Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
15 Ekim 2008 09:30  

KPSS Sonuç Belgesi Aslı

Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı sınav ilanında şöyle bir ibare var:

"Kamu Personeli Seçme sınavına ilişkin sonuç belgesi aslı veya Kurumca onaylı örneği" isteniyor.

Şimdi biz kpss sonuç belgesini kuruma verdiğimizde onlarda mı kalıyor? Şayet kazanamasak, diğer kadro başvurularında ne vereceğiz diğer kurumlara?

Bilen arkadaşlar bir aydınlatırsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

15 Ekim 2008 10:00

buseeecan
Kapalı

kpss sonuç belgesinin aslını vermene gerek yok.

bulunduğun ildeki ösym sınav merkezi yöneticiliğine gidersen kpss sonuç belgesini aslı gibidir diye onaylıyorlar.

15 Ekim 2008 13:44

yasmin_kimmüh
Kapalı

arkadaşlar ben kurumu aradım aslını istediklerini söylediler.sınava çağrılmazsanız herhangi bir yakınınız gelip geri alabilir dediler belgenizi.

Ösym ye dilekçe yazıp tekrar sınav sonuç belgesi isterseniz gönderiyorlar.

15 Ekim 2008 15:59

boundless37
Kapalı

Buseecan,

Senin dediğin gibi Ösym temsilciliğine gittim ilk defa böyle bir durumla karşılaştık dediler ! Bizim işimiz değil dediler.

Arkadaşlar,

Burada ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme sınavına ilişkin sonuç belgesi aslı veya Kurumca onaylı örneği yazıyor! Yasmin eğer senin dediğin gibiyse niye buraya "veya kurumca onaylı örneğini de eklediniz diye sormadın." :(

15 Ekim 2008 16:02

action_33

ben fotokopi çekip gönderdim tc no ile rahat bir şekilde internetten öğrenebilirler yaw..

15 Ekim 2008 16:40

tomy81

slm arkadaşlar ben telefonla personel daire başkanlığına sordum fotokopisi oluyomuş bilgilerinize

15 Ekim 2008 16:48

aydagi

Buradaki kurumca onaylı cümlesi muhtemelen Kültür Bakanlığının aslını gördüm bu fotokobisi de aslının fotokobisidir anlamında olması gerektiğini düşünüyorum.

Ha illa ben aslını vercem derseniz onu verir paşalar gibi Ankara bilkentteki osym bürosuna gider dilekçe ile artı 3 ytl idi sanırım oradaki bankaya yatırır KPSS belgenizin aslını yeniden çıkartabilirsiniz.

15 Ekim 2008 17:17

boundless37
Kapalı

Arkadaşlar fotokopiden kasıt ne aslının renkli fotokopisi olsa gerek çünkü normal fotokopiden alınan çıktıda puanlar netler vs. tam olarak belli olmayabilir sanırım sizin sölemek istediğiniz renkli fotokopi ile neredeyse aslının aynını göndermek

15 Ekim 2008 17:28

aydagi

boundless37 kardeşim dalga gececek başka yer bulamadın galiba. Suları ısıtmanın manası yok bence .Ama sen yine de renksiz çektir mazallah renk körü olanlar felan vardır.Senin puanı çözemeyebilirler.

15 Ekim 2008 17:41

buseeecan
Kapalı

boundless37

ben sabah bulunduğum ildeki ösym sınav merkezi yöneticiliğine gittim ve oranın müdürü profesör kpss sonuç belgesi çıktısına aslı gibidir diye kaşesini basıp imza attı.

senin bulunduğun ildeki ösym temsilciliğinin böyle bi durumdan haberi yoksa yada yapmıyorlarsa onu bilemem.ben sadece yardımcı olmaya çalışıyorum benim gibi aynı durumda olan arkadaşlara.isteyen aslını yollasın beni bağlamaz:((

15 Ekim 2008 18:22

yasmin_kimmüh
Kapalı

kurumca onaylı örneği demek kültür bakanlığına gidip şahsen başvuru yaptığında kurumun sonuç belgesinin fotokopisini alıp onaylamaları anlamına geliyo yani şahsen başvurmanız gerekiyor.aslından bitane yok ya yazarsın dilekçeni ödersin 3ytl ücreti alırsın yenisini ne var yani.

Toplam 10 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..