Editörler : Pangaea
12345678910111213»

yasmin79
Memur
28 Kasım 2008 17:22

kesinlikle katılıyorum chivirigo hocam, herkes istediğini söyleyebilmeli, kimse çalıştığı set yüzünden reklamcılıkla suçlanmamalı.herkese açık bir forum, herkes çalıştığı kaynağı tanıtacak ki insanlar kısır döngüden kurtulsun.

yasmin79
Memur
28 Kasım 2008 17:25

hadi arkadaşlar çaıştığınız kaynaklar, nelerdir neden bu kaynakları tercih ettiniz ,kaynaklarınızla çalışmalarınız nasıl gidiyor? özellikle yeni yayınlar çok önemli bizler için yeni ve kaliteli yayınları paylaşın bizlerle.

bydiyar
Aday Memur
28 Kasım 2008 18:20

arkadaşlar önerelim, ben geçen senein pegemi ve bu yılın kriter eb seti ile çalışmaya devam ediyorum. kriter de pegem de güzel kaynaklar. yeni olmasına rağmen kriter başarılı bir eb seti hazırlamış.

yasmin79
Memur
28 Kasım 2008 18:26

gncl yayın paylaşımı...

mhdtek
Memur
28 Kasım 2008 19:01

arkadaşlar gerçekten de burada tartışmaktansa birbirimize yardımcı olamak daha iyi olacak bize yakışanıda o olur,ben uzman kariyer yayınlarının öğrenme kitabını aldım denedim o kitapta sade bir dil kullanmış hoşumada gitti ama hepimizin psikolojisi aynı hep tereddüt içindeyiz yargının yeni kitabı 2009 u inceledim 2008 in aynısı ve dikkatinizi çektimi çok kalabalık bir anlatım var bende sizlerden bu konuda yardım istiyorum hepinize şimdiden başarılar...

yasmin79
Memur
28 Kasım 2008 19:32

yargı ve ihtiyaç hocam bana görede çok değişiklik yapmamış bu yılki baskılarında,sonuçta bir kitaba sorular çıktıktan sonra güncelleme yapılmasını çok da işe yarayacağını düşünmüyorum. benim tercih etmememin nedeni de bu oldu zaten, uzman kariyer in kitabı hakkında güzel yorumlar var hocam,ben kitabı alıp incelemedim ancak özellikle ankara da tutulan bir kitap diyorlar,eğer 2. bir kaynak arayışın varsa kriteri incelemeni de tavsiye ederim , ben memnunum.

ahmetcan01
Kapalı
04 Aralık 2008 17:51

arkadaşlar başka yeni yayınlar alan var mı. bir de kriterin kitabını alan başka arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz

cndyfull
Müsteşar
05 Aralık 2008 19:08

2009 kpss

bydiyar
Aday Memur
10 Aralık 2008 17:30

herkesin bayramını kutlarımm. hepimizin atanması dileğiyle.

burcu1538
Şube Müdürü
10 Aralık 2008 20:05

bence yargı tek kelımeyle kötü.her sene aynısını yapıo sınvda soru cıkıyo ertesı yıl konuyu eklıyor.napım ben o zaman o konuyu.2007de kontrol lıstesını ekledıgı gıbı.resmen soyuluruz yanı.takas yaparım dıye ızmırde sevgı yoluna gıttım 2008 baskısına 5 ytl verdıler bılıomusunuz.o kadar sınır oldum kı.vermedım tabı ve bu yıl yargıdan calısmıcam ben.yargı ve ıhtıyacı hala ovenlere de sasıyorum dogrusu.kolhbergın ahlakı gelısım evresı ıle ılgılı sorusunu hatırlıyosunuz dımı.hasan can oktalar cıkıp sınavın ardından sınav beklenıldıgı gıbıydı demez mı ya.bben 2006 2007 sorularına bakarak bu yıl calısırsam emek verırsem bu sınvı kazanırım dıyebılıodum ama gecen yıla bakarak bunu dıyemıyorum cunku bu sınv calısanı yanılttı sanslı olanı kazandırdı ıste sınır bozucu olan bu.allah calısana yardım etsın ınsallh.ben de calısmaya baslıycam bakalım hayırlısı aldıgımız kaynakları ınceleyıp ona gore yorumlar yaparsak bırbırımıze yardımcı olabılırız arkadaslar....sımdıden saolun subat atamasında sozlesmelı bol olur ınsallh da atanırız

ahmetcan01
Kapalı
11 Aralık 2008 15:53

burcu hocam kesinlikle size katılıyorum. geçtiğimiz yıl hepimizi magdur ettiler. onun için ben de bu yıl bu yayınların hiç birini kullanmıyorum. ve aynı senin gibi bu kaynaklarla çalışanlara sasıyorum. bunlar sadece ismi olan kaynaklar. nitelik olarak çok kötü kaynakalr bunlar ve hala bir çok kiş bu yayınları öneriyorlar. benim kriter i tercih etmemin nedeni de tam da bu. geçtiğimiz yıl çıkan bütütn konularla ilgili konu anlatım bölümleri varmış. bir kaç kişi söylemişt yaw dedim ihtiyaç ve yargı ile çalışıyorum bu yayın da neyin nesi. ve sonuç böyle bir şey söylediğim için atanaamdım. bana ktaptan söz eden bütütn arkadaşlarım kazandılar.

cndyfull
Müsteşar
11 Aralık 2008 18:53

2009 kpss

cndyfull
Müsteşar
12 Aralık 2008 12:06

2009 kpss

mavi_snf
Daire Başkanı
13 Aralık 2008 00:55

güncel...

cndyfull
Müsteşar
13 Aralık 2008 13:09

2009 kpss

yasmin79
Memur
13 Aralık 2008 14:34

burcu1538 hocam işte aklın yolu bir kez daha bir , ben ne yapayım soru çıktıktan sonra eklenen kitabı, al sobada o kitabı yak daha iyi. bunu aylardır ben de anlatamıyorum kimseye, millet tuturmuş yargı,ihtiyaç.geçen yıl senin yaşadığın sıkıntının aynısını ben de yaşadım.seni çok iyi anlıyorum.neler düşündüğünüde...allah hepimizin yardımcısı olsun.

burcu1538
Şube Müdürü
13 Aralık 2008 20:35

arkadaslar ısımız cok zor.ıhtıyac mahkemaye vermıstı yanlıs soru var dıye hıc bırsey cıkmadı.atamalr bıle yapıldı.demekkı osym ıle ıhtıyac caksıyor.ama adam para kazanacak ya bız ne olursak olalım.yenı basım kıtaplarını cıkardı pıyasaya.ama asıl suc osymnın.madem cakısıyorsun sen bı kıtap cıkar bız de ondan calısalım.hakkımızla yarısalım.bırısı a dyor bırısı z.arada kalan bız.olan bıze oluyor baskasına degıl.her sene kıtap parası vermek zorunda bırakılıyoruz bosuna.unıversıte okuduguma o kadar pısmanım kı arkaslaar.lise mezunu olsaydık bu calıstıgımızın yarısını calısr alırdık puanımızı sartsız memeur olurduk.ama sımdı yok hukuk yok ısletme ıktısat mezunu ol.puanını alsan bıle atanamıyosun kı.ben tarıh ogretmenıyım atanamıyorum.bı yanda 55le atana ogretmenler 70lerde atnan memurlar var ya.işimiz allaha kaldı ne dıyeyım kı.

cndyfull
Müsteşar
13 Aralık 2008 23:35

2009 kpss

nimetkutlu
Aday Memur
14 Aralık 2008 02:11

burcu arkadaşım yazdıklarına ve anlatmak istediklerine kısmen katılıyorum,ihtiyaç verdiği mahkeme neticesinde aslında sonuç aldı, ancak lehine bir gelişme olmadığı için sesi çıkamıyor, hatalı dedikleri sorular konunun otoriteleri tarafından incelendi ve sorularda bir hata bulunmadı tespit edildi.Ben kendi adıma geçen yılki sınavdan iyi bir ders çıkardım şunu anladım ki sınav soruları yargı ve ihtiyacın kitabından oluşmuyor, net ve doğru vuruşlar yapmak lazım.sınav komisyonu can oktaylar yada diğerlerinden oluşmuyor. bu bize büyük bir ders olmalı bence.kaynakları sadece bir kaç yayına bağlı kalarak çalışmanın hatası bu şekilde sonuç verdi.ayrıca ösym böyle bir kaynak asla çıkarmaz çünkü bu iş bir rant meselesi.daha öngörülü kaynaklarla çalışmak bizim elimizde,Muhittin Otluca Hocanın kriter yayınlarından çıkan Eğitim Bilimleri setine bakmanı tavsiye ederim.Muhittin Hocanın kitabı akıcı bir dille yazılmış.gerekli olan noktalarda üzerinde duruşu ile fark yaratmış yine Muhittin hocamız.ihtiyaç gibi boyamamış kitabı yada yargı gibi gerekli gereksiz herşeyi hatim etmemiş.Kitapta özellikle dikkat edilmesi gereken ana noktalar üzerinde ısrarla vurgulanmış, muhittin hocayı bilenler bilir çok öngörülüdür.geçen seneki kitabınıda incelediğimde görüyorumki,bu sene kitaplarına koyan yayın evlerinden 1 yıl fark atmış hepsine.Ben geçen yıl elimdeki kaynakların yeteceğini düşünerek çalışmamıştım pişman oldum.nacizhane tavsiyem arkadaşlar,muhittin hocanın kitabına bakmadan sınava girmeyin,ozaman yargının nekadar gereksiz konu yüklediğini ihtiyacın kitabı boyayaıp nasıl bizi kazıklamak istediğini göreceksiniz.herkese başarılar arkadaşlar.

tatlı kavun
Aday Memur
14 Aralık 2008 10:42

nimet kutlu arkadaşım bir cok konud asize canı gönülden estek veriyorum yazdıklarınız o kadar dogru ki sadec dogru kelimesi az kalıyor gk gy için debir kitap önerir misiniz neler var.

gecen sene bir cok yayının yaprak test soru bankası gibi yayınlarının hepsini aldım çözüm cokta ugraştım ama aldım puan 84 oldu bu sene aynı puanın almak istemiyorum

Toplam 290 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi