Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : konserwatifkjhu
17 Ekim 2008 17:23  

Ücretli öğretmenlik ve halk eğitim merkezleri

Arkadaşlar ben kimya öğretmenliği mezunuyum. Halk eğitim merkezlerine başvursam çalışma şansım olur mu? Bir de ücretli öğretmenlik yapmak için ne yapmam gerek dilekçeyi kendim mi yazıyorum yoksa ilçe milli eğitimde mi hazır olarak dolduruyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Ayrıca Ankara'da oturuyorum.

17 Ekim 2008 19:10

keykavusa

arkadaş ücretli öğretmenlik için çalışmak istediğin bölgenin milli eğitim müdürlüğüne git dilekçe doldur dilekçe orada hazır sadece imzalıyorsun bide çalışmak istediğin yerleri yazıyorsun o kadar

17 Ekim 2008 20:17

venekdere

bu saatten sonra zor kardeş ben dönem başında dilekçe verdim hala bekliyorum. zaten okullar şimdiye kadar öğretmen ihtiyaçlarını bir şekilde gidermişlerdir. ama 2. dönem ücretlilerden çok iş bırakan oluyor, belki o zaman çağırırlar

17 Ekim 2008 20:28

ankacı
Kapalı

yok yok

şimdi sözleşmeli atanacaklar var ya.

o yüzden boşluklar olacak kasımda başvurun.

18 Ekim 2008 12:19

analitic

tamam teşekkür ederim kpss olmazsa diye bir b planı hazırlamaya çalışıyorum. :) Paylaştığınız için sağolun.

20 Ekim 2008 00:43

tuana1985

ya arkadaşlar ben hemşireyim ve bir hemşire arkadaşım sağlık meslek lisesinde ücretli öğretmenlik yapıyomuş. yeni mezunum peki bende çalışabiliyormuyum onun torpili varmış girmiş. yardımcı olursanız sevincm ya

20 Ekim 2008 18:38

nebbu

ben daha önce halk eğitim merkezinde çalıştım. ancak bunun için bi sertifikan, belgen falan olması lazım. ne bileyim bilgisayar, ingilizce, satranç, dikiş-nakış vs... ama şansın biraz zor çünkü birinin sana yardımcı olması lazım. Kıstaslara uyuyorsan yine de halk eğitim merkezi müdürüyle görüşüp şansını deneyebilirsin. maaş saat ücreti karşılığı ve "kesilmezse" ki (nedendir bilinmez hep kesilir, sorarsın bi de cevap alamazsın) fena değil-özel sektördeki çalışma koşullarıyla karşılatrılırsa tabiki- . ama okulda ücretli öğretmenliği pek tavsiye etmem, neden mi

1- aldığın ücretin saat ücreti düşük ve seni tatmin edecek kadar ders saati doldurma imkanı bulman zor.

2-bi de kar tatilleri,ara tatilleri, bayram tatilleri hesap edince elinde bişe kalmaz.

3- çok ama çok yanlış bir durum kadrolu öğretmenler ücretli öğretmenlere karşı tuhaf bir bakış açısındalar. sanki diplomalarını uzaydan almışlar gibi.

ben bunları bir öğretmen değil bir kamu yönetimi mezunu olarak söylüyorum, ancak yakın bir öğretmen arkadaşımın ücretli öğretmenlik deneyimi sırasında gördüm bunları veçok üzüldüm.

bence bir dersaneyi tercih etsen en azından uzaylı gözüyle görülmezsin.

20 Ekim 2008 18:57

analitic

Ben zaten 3 sene dershaende çalıştım. Şu anda yılın yarısına geldik dershanelerde bu şekilde kabul etmezler gibi zaten ayrıldığım dershanem iki kere çağırdı ama kpss atamalar falan derken kabul edemedim bi türlü. Belki bunlar uyr demiştim :) uymadı demek ki :) neyse bakacağız artık. Paylaştığın için teşekkürler

20 Ekim 2008 19:08

BİO85
Kapalı

Analitic;

Dilekçe hazır oluyo müracat edeceğin ilçe müdürlüklerine ayrı ayrı gidiyosun. Torpil önemli tabi. Öğretmenlik yaşam biçiminse boş durmamak ve kendini geliştirmek için yap. Ben de başlamıştım ücretliye başka sebeplerden dolayı istifa ettim. Öğretmenlerin tutumu(kadrolu-ücretli) gittiğin yere göre değişir. Benim bulunduğum okulda böyle bir durum yoktu. Halk eğitim merkezleri hakkında bir bilgim yok.

20 Ekim 2008 21:10

adsz

bende matematik mezunuyum 2 hafta oldu yaşadığım şehrin bi ilçesinde 2 ortaokulun matematik derslerine giriyorum hiç bi şekilde dışlanmadım bunun böyle olması ordaki kadrolu öğretmenler kadar biraz da sizin elinizde.ezilcek büzülcek bi durum yok.kılavuz kitapta her şey yazılmış bilgi yönünden zaten eksiğimiz yok.ücretli de olsa geçici de olsa böyle kutsal bi mesleği yapıyor olmak güzel!( ben hem merkeze hemde iki ilçe milli eğitime dilekçe bırakmıştım iki yer de çağırdı.)

Toplam 9 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon