Editörler : F16 Gökçen

ümitk
Aday Memur
18 Ekim 2008 14:24

Asistanlar maaş alıyor mu ki hep ders çalışıyoruz asistan olursak bir ücret alabilecekmiyiz

nur dize
Müsteşar
19 Ekim 2008 23:43

evet asistanlar maaş alıyorlar ama nasıl bir ücret pek bir bilgim yok...

lisesanattarihi
Aday Memur
20 Ekim 2008 10:29

ales e başvuru amacı istatistiki bilgi edinmek amacı iledir.

serhat3535
Aday Memur
20 Ekim 2008 11:47

Arkadaşlar herkese merhaba ben bişey öğrenmek istiyorum bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.ben kamu yönetimi mezunuyum biliyorssunuz 4 yıllık iktisat ve işletme mazunlarınada formasyon almaları halinde öğretmenlik hakkı tanındı şimdi bu formasyonu bizler yüksek lisans yaparak alıyomuşuz diye biliyorum bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa seviirim.teşekkürler

FatiihD
Aday Memur
20 Ekim 2008 12:27

Biz Eğitim fakültesini boşa okuyoruz galiba. her lisans mezununa formasyon verirlerse iyi valla. benim bildiğim sadece fen edebiyat fakültesi mezunlarına veriyorlar. Paranı yatırıyorsun sana tezsiz yüksek lisans yaptırıyorlar. Formasyonunu da aLıyorsun. Yazık ya bu bize yapılan bir haksızlık. Artık bu uygulamaya bir son vermeleri gerekiyor. ALes te başvuru amacı tamamen ankettir. Bir sorun olmaz yani. ayrıca yüksek lisans yapmadan da araştırma görevlisi olursun yüksek lisansını araştırma görevlisiyken yaparsın. Öncelik hakkın vardır.

ngencay
Aday Memur
20 Ekim 2008 12:53

ben sonbahar asles sınav harcını yatırdım son gün . ama başvuru yapmayı unuttum ne yapmalıyım?

nur dize
Müsteşar
20 Ekim 2008 13:09

hakkaten yazık yaa cidden boşu boşuna okuyoruz biz!! hadi fen-edebiyat mezunları bi derece de acaba iibf çıkışlılar hangi derslere girebilecek ki öğretmen olma hakkı veriliyo bu kadar eğitim çıkışlılar açıkta gezerken...pes!

tunc6684
Aday Memur
20 Ekim 2008 14:00

merhaba arkadaşalar. biliyorum bu formun konusu değil ama öğrenmem lazım. eml elektrik mezunuyum. kpss den 94-96 puan gelecek inşallah. acaba hangi kurumu tercih etsem daha iyi olur. ekonomik ve çalışma şartları hakkında yazabilirseniz sevinirim.

okaydemir
Kapalı
20 Ekim 2008 17:26

formasyon yapinca iktisat işletme mezunları kendi alanları ile ilglimi derslere giriyorlar.anlamadım.

serhat3535
Aday Memur
20 Ekim 2008 20:24

SOSYAL BİLİLER ALANINDA ÖĞRETMENLİK YAPABİLİYORUZ AMA FORMASYON OLAYINI TAM ÇÖZEMEDİM YÜKSEK LİSANS ALARAK BUNU SAĞLAYABİLİYORMUŞUZ.

nur dize
Müsteşar
20 Ekim 2008 23:17

lay-lay-lom! burası Türkiye işte...

Fatmagül9
Aday Memur
21 Ekim 2008 13:39

arkadaşlar, araştırma görevlisi olmak için 35 yaş sınırı getirilmiş, sizce bunu kesin olarak uygulayacaklar mı?

Fatmagül9
Aday Memur
21 Ekim 2008 13:45

asistan maaşları sanırım 1400 ytl civarı. bu arada serhat arkadaşın mesajıyla ilgilendim, formasyon alma konusunda, ben yüksek lisans yapmıştım 7-8 yıl önce, şimdi hemen başvursam öğretmenliğe durum nedir acaba, bu konuda nerede bilgi var, yardımcı olan arkadaş benden bir hayır duası alacak, bilmiş olsun. :))

tribüne2008
Aday Memur
21 Ekim 2008 14:36

spor olsun diye başvurdum acaba bişey olurmu?

*tubiş*
Aday Memur
21 Ekim 2008 19:11

tezsiz yüksek lisans die bir şey yk o formasyondur.tezli nyüsek lisans için iki yıl ders görmen lazım.ozaman doktoraya basvurursun.

changir
Şef
21 Ekim 2008 20:55

ben işletme bitirdim tezsiz lisansı herkes yapabiliyormu tezli lisans gibi deil dimi?

okaydemir
Kapalı
21 Ekim 2008 21:14

tezsiz y.lisans işletme y.lisansı özel sektörde bir faydası olurmu sizce.okumaya ve zaman ayırmaya değermi.ben akdemik bir kariyer düşünmüyorum.

nur dize
Müsteşar
21 Ekim 2008 23:32

bence yabancı dilini geliştir daha faydalı arkadaşım...

inishmore
Şube Müdürü
21 Ekim 2008 23:57

"20 Ekim 2008 12:53

ben sonbahar asles sınav harcını yatırdım son gün . ama başvuru yapmayı unuttum ne yapmalıyım?"

Diyen arkadaş malesef paranın üstüne su içmek durumundasın çünkü para iadesi sözkonusu değil kılavuzda yazdığına göre...

Bu arada ciddi anlamda yanlış bilgiler verenler var lütfen iyi bilmediğiniz konularda iddialı şeyler yazmayalım. Birçok üniversitede yüzlerce kişi tezsiz yüksek lisans okuyor nasıl tezsiz yüksek lisans yok denebilir anlamıyorum.

mendelbaba
Şube Müdürü
04 Şubat 2009 11:56

.......

Toplam 80 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi