneye gidiyorsunuz.hazırlandığımız kaynaklar neler birbirimize yardımcı olalım.bende yediiklim konu anlatımlı çıkmş sorular var.başka bildiğiniz kaynaklar var mı?

22 Eylül 2008 18:28

kaynakca

zaten bi fef liyle fefli kolay kolay birbirine yardm ettiği nerde görülmüş.yardmseverliğinz için sağolun.

22 Eylül 2008 18:32

edb_fts

arkadaşım dershaneye giden olduğunu pek sanmıyorum, ya da kendi adıma konuşayım ben bizim burda ales için dershane bulamadım küçük bir şehir olduğu için. kpss kursu aradım onlar da bayramdan sonra açılacaklarmış yani kasım dönemi ales için işe yaramaz gitsemde o kadar az sürede ne faydası olacak. matematikden ders almayı düşünüyorum bir sözelci olarak sorunum o çünkü. ayrıca yargı yayınlarının kitabını aldım ama açıkcası pek memnun kalmadım çok soru hatası var, insanın canı sıkılıyor. benden bu kadar:))

23 Eylül 2008 16:08

beran47

ya valla bende ales sınavına bu sene girmei düşünüyom..bir sözelci olarak mat yapamadığımız için..ea dan istediğimiz puanı alamıyoruz..ne yapacam bilmiyom istediğim bölümde eşit ağırlıkta...ama kaynak olarakta bilemiyorum bende bu sene alese ilk defa hazırlanacam...bilgisi olan arkadaşlar varsa söleseler iyi olur..daha önce hangi kaynaklar denenmiş ve iyidir..bide kurs içinde büyük şehir yada üniversite olan bir şehir olmasa sanmıyorum...

23 Eylül 2008 21:07

has

arkadaşlar kimse girmese bu alese ne olur acaba;hiç düşündünüz mü;ama o g.. nerde bizim millette.anca boş laf icraata gelince fıss

25 Eylül 2008 14:03

kaynakca

ben gidiyorum dershaneye edebiyat mezunuyum ama çokta faydasını göremedim çünkü matematikçimiz çok iyi dediler hiç iyi çıkmadı.yani matta kendimi istediğim şekilde yetiştiremedim.ve üniv. mezunu olduğumuzdan bize her şeyi biliyomuş gözüylede bakyorlar(ki her şeyi bilsem niye geliyim dershaneye...)sınıfmdaki görüştüğüm kişilerde benimle aynı görüşte ve edebiyatç olduğum için herkes edebiyat full çıkarmamı bekliyo.ki ben edebiyat okudum ama 4 yl boyunca bu konular görmedim yani onlarla aynı durumdayım.bu da beni strese soktu ve netlerimde düşme bile oldu.şimdiki aklım olsa mattam özel ders alr sözelede kendim çalşrdm

25 Eylül 2008 16:53

capa84

Alese bu sene yeni girecek arkadaşlar,alese çalılşırken öncelikli olarak önceki senelerde çıkmış soruların olduğu bir kitap temin edin.Ondan sonra bu soruları belli aralıklarla üst üste çözün çünkü aleste konu çalışmaktan çok alesin soru mantığını kavramak önemli

Örneğin paragraf sorularındaki çeldiriciler hep benzer niteliktedir,cevap gayet açık olan sorularda kafa bulanıklığı yaratılmaya çalışılınır.Bilinçli bir şekilde çıkmış soruları inceledikten sonra bu tuzakları tanırsınız.

Diğer önemli husus da zamanla yarışmanız.Bu sebepten saat tutarak bol bol kendinizi deneme yapmanızdır.Bu arada konu eksiklerinizi de çalışabilirsiniz.Deneme sınavları olarak güvenderi önerebilirim.Herkese başarılar.

25 Eylül 2008 17:26

CoGaL

Çapa84'e bende katılıyorum; onun dışında Pegem-A yayıncılığın çıkmış sorularını kaynak olarak öneririm. Kasım döneminde az net ile çok puan alabilirsiniz ona göre sınava iyi hazırlanın. Mantık sorularını bir şablon haline getirerek çözün. Sürekli deneme çözün, hangi tip sorularda yanlış yapıyorsunuz tespit edin daha sonra o konuya ağırlık verin.

Başarılar.

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon