Editörler : crops35
22 Eylül 2008 16:29

Askere gidecek memur, ne zaman ilişik keser?

Merhaba arkadaşlar;

Ben MEB'de VHKİ olarak çalışmaktayım. Bu yıl Aralık ayında(1-3 arasında) yedek subay adayı olarak sınava gireceğim. Benim 1-sınava gitmeden mi?

2-sınavdan gelip nerede askerlik yapacağıma dair pusulayı aldıktan sonra mı?

İlişik kesmem gerekir.

MEB'de birinci seçenek uygulanıyor diğer bazı kuruluşlarda 2. seçenek hangisi doğrudur?

ctefenli
Kapalı
22 Eylül 2008 16:50

bu cevabı bende merak ediyorum.çünkü bende nisanda gideceğim

liebevoll
Aday Memur
22 Eylül 2008 16:52

Ben de önlisans mezunuyum, VHKİ memurum. Ben de aralıkta gideceğim, ben de:P Ben ne yapacağım peki?

mustafakucuk
Aday Memur
23 Eylül 2008 09:56

Evet arkadşlar benim gibi merak edenler var ama henüz bir cevap veren çıkmadı.

omer701
Daire Başkanı
23 Eylül 2008 10:05

31 kasımda keseceğiz bende yani aralık 1.askersin memur olamazsız aynı zamanda

bende aralıkta gidecem...

mustafakucuk
Aday Memur
23 Eylül 2008 11:27

O zaman kasım maaşından önce muhasebe servisine söylemek lazım maaşı 15 günlük yapsınlar birde maliye ile uğraşmayalım.

23 Eylül 2008 18:58

30 Kasımda ilişik kesilecek,1 aralıktan itibaren yaylalar yaylalar

kimyasal
Genel Müdür
23 Eylül 2008 19:06

aralık 1 olmadan ilişiğini keseceksin bir dilekçeyle.Ayrıca 15 günlük farkı da geri verirsin.

lazut61
Aday Memur
24 Eylül 2008 09:54

30 kasımda dilekçeyi verirsin ben öyle yapmıştım. Fazla aldığın maaşıda geldiğimde ödemek istiyorum diyebilirsin onun içinde dilekçe vercen.

mustafakucuk
Aday Memur
24 Eylül 2008 10:40

fazla maaşı geldiğimde ödemek istiyorum dersem geri dönüşte ne kadar fark ödeniyor

cankomurcu
Aday Memur
25 Eylül 2008 01:44

şubeden sınav yerine sevkini aldığın an askersin.

maaşı ya geri vercen. ya dönüşte vercen.idareye bağlı.

kırsehir
Şube Müdürü
25 Eylül 2008 08:28

arkadaşlar mrb.bende aralık ayı yedek subay aday adayıyım...30 kasım pazara geldiğinden ve 1 aralıktata olmayacağından bizler sülüsü şubeden kesinlikle 28 kasımda almamız gerekiyor...ve o günde kurumumuzla bağlantıyı kesmemiz gerekir...28 şubat...yani cuma...bu arada 15 günlük farkı kesecekleri gibi diğer 15 günlüğüde bizden alırlar mı ki kesin...tam ne yapmamız lazım ki kesmesinler...keşkem vermeselerdi ya işe başlarken peşinatı...ya bizler gelince devam etmeyecekmiyizde kesiyorlar...ya bu devlete borcumuz olmasın da ne olursa olsun misali..askere gidiyoz be,,keyfe göre 5 aylık tatile gitmiyoz ki...inşallah kesmezler maaşı...hayırlı teskereler arkadaşlar...

mustafakucuk
Aday Memur
25 Eylül 2008 08:56

maaş konusunda duyduğum kadarı ile bir kaç yöntem var.

1. çalıştığın kuruma söyleyip 15 günlük yaptırıyorsun (benim tercihim)

2. maaşı aldıktan sonra maliyeye 15 günlük kısmı geri yatırıyorsun. yarıdan fazlasını aldıkları söyleniyor.

3. geldikten sonra ödeme bunun nasıl olduğu hakkında bilgim yok.

geri döndüğümüzde 1 hazirandan önce işbaşı yapamıyoruz. o zamanda 1.5 maaş alıyoruz.

kırsehir
Şube Müdürü
25 Eylül 2008 09:27

arkadaşlar,

yedek subay olma ihtimalimiz var mı?,,sınava nezaman gireceğiz ve kaç gün sürer?,,sınava nerde gireceğiz?,,sınav sonucu ne zaman belli olur ve o zaman mı belli olur askerliğimizin nerede yapacağımız?,, ve nezaman teslim oluruz birliğe?**bilgisi olan verrir inşallah...

mustafakucuk
Aday Memur
25 Eylül 2008 10:39

arkadaşım normal şartlarda Aralık ayını 1,2,3 ünde sınava girilir. sınav için başta Ankara olmak üzere Türkiye'nin

a. Sağlık sınıfı (Tıp doktorları dahil) SAMSUN, Veterinerler GEMLİK, diğer meslek ve branşlardakiler ise; ADANA, DİYARBAKIR, ERZURUM, ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, BALIKESİR, SAMSUN olmak üzere sekiz merkezde sınava alınmaktadırlar.

yedek subay olma ihtimali hakkında çoğu çeşitli bilgi var ama tam bi kriter yok daha çok mezun olduğun bölüme ve bu bölüme askeriyenin ihtiyacına göre değişiyomuş. yani teknik bi bölüm mezunu isen büyük ihtimal yedek subay oluyo muşun.

sınav sonucu ayın 7 si ile 10 arası açıklanıyo ve ayın 11-12si gibi birliğine teslim olman gerekiyo. bu sene kurban bayramının içinde veya 5. günü teslim olmak gerekiyo.

kırsehir
Şube Müdürü
25 Eylül 2008 13:36

bilgileriniz için teşekkür ederim,,,

bir sorum da şu arkadaşlar,,,ben 4/b (sözleşmeli) olarak çalışıyorum...asker dönüşü işimize devam edeceğiz değil mi...sorgusuz-suvalsiz ve mahkemesiz devam edebileceğiz değil mi? Ağıstos toplu görüşmelerde alınan karar yasallaşmadı ama inşallah edebileceğiz değil mi(dösim 4/b)

kırsehir
Şube Müdürü
26 Eylül 2008 12:01

ARKADAŞLAR NE OLDU YA YOKSA ARALIK CELBİNE ŞİMDİDEN Mİ GİTTİNİZ...güzel bir başlık açılmış ama kimse yok....cevap bekleyen --tartışılması gereken o kadar soru var ki en azından burdan bari askere kadar dertleşiriz....

HAYIRLI KANDİLLER CÜMLEDEN....

mustafakucuk
Aday Memur
26 Eylül 2008 12:24

öncelikle bende Herkesin Kadir Gecesini kutlarım.

Sorunuza gelince 4/b'li çalışanların(öğretmenler) bildiğim kadarı ile askerlik dönüşü işbaşı yapmaları lazım. ama uygulama nasıl yapılıyo diğer kurumlarda nasıl bilemiyorum. Dah çok bu soruyu 4/B li ekin askere gidip dönen bir arkadaşımız cevaplayabilir.

kırsehir
Şube Müdürü
26 Eylül 2008 14:38

teşekkür ederim...ben kütüphaneciyim...hayırlısı ne ise inşallah o olur diyelim

keten
Şef
30 Eylül 2008 12:45

arkadaşlar bende askerlik ile bilgi almak için gezinirken bu sayfa karşıma çıktı....

aralıkta askere gitmek istiyorum ama hala bir başvuru yapmadım...

yapmam gerekenler nelerdir acaba....

cevabınızı bekliyorum....

kimyasal
Genel Müdür
30 Eylül 2008 13:14

arkadaşım eğer yedek subay adayısansa ( ünv. mezunu) yılda 3 kez ( nisan, ağustos ve aralık)celp dönemleri var. Bunun için eğer bir yerde çalışıyorsansa bu aylardan hangisinde gitmek istiyorsansa ( takdir sana kalmış)iş yerinle belirttiğim ayların en fazla bir gün öncesinde ilişiğini kemen lazım. Yok normal er olarak gideceksense askerlik şubesine uğrarsın, tecilliysense tecilini bozdurursun bir dilekçeyle, onlarda muhtemelen 1-2 ay içinde seni askere çağırılar.

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi