Editörler : Pangaea
12 Ekim 2008 01:49

Urfa nasıl bir yer?

arkadaşlar urfa yazmayı düşünüyorum merkez nasıl bir yer ya da merkeze yakın hangi ilçeleri güzel?

merkez nasıl bir yer?

sadrainman
Müsteşar
12 Ekim 2008 01:53

hocam benimde urfa ilk tercihim olcak bugün bikaç arkadaşımla görüştüm oralıarkadaşlar. mekez güzel ama ev kiraları el yakıyo dediler..sonra eski konuları arattım aynı şeyleri buldum bence eski konuları da oku daha önce benzer başlıklar aççılmış yorumlar var

kanka16
Şef
12 Ekim 2008 02:19

iki defa gittim merkez güzel köylerini bilmiyorum.kışın montla gittim orda gömlekle geziyorlardı.

CASH050
Aday Memur
12 Ekim 2008 02:25

merkes ii die duymuştum ama.merkes olarak açılan okulların hepsi köy okulu ve içlerinde merkese 95 km olan bile varmış.

ilçeleri nasl bilmiom ama ilçe yazmk daha mantıklı gibi gibi.

urfalı olan yok mu bilen falan ilçeleri???

nefertiti0642
Genel Müdür
12 Ekim 2008 02:28

hangi ilçeyi sorduğunuza bağlı...ama çoğu ilçesinin durumu köyleri iyi değil...köyleride öyle...

sadece merkez değil nusaybin silopi siverek bile pahalıdır...

yazmayı düşünen merkez yazmaya çalışsın..

sadrainman
Müsteşar
12 Ekim 2008 02:34

bugn siveriği sordum ilk tercihlerim arasında olcak arkadşaım oralı..yazcam okul merkezdeymiş evinin karşısında kiralar en fazla 350 dei..normalleri 300 müş..sobalı 200 dedi..kış ağır deil dedi..yani elektrikli sobayla bile müsütakil evde yaşayabilrsin falan dedi..mantıklı geldi yazcam

sqandaL
Daire Başkanı
12 Ekim 2008 02:35

hocam yazılcak merkez yok ki.baktım da şöyle bi geçen seneden çok farklı.geçen sene il merkezinde şehrin göbeğinde okullar açılmıştı.şimdi ise merkez diye geçen yerlerden birtanesi 130 km.Bizzat orada görev yapmış adam söyledi.ve o da merkez diye yazmış.

Şöyle bir baktım da urfanın en uzak ilçesi bile 130 km değilmiş.neden bu köye merkez demişler anlamış değilim diye düşünürken onun da cevabı geldi,seçimler yüzündenmiş galiba...

nefertiti hocam nusaybin bildiğim kadarıyla mardin e bağlı değil miydi?

nefertiti0642
Genel Müdür
12 Ekim 2008 02:43

hocam sınır hattında ya ondan söyledim evet mardinde...

kış iç ve dğu kadar ağır değil urfada...

arkadaşınızın söylediği doğru.

class teacher
Aday Memur
12 Ekim 2008 02:45

bu nasıl iştir ya.madem uzak merkez demeyin o zaman kardeşim.o kadar insan bu yüzden mağdur oluyo.

sqandaL
Daire Başkanı
12 Ekim 2008 02:49

hocam gerçekten öyle ya.

mesela kalınbayat i.ö.o o da merkez diye geçiyor ama merkeze 65 km ve tek öğretmenli b.s.o hilvan ilçesine de 20 km. ama her ne hikmetse hilvana bağlı olması gerekirken merkeze bağlı.

orada asker öğretmenlik yapan istanbullu bir hocadan öğrendim bunu da...

CASH050
Aday Memur
12 Ekim 2008 02:52

hocm saoln ya.iyi ki söylediniz.valla kazara şaşırıp yazcaktm.sonra da merkez die "şok" olacaktm.eywallh

sadrainman
Müsteşar
12 Ekim 2008 03:06

http://www.kursunkalem.com/devletokullari-devlet-okullari.html

hocam burda okul adresleri varokulun adını yazın tlf adres falan çıkıyo okul köydeyse bilmemne köyü diyo..azçok fikir verir

köyse

sadrainman
Müsteşar
12 Ekim 2008 03:13

mesela hocamızn verdiği örneği yazın direk köy yazıyo orda

kalınbayat i.ö.o

Kalınbayat İlköğretim Okulu

Kalınbayat Köyü (Kabahaydar)

freadat
Şube Müdürü
12 Ekim 2008 04:24

birecik ve bozovayı tek gecerım..bozovanın bazı köyleri kötü ama...

c_u_d_a
Genel Müdür
12 Ekim 2008 10:12

arkadaşlar merkezde kiralar 350 civarı havası zaten belli hala gece gündüz tşörtle dolaşabiliyorsunuz şehir fena değil isterseniz yapmak istediğiniz hiç bir sosyal faliyetten geri kalmazsınız ama tabi geldiğiniz batıdaki sehirlerle kıyaslamayacaksınız :) okulların çok büyük bi bölümü köy okulu yeni açılan okullar merkeze uzaklıklarını yerelnet sitesinden bulun 120 km olup merkez gecen köy bile var Kolay gelsin...

aysunpdr
Aday Memur
12 Ekim 2008 10:28

izmirli öğretmen bölüm ne hocam??

ışıkkkkk
Genel Müdür
12 Ekim 2008 11:23

tercih sayfasında urfa merkez okullara aldanmayın merkeze bağlı okulla dan bazıları 60 km uzaklıkta bile olabiliyor. birecik bozova ve halfeti en ii ilçeleri diğer ilçelere bakmayın bile birecik ve halfetide olursanız antepe gidebilrsiniz sık sık

fate40
Memur
12 Ekim 2008 11:58

arkadaşalr benim kuzenim urfa hilvanda üç yıl çalıştı.ilçe ama su elektrik sorunu var.banyo ya urfaya gidiyorlardı.ip gibi su akıncada sadece saçlarını yıkıyorlardı.ki zaten çamaşır makinesi çalışmıyor.ilçede sadece afet evleri var orda kalabilinir gibi.biraz fareli ama...yada ağanın evi...

ama siverek çok güzelmiş.eğer siverek köyüne atanırsan ve bayansan seni milçeye alıyorlarmış.:)

izmirli_öğretmen
Daire Başkanı
12 Ekim 2008 16:55

aysunpdr bölümüm sınıf öğretmenliği...

açılan okullardan hangileri harran üniversitesine yakın acaba?

izmirli_öğretmen
Daire Başkanı
12 Ekim 2008 18:24

gncl

izmirli_öğretmen
Daire Başkanı
12 Ekim 2008 20:34

urfa merkezdeli okullar meb sitesinde yooooooooook!!!!!

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi