Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

genius-xl
Aday Memur
09 Kasım 2008 20:34

Gişe asistanı için İstanbul'da Eylül ayı başında İK firması ile ilk mülakatı yaptık, geçtim. Aynı gün yazılı sınav yapıldı. İki hafta sonra yazılı sınavı da geçtiğimi öğrendim. İK firması artık topun bölge müdürlüğünde olduğunu söyledi. Bölgeden telefon bekledim, o da geldi görüşmeye gittim. Görüşme iyi geçti. E-postayı bekleyin evrak listesi gönderilecek dendi ama aradan iki hafta geçtikten sonra Genel Müdürlük İK dan telefon geldi . Son mülakatı geçtiğimi ama pozisyonun belirsiz bir süre kapalı olduğunu, ülke genelinde işe alımların geçici olarak durdurulduğunu, pozisyonun açılması ile birlikte başka görüşme yapmadan sürece birlikte devam edeceğimizi söyledi.

"Hamdolsun kriz bizi teyet geçiyor" deyenlere yerel seçimlerde hatırlatmak gerek, hamdolsun bankalar ayakta ama eleman alamıyorlar. Bunca eğitimli insan işsiz dolaşıyor. Geçen gittiğim çağrı merkezi mülakatında 15 kişilik grupta tam 5 mühendis vardı gerisi de lisans ve önlisan mezunu. "Hamdolsun" eğitimli çağrı merkezcisi istihdam ediyoruz.

Ayda yılda bir pazar onu da yağmur bozar hesabı, yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiğimizde kriz duvarına tosladık. Bekliyoruz bakalım. Herkese bol şanslar.

denizli85
Aday Memur
09 Kasım 2008 21:32

supermarıo ben görmemişim ya tamam ben kozyatağını arayım.

sweeney ben istanbul için girdim gişe için.ilk ik ile olan cv üzerinden konuşuldu sonra işi ne kadar istiyorum onu tarttılar.bölge müdürlüğünde olanda ise yine cv den gitti daha önceki iş deneyimlerinden baya bahsettik öyle güzel bir mülakat geçti.

supermario
Aday Memur
10 Kasım 2008 16:16

denizli85 aradın mı?aradıysan nasıl bi cvp aldın paylaşırmısın

sweeney
Yasaklı
10 Kasım 2008 17:00

deneymm yok ki :)yeni mezunum

denizli85
Aday Memur
10 Kasım 2008 20:10

supermarıo bugün ilk önce kozyatağı bölgeyi aradım onlar mülakat sonuçlarını genel müdürlüğün söyleyeceğini söyleyip oraya yönlendirdi.onlarda daha bilgilerimin gelmediğini söyledi.tekrar kozyatağı bölgeyi aradım daha bilgi gitmemiş 1 ay oldu dedim onlarda süreç yavaşlamaya başladı o yüzden 2-3 ayda sürebilir hemen belli olamaya bilir dediler.alımlar durdumu dedim?onlarda kim söyledi onu yok öyle birşey ama yavaşladı dediler böyle işte zaten beklemek sinir bozan birşey birde sonucu öğrenemediğimizle kaldık.sen şanslısın yine hiçdeğilse olumlu olduğunu öğrenmişsin.

supermario
Aday Memur
10 Kasım 2008 20:46

denizli85 ben de bölge müdürlüğünden sonra genel müdürlüğü aradım çok rica ettim size benim bilgilerim geldi mi bölgeden dedim çok şükür bilgilerimin geldiğini söylediler bana da süreç biraz yavaşladı dediler.ama işte herkes farklı bişi sölüyo kimisi durdu dio alımlar kimisi yavaşladı dio ne biliim valla ''hamdolsun allah sabır vermiş sanırım :)))))'' beklemeye devam.

denizli85
Aday Memur
10 Kasım 2008 23:23

supermarıo sen ne zaman girdin mülakata bide ne zaman söylediler sana olumlu oldupunu?ben 8 ekimde girdim mülakata hala ulaşmamış nasıl oluyo anlamadım doğrusu.

supermario
Aday Memur
11 Kasım 2008 13:36

denizli85 ben 13 ekimde girmiştim bölge mülakatına.1 hafta sonra bölgeyi arayıp öğrendim olumlu olduğunu.kasım ayı içinde de genel müdürlüğü aradım bölge mülakatından hemen hemen 1 ay sonra yani elimize olumlu şeklinde ulaştı dediler.

muttii
Şef
11 Kasım 2008 15:27

genius-xl senin olayınla benimkisi birebir örtüşüyor nerdeyse! ben de ik aracı şirketinde mülakat girdim ve aynı gün sınawa alındım. Daha sonra arandım,kazandığımı söylediler ve bölgede mülakata girdim. Onu da kazandım. Ardından mail geldi ewrak teslimi için. Normalde bana mail 13 ekim gibi geldi ve 3 kasımda iş başı yapacağımı söylediler. Şubemde belliydi. Bütün ewrakları tamamladım, 3 kasım sabahını bekliyordum ki, 28 ekimde aradıalr beni ve eleman alımlarını durdurduklarını söylediler. Beynimden vurulmusa döndüm o an! Ama tekrar eleman alımlarına basladıklarında öncelik wereceklerini söylediler. Umarım en kısa zamanda alırlar. BEN ve genius-xl gibi durumda olan arkadaslar war mı? warsa lütfen yazın siz de, en azından ne kadar insan bizim durumumuzda bilelim. Allah yaredımcımız olsun arkadaslar..

supermario
Aday Memur
11 Kasım 2008 16:51

muttii hakkaten üzüldüm.ben de en son bölge mülakatını olumlu olarak tamamladım ki.evrak teslim etmeyi beklerken alımların durduğu gerçeğiyle karşı karşıya kaldık.allah sabır versin.

supermario
Aday Memur
11 Kasım 2008 17:33

arkadaşlar akbank yeni aldığı personeli de çıkartıyomuş şeklinde söylenti var böyle bişi duydunuz mu!!!

muttii
Şef
12 Kasım 2008 16:34

supermario calışan elemanlardan cıkarma olayı yok ama asistan olarak baslayanları eğitime bile gönderememişler! hatta çalışanlardan mesai ücretleri bile kesintiye ugramıs ancak eleman cıkarma olayı yok bildigim kadarıyla. bnm aldıgım duyuma göre, akbank bu krizden karlı olarak cıkabilirmiş. (fakat suanki durum bunu gösterir nitelikte deil) 2009 a kaldı işimiz, atlatsınlar bakalım 2008'i onlarda görsün önlerini biz de... bu arada bi kızla tanıstım, o da akbank a ewraklarını teslim etmiş ama eleman alımı durdugu için o da bekliyormus... inş kısa zamanda cagırırlar da, biz de bir an önce baslarız!

selfet
Kapalı
12 Kasım 2008 16:38

Arkadaşlar Merhaba..18 ekim 2008 Akbank Mt sınavına katılıp sınavı geçmiş olan var mı aramızda ?? mülakatlar için geri dönüş oldu mu ?? Akbankta Mt pozisyonunda çalışan veya mt için daha önce mülakata giren varsa bilgi paylaşımında bulunursa çok sevinirim.

muttii
Şef
12 Kasım 2008 17:02

selfet, akbank suan tüm pozisyonları durdurmus durumda alım yok! ne cagrı merkezi, ne gişe, ne de mt için... tüm pozisyonlar gecici bir süre kapatılmıs durumda! Dönüş olur ama ne zaman bilemem, genel müdürlük de bi tarih weremiyor bu konuda bilgin olsun!

supermario
Aday Memur
12 Kasım 2008 17:36

muttii bugün aldığım habere göre resmi olmamak kaydıyla gişe için alım oluyo fakat çok yavaş tek tük.geçen hafta başlayan var gişe pozisyonuna istanbul avrupa yakasında çok yakın bi arkadaşımın çalıştığı şubede.

selfet
Kapalı
12 Kasım 2008 17:59

o zaman her zaman olduğu gibi beklemede kalıcas ..saol muttii verdiğin bilgi için..

denizli85
Aday Memur
12 Kasım 2008 19:27

supermarıo verdiğin haber yinede güzel hiçdeğilse tamamen durmamış anladığıma göre.süreç nasıl oluyor sen biliyomusun?yani evrak için arıyorlar sonra eğitim sonra iş başımı?eğitim ne kadar sürüyor biliyor musun?yada başka bilen arkadaşlar varsa bilgilendirebilr mi?

supermario
Aday Memur
12 Kasım 2008 19:51

denizli85 yakın arkadaşım girdi akbanka gişe pozisyonunda başladı.bölge mülakatından sonra evrak teslim maili gönderiyolar belli bi sürede sabancı center a teslim ediyosun.daha sonra seni arayıp şubeni ve başlama tarihini bildiriyolar.şimdi arkadaşımın durumunu anlatıyım.işe başladı 3 aydır çalışıyo ancak eğitime henüz başlamadı.bu p.tesi eğitime gidicekti ancak eğitimleri de durdurmuşlar gidemedi.3 ay süre içinde yetki gelmesi için bekledi bu sürede stajyer şeklinde görevini sürdürdü şuan yetkisi geldi ve kasaya oturdu.eğitime gitmedi.süreçler anlatılanlar gibi belirli bi düzende işlemiyo anlıycağın.

denizli85
Aday Memur
12 Kasım 2008 20:05

hııım anladım ilk önce gösteriyorlar işi sonra eğitim.valla benim daha olumlumu onu bile bilmiyorum seni ararlarsa hemen yaz şu forumada rahatlayalım aramaya başladılar diye.

supermario
Aday Memur
12 Kasım 2008 20:33

merak etme denizli85 yazıcam heryere bulduğum heryere duvarlara sokakta köşebaşlarına :))) ama bu aralar bi gerçek ki beklememek lazım bunu.

Toplam 7863 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi