Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
05 Kasım 2008 20:25  

Polislikten başka bir kuruma yatay geçiş

4.Dönem pomem mezunuyum.15 Aydır polis memuru olarak görev yapmaktayım.Emniyet Teşkilatından başka bir kuruma yatay geçiş yapmak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan veya dah önce teşkilattan başka bir kurama geçmiş olan arkadaşlarım var ise bu konuda bizleri aydınlatırlarsa sevinirim.

05 Kasım 2008 20:51

Uzaklardan

Bu konu ile ilgili''6 YILLIK HİZMET SÜRESİ İÇİN DAVA AÇALIM''adlı Konu başlığı açılmış,bak orada arkadaşlar Polislik mesleğini basamak olarak kullanıp başka kurumlara zıplamak isteyenlere güzelce izah ediyorlar nasıl ayrılacaklarını!!!!!!!

03 Ocak 2009 00:07

2xy/2

Çook zzzzor

03 Ocak 2009 21:51

cool_polis
Yasaklı

1800 polis maaşı bırakılıp 1200 düz memur olunur mu

+silah +kimlik +mesleğin ağırlığı

ben başka kuruma giden kendi arkadaşım var ama istifa etti tazminatını ödedi geçti ama şimdi ise işi rahat olmasına rağmen it gibi pişman mesleği çok özlüyor

geri gelmek için uğraşıyor ama zormuş bakalım nolacak

05 Ocak 2009 16:55

esk26100

pomem ve yas konusunda benim bu probleme bakıs acım

selam merhaba bu yas sorunu gercekten sorun oldu zira 6. ve 7. donem pomem alımında eger kpss puanı 60olarak söglenseydi bircok arkadasımız zor durumda kalmıyacaktı.zira bende bakın örnegi kendimden vereyim 18/11/1982 dogumluyum.puan dustu fakat bu seferde askere gitmeyenler için 09.02.1983 barajı geldi ve benim gibi olan bir cok arkadas var zira bir konu daha var ki cogu arkadas askere gitti bu olay bitti diye.simdi soruyorum suc kimde tamam calısmayıp puan alamamıs olabiliriz ama biz her platformda bunun böle olabilecegini sögledik.

ikinci konu simdilik 1000 kişiye yakın bir eksik oldugu sögleniyor peki bugun son bulacak olan memur atamalarına hiçmi başvuran olmadı.memurluga atanan arkadaslar polislikten vaz gecmicekmi vazgecicek zira sunuda sögleyeyim puanı yuksek olan bir insan zaten memurlugu kazanırsa polis olmaz masa bası memur olur.

bu problemlerden dolayı yas sınırlamasını sögle degiştirilebilir.yası gelmiş 1982 dogumluların başvuruları kabul edilip.kazanan adaylarn subat veya en gec nisanda askere gitmeleri istenir ve eylülde asker donusu direk pomem egitim merkezine alınabilir ne olur bunları herkesle paylasalım.

saygılarımla

07 Şubat 2009 11:45

dehaner

arkadaşımız konu açmış.konuyla alakası olmayan şeyler yazılıyo ya:)polislikten başka bir kuruma yatay geçiş mümkün mü.ben işletme mezunuyum ve henüz polisliğe başlamadım 7. dönem pomem adayıyım.eğer kpss ye girip A grubu bi kadroyu kazanırsam geçiş yapabilir miyim.mesela kaymakamlık?

Toplam 5 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?