Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
29 Ekim 2008 23:37  

kadrolu hemşireyim iki yıllık odyometri ,anestezi ,diyaliz,gibi bölümler okumak bana ne kazandırır..

kadrolu hemşireyim iki yıllık diyaliz ,tıbbi labaratuvar,anestezi okuyup bitiren arkadaşlar ne durumda öss ye girip okusam bi artısı olurmu okumaya değiyor mu şimdiden teşekkürler

30 Ekim 2008 22:59

tıbbi lab.
Kapalı

öncelikle maaşın ,dönerin ve nöbet paran 2 yıllık y.o olarak hesaplanıyor.ayrıca ünvan değişikliği sınavı var.kazanırsan okuduğun bölümle ilgili alan değiştirebilirsin.ben hemşireydim,şimdi laborantım.

31 Ekim 2008 14:45

bitki

Özellikle odyometri okumanızı tavsiye ederim hem çok zevkli hem de nöbet vs.gibi şeylerle uğraşmıyorsunuz.Ama ünvan değişiklikliği sınavını kazanmak,kazanıpta atanmak hayli zaman alıyor....

31 Ekim 2008 17:22

kaancak

ARKADAŞLAR BİLDİĞİNİZ ÜZERE ÖĞRENCİ AFFI MECLİS GENEL KURULUNDAN GEÇTİ...

1991 YILINDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDE SML MEZUNLARININ DEVAM EDECEKLERİ BİR PROGRAM AÇILMIŞTI..BU BÖLÜMLER EBELİK,HEMŞİRELİK VE SAĞLIK MEMURLUĞU?DUR. DAHA SONRADAN BU BÖLÜMLER 1996 YILINDA BAKANLAR KURULU KARARIYLA SYO AÇILMASI İÇİN KALDIRILMIŞTI. BÖLÜM ÖĞRENCİ ALMADI AMA DEVAM EDEN ARKADAŞLAR SINAVLARA GİRDİ VE KAYITLARINI YENİLEDİ.AÖF KLAVUZLARINDA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER İÇİN HALA BÖLÜMLERİN DERS LİSTESİ YAYIMLANMAKTADIR..

ŞİMDİ HALA BU BÖLÜMÜ BİTİREMEYEN, BIRAKAN ARKADAŞLAR İÇİN SON FIRSAT BU AF İLE OKULUNUZA TEKRAR KAYIT OLUP BÖLÜMÜNÜZÜ BİTİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM SAYGILARIMLA.....

DUYANLAR DUYMAYANLARA AKTARSIN,,,..

31 Ekim 2008 19:06

aysuuun1001

ben de hemşirelik üzerine odiyometriyi bitirdim ve ünvan sınavını kazandım.şimdi odyometrist olarak çalışıyorum.diğer saydığın mesleklerde nöbet olayı ve hepsinde hasta ve çalışan açısından riskler var.aralarında eniyi bölüm odyometri bence.ben 10yıldır hemşire olarak çalıştım ve çalışmadığım yer kalmadı.nedeni de nerde açık var sen oraya.yoğun ve yorucu nöbetler de cabası...

31 Ekim 2008 20:25

A Rh(--)

bende odyometristim.ünvan değişikliğiyle geçiş yaptım.bence sağlık hizmetlerinin en güzel bölümlerinden biri.tavsiye ederim.

02 Kasım 2008 02:49

WilsonKeepketer

bilgi kazandıracagı kesin

05 Kasım 2008 09:17

soldıerwıfe_38

arkadaslar odıyometrı gıbı bolumlere ebelerde gırebılıyormu sadece hemsırelık ıcınmı gecerlı bırde ıkı yıllık myo oldugu zaman ogrenım durumundan tayın yapılmıyordu dıye bılıyorum aynı ıl ıcınde olursada saglık mudurunun ınsafına kalmıs denmıstı dogrumu.tesekkurler

06 Kasım 2008 21:04

NAZ_19

Ben 17 yıllık hemşirelikten sonra yeni sınavla odyometrist olarak atandım.Okulu bitireli 9 sene olmuştu.Nöbetsiz yaşayacağımı bilme düşüncesi bile güzel.Soldıerwıfe_38 ebe iken de odyometriyi okuyup ÜDS ye girebilirsin.Öğrenim durumu tayini hakkında bi bilgim yok.Ama eğitim hakkı anayasal bir hak olduğu için tüm yasaları,genelgeleri bağlar.Buna hakkın yok deseler dahi sınavı kazandıktan sonra eğitim hakkın için dava açabilirsin diye düşünüyorum.İyi akşamlar...

24 Kasım 2008 01:53

hkps

açıkçası şu anda hiçbirşey kazandırmaz.ben 2005 de tıbbi laboratuvar bölümüne girip 2008 de mezun oldum.ama benim okuduğum bölümün üst öğrenim sayılamayacağı söylendi.ne maaş artışı ne derece.şimdi mahkemeye vermeye hazırlanıyorum.inşallah muvaffak olurum canım.sizede emsal teşkil eder benim davam

29 Kasım 2008 05:08

dobutamin

diploma ve maaşında bir miktar artış kesin

bitirdiğin bölümle paralel olarak özellerde ek iş imkanı çok olur iyide getirisi var bi dializ hemşiresi özelde iyi kazanıyor

23 Aralık 2008 15:56

kursatmu

merhaba

Laborant veteriner sağlık önlisans bölümünü bile bitirsen 2dik bir yan derece (mesela 6/2 iken 4/3 olursunuz) kademe alırsınız.Ayrıca maaşınız 100-120 ytl fark eder, döner sermayeyi ona göre alırsınız.Belkide laborant olarak görev alabilirsiniz.

Toplam 11 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..