Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
05 Kasım 2008 17:50  

atandıktan sonra tam olarak neler yapılacak bilgisi olan yarıdımcı olsun lütfen

atandıktan sonra tam olarak neler yapılacak bilgisi olan yarıdımcı olsun lütfen. mesela mal bildirimi belgesi nasıl alınıyor. bir de biz ayın 14 ünde mi atandığımız ilin milli eğitim müdürlüğüne gideceğiz yoksa önce gidip işlemleri yaptırıp ayın 14 de göreve mi başlıcaz... bilenler yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

05 Kasım 2008 18:45

0x33

mal bildirimi formu var internetten de indirebilirsiniz, gittiğiniz il yada ilçe MEB den de alabilirsiniz. Siz yine ön inceleme için bir örnek indirin.Linkte bir örneği var.

http://www.maliye.gov.tr/defterdarliklar/karaman/duyurular/per/malbildirimformu.htm

14 den itibaren göreve başlayabilirsiniz. Önceden gidip kalacak yer temin edip, çevreyi tanıyabilirsiniz. Önce atandığınız il müdürlüğüne gitmemiz gerekiyor.

05 Kasım 2008 18:51

asyaa84

kendi oturduğumuz ilin il milli eğitim müdürlüğünden alınamıyor mu bu belge. illaki atandığımız yerden mi almamız gerekiyor. bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

05 Kasım 2008 18:58

asitane_34

bu konu ile ilgili derli toplu, doğru bilgi yazarsanız çok makbule geçecek, ne yapsak, nerdn başlasak acaba?

sözleşmeli bir arkadaşım ilçe mem e gidilecek dedi bana acaba doğru mu?

05 Kasım 2008 19:14

0x33

Hocam formun altında gideceniz yerin kurumu olması gerekiyor. Siz örneği inceleyip yazıcıdan çıktı alabilirseniz doldurun. Gittiğiniz yerden rahatça bakarak doldurabilirsiniz. Ayrıca atandıgını il yada ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sitelerinden indirebilirsiniz. Onlar aslıdır.

05 Kasım 2008 19:17

0x33

imla hatası yapmışım, formun altında kurumun ismi gerekiyor. İl MEM sitesinden indirip doldurabilirisiniz. Ben diğer forumlarda araştırdım biraz hepsi önce İL mem lere gitmeniz gerekir dediler. Fotoğraf içinde 8-10 çekitirmek lazımmış.

05 Kasım 2008 19:20

asitane_34

sağolun hocam size de hayırlı olsun, ben de şubatta kadro için urfa düşünüyorum:)

urfada ki öğretmenler çok memnun, Allah sizi de memnun eylesin

05 Kasım 2008 19:24

0x33

6 tercih yapmıştım ilk 20 den gelirse kesin urfa diyordum. Ulaşım-Baraj ve sıcaklık faktörleri etkiledi. öğretmenevini aradım kalacak yer varmı diye adam "burda o sorunlar yok damda bile yatabilirsiniz dedi".. sağolsun çok düşünceli bir dam bulacak bana..

05 Kasım 2008 19:27

0x33

Arkadaşlar gitmeden önce internetten gideceğiniz il ve ilçenin uydu ve harita görüntülerine bakmanızı tavsiye ederim. Hatta gitmemiz gereken yerlerin adres ve tel nolarını almanız faydanızadır. gitmeden önce öğretmenevleri, misafirhaneleri ve otelleri arayıp yer bilgisi isteyebilirsiniz. Öğretmenevlerinde bayanlara öncelik tanıyorlar (oda sıkıntısı varsa). Yinede erken gitmekte fayda var. Uçak tercih edecekseniz önceden yer ayırtabilirsiniz daha ucuz oluyor.

05 Kasım 2008 19:34

asitane_34

:)) dam ha:))

damda yatmak güzel olur hocam, yaza yatarsınız inşallh:)

05 Kasım 2008 19:34

0x33

Sağlık raporu için atandığınız ilin Milli eğitim müdürlüğünü arayıp ilk atama birimiyle görüşerek heyet sağlık raporunu özel hastaneler içinde kabul ediyormusunuz diye sorabilirsiniz. bazı iller farklı uygulamalar yapıyor. Benim aradığımda cevaben "Devletle anlaşmalı hastane ise kabul ederiz" dedi

05 Kasım 2008 19:36

asitane_34

hocam ya siz şu işlemleri sırasıyla bir yazsanız çok güzel olacak

1

2

3 şeklinde

05 Kasım 2008 19:48

CentilBoy

Slm;

Ben önceki yıl sözleşmeli, bu yıl ise kadrolu atandım ve işlmeleri 2 farklı şehirde 2 defa yaptım. İsterseniz size prosedürü anlatayım. Belki işine yarayan biri çıkar.

1) ilk işiniz bulunduğunuz il veya ilçenin devlet hastanesinden tam teşekküllü heyet raporu almak olmalı. Genelde Pazartesi ve perşembe günleri verilir bu rapor. Bu noktada şehre göre farklı uygulamalar yapılıyor. Bazı şehirlerde önce valilik veya kaymakamlığa gidip dilekçe veriyorsunuz ve onlar sizi hastaneye sevkediyor, bazı şehirlerde ise direkt hastaneden heyet raporu için matbu dikeçe alip doldurarak başvuruyosunuz. Rapor üzerinde " Türkiyenin her yerinde ve her şartta öğretmenlik yapabilir" ibaresi mutlaka olmalıdır.

2) Diploma, varsa formasyon belgesi, tabiki kimlik, 5-10 adet vesikalık, askerlik durum belgesi, belki lazım olur diye sabıka kaydı, Heyet raporu ve bunların birer fotokopileriyle birlikte doğruca atandığınız yerin il Milli Eğitimine gidiyor, Atama bölümünde yaklaşık yarım saatte işlemlerinizi hallediyosunuz.

-Mal bildirim formunu il mebde size verirler. üzerinize mal veya yüklü hesap yoksa sadece ad soyad filan gibi belli bilgileri yazar imzalar veririsiniz. kolay yani.

-Kadrolu atananlardan bunlara ek okuldan birde Personel Bilgi Formu isterler ki oda kırtasiyelerden alınır.

3) İl mebde işiniz bitince verilen evrakla ilçe mebe gider, yaklaşık yarım saatte orda işlemlerinizi yaptırı ve sonra yine verilen belgelerle okul müdürlüğüne gidersiniz. Ordan da işlemleri yaptırın. işe giriş tarihiniz orda belirlenecek. İşe giriş belgesini kendileri aslında ilçe mebe gönderirler ama ben işimi takip edecem derseniz müdürden alip sizde elden ilçe mebin evrak kayıdına verebilirsiniz.

Kısacası burda sizi en çok yaran hastane rapurudur ve en az 1 günününzü alır.

Daha ayrıntı isteyen olursa cevap verebilrim. Slm.

05 Kasım 2008 19:54

asitane_34

as centilboy hocam çok sağolasınız, tabii ki işimize yaradı

yalnız birşey daha sormak istiyorum, herhangi bir devlet hastanesinden alabilir miyiz sağlık raporunu, bir de 1 gün içinde biter mi

05 Kasım 2008 19:56

0x33

1- İlk önceliğimiz Heyet sağlık raporu almamız olmalı. Bazı hastanelerde her gün verilmiyor, devlet hastanesi varsa daha iyi olur. Normalde 3-4 gün sürebiliyor biraz sıkıştırırsanız aynı gün alabilirsiniz, sabah gitmek kaydıyla. Hastanede tanıdık varsa 15 dakika sürüyor. Tanıdığın ne iş yaptığı önemli değil, tanıdık olsun yeter.Tanıdık yoksa biraz ısrarcı olun. özel hastane ise vazgeçtim almıyorum dediğinizde pazarlığa başlarlar. Sağlık raporunda mutlaka " her iklimde öğretmenlik yapmaya elverişlidir notu" olsun.

2- Gittiğimiz yerde nerdeyse her belgenin fotokopisi istenecek, noterden isteyenlerde var. Normalde aslına bakıp onaylıyorlarmış. a: Diploma yada geçici mezuniyet belgesi b: Formasyon belgesi c: 10-12 resim- yakışıklı olsun her yerde karşınıza çıkacak. d: KPSS sonuç belgesi yada bilgisayar çıktısı e : Sabıka kaydı f: MEM den onaylanıp aldığınız elektronik başvuru formu g: Gerekiyorsa askerlik belgesi h: mal bildirim formu (gittiğiniz il mem verecek) not: Mümkünse belgelerin aslını vermeyin kadro işlerinde lazım oluyormuş.

3- Bu belgeleri hazırlayınca net ten okulunuz, il-ilçe hakkında bilgi aramaya başlayın, şanslıysanız okul siteside vardır. Müdür ve yardımcılarının telefonlarını kaydedin.

4- Önce İl MEM lere gidip sözleşme imzalamak içinde ilçede yada köyde iseniz ilçe MEM lere gideceksiniz.

5- Atandığınız yer hayallerinizi süslemeyebilir, hemen yenilmeyin.. Ara dönemde olduğunuz için uyum sorunu olabilir. Rahat olmaya çalışın. Küçük yerleşimlerde halk ile ne uzak ne yakın olun. sonra "hoca naber" denilmeye başlanır.

6- Sendikalara üye olma hakkınız var biraz zamana yayın, gidipte 1 üyenin olduğu bir sendikaya 2. üye olmayın. sadece tavsiye bu idealist olanlar olabilir.

05 Kasım 2008 19:58

0x33

Centilboy hocam yazınızı görmeden yollamışım, Teşekkürler.

05 Kasım 2008 20:00

asitane_34

0x33 hocam sağolun, çok soru soruyorum amma:)

bu sözleşmeler ne kadar zamanlık olacak, şimdi dönem arasındayız ya bu senenin sonuna kadar mı, yoksa seneye bu zamana kadar mı

05 Kasım 2008 20:02

0x33

Centilboy hocam yazınızı görmeden yollamışım, Teşekkürler.

05 Kasım 2008 20:07

0x33

Zaman konusunda sadece hersene imzalamamız gerektiğini biliyorum fakat hangi dönemlerde bilgim yok. Tahminimce evrak işleri bittiğinde başlar seneye yenilenir. Tabi Anayasa mahkemesi iptal etmezse. Bu konuyu hiç açmayayım ben ^^

05 Kasım 2008 20:21

CentilBoy

Slm;

Sözleşmeler Ocak'dan Ocağa geçerlidir. Yani size sözleşme imzalatılırsa bu 31 aralık 2008e kadar geçerlidir. 2009 Ocağın ilk haftası meb bütün sözleşmeli öğretmenleri çağırır ve ocak 2009-aralık 2009 arası geçerli olan yeni sözleşmeyi imzalatır. Bazı şehirlerde ise şimsi size 2-3 aylık sözleşme imzalatmazlar, öyle sözleşmesiz çalışrır ocakta yeni bir yıllık sözleşme imzalarsnız. Öyle yaparlarsa ne zaman sözleşme imzalıyacağım diye dert etmeyin. aynı işlemi 2 defa yapmamak için bazı mebler öyle yapıyor.

05 Kasım 2008 20:26

CentilBoy

Pardon diğer sorunun cevabını unuttum. Istanbul ankara gibi büyük şehirlerde 2 gün sürüyor diye duydum ama bilmiyorum. Normal şehirlerde bu dediğin belli günlerde giderseniz(hastaneye telefon edip hangi günler heyet toplandığını öğrenebilirsiniz.) sabah 8.30 gibi başlayın, öğleden sonra 3-4 gibi verirler elinize raporu. Bu sürenin çoğunu hastanede oturarak geçireceksiniz. Kulaklıkla müzik dinleyin yada gazete götürün :) Genelde de rapor 99-105 ytl arsıdır.

Küçük şehirlerdeki hastanelerde, heyette olması gereken bütün branştan doktor olmadığı için normal rapor alabilir ama tam teşekküllü rapor alamazsınız. O yüzden il merkezlerindeki yada büyük ilçelerdeki devlet hastanelerine gidin.

Toplam 55 mesaj
Grup Vizyon