Editörler : crops35
«456789101112131415»

stuka
Yasaklı
18 Ağustos 2009 13:43

benim 2 yılın dolmasına 1,5 ay var, bütün şartlarım uyuyor, eşim devlet memuru benden kadro ve kıdem olarak üstte, eğer tayinimi yapmazlarsa hemen idari dava ve tazminat davası açacağım, daha bitmedi ufak tefek rahatsızlıkları bahane edip devamlı rapor alacağım :D benden verim alırlarsa alsınlar o zaman, 2 yıl dediler, eyvallah dedik 2 yıldır eşimizden ayrıyız, cezamız bitti.

bu arada rapor alacak olan varsa 2 yılı bitirip öyle alsın, çünkü raporlar 2 yıllık süreden sayılmıyor.

oydın
Şube Müdürü
19 Ağustos 2009 16:13

iki hafta önce düğün yaptık evlendik şimdi ayrı yerlerdeyiz.

ays muş
Şef
21 Ağustos 2009 14:29

slm arkadaşlar eşim 2009 3 atamasında bartın üniversitesine atandı ben 2009 4 atamasında muş a atandım mesafe çok fazla yol aktarmalı 25 saat sürüyor gidiş geliş mümkün değil ne yapıcaz bilemiyorum bilgisi olan var mı?

aday@memur
Genel Müdür
21 Ağustos 2009 17:55

osym tarafından yerleştirildiğinde.. gerekli evraklarla kuruma başvurduğunda... atama onayın çıkmadan... gerekli girişimi yapıp... bartın iş kur'a onayı çıkartsaydın ya akıllım... sen şimdi muş müdürüne görünmüşsün... sana biraz zor muvafakat verir... yapacağın iş eş durumunundan naklen atama isteyip beklemek... eşin üni.de olduğu için o senin yanına gelemez diye de dilekçeyi hukuki dille süslemen gerek... aslında gidip genel müdürlükle görüş... iki gün rapor al veya mazeret izni... oraya da pek belli etme... sessiz ve derinden bir anlat bakalım merkeze... gitmeden bir referans bulsan iyi olur...

fatoberk
Şef
24 Ağustos 2009 08:35

arkadaşlar nasıl yağıyorsunuz bu aday memurken tayin işini..ben neler denedim ama olmadı..bir bilen varsa yardım etsin lütfen..

fatoberk
Şef
24 Ağustos 2009 10:44

yok mu yardım edecek birileri bana???

ydyydy
Aday Memur
28 Ağustos 2009 10:04

arkadaşlar hepimize kolay gelsin ben son atamalarda üniversiteye bilg işletmeni olarak atandım ığdır dayım eşim de istanbulda polis memuru fakat daha asaleti tasdik omadı şimdi eşim bana tabi ve onun benden dolayı buraya tayin isteyecek buraya gelme olasılığı varmı varsa ne kadar sürer lütfen bilgisi olan varsa ya da benim gibi örnekler varsa buraya yazsın bekliyorum

tuğbacakır
Aday Memur
28 Ağustos 2009 12:51

arkadasım.asaleti tasdik olmadan gelemez.olduğu an hemen gelır evraklarını elden takıp ederse çok sürmez diye düşünüyorum.tabi kurumdan kuruma değişirmi bilemem.ben meb. de çalısıyorum asaletım tasdık olduğu gün dilekçe verdım ve elden takıp ettım es durumundan tayınle geldım.uzun sürmedi.asaletim dolmadan dilekçemi almadılar.ama torpil varsa olur diyorlar, muhtemelen olur zaten.

fatoberk
Şef
28 Ağustos 2009 13:47

mebdemisiniz tuğba hanım?dilekçenizi hiçmi almadılar yoksa alıpta red mi verdiler..bende mebdeyim dilekçemi aldılar ama red verdiler.bide asaletiniz tastik olduğu günden sonra tahmini kaç gün sürdü tayin olmanız

ASOSS81
Aday Memur
31 Ağustos 2009 12:43

arkadaşlar bende maliyede aday memurum ve eş durumundan torpilsiz bir şeklide 1.5 ayda tayinim çıktı.personel müdürü ve defterdar sorun çıkarmadığı ve hatta mal müdürne sorma gereği bile duymdığı için tayinm kısa sürede çıktı.darısı tüm isteyenlere inşllah.öncesi ve tayin süreci benimki kısada olsa sıkıntılı bir süreç.allah yardımcınız olsun arkadaşlar.benim muvafakatımı 6 günde verdiler biz sadece ankaradan izni bekledik.izin gelir gelmezde mal müdürü 1 ay dha çalış dedi.kendisine sorulmadıya işi yokuşa sürmeye çalıştılar.onlar tayinimin bukadar kısa sürede olacağına inanmıyordu.şok oldu hepsi.torpilin kuveetlitmiş felan dediler.oysaki torpil felan yok.iş defterdarlıkta bitiyor.benimkiler işlerim kısa sürede hallolsun diye uğraştılar.onlara sorun çıkarmazlarsa tayin kısa sürede oluyor.sorun çıkarırlarsada yok personel eksikmiş vs laf söylüyorlar insanları eşlerinden ayırıyorlar.

tuğbacakır
Aday Memur
31 Ağustos 2009 16:40

evet meb'deyim.bana dilekçe vermene gerek yok olmaz zaten dediler.bende vermedım.asaletim dolduğu gün verdım elden takip ettim.4-5 gün içinde hallettim işlerimi.zor olmadı yani.

ekonomist44
Aday Memur
01 Eylül 2009 08:16

ASOSS81 eşin ne iş yapıyor yani 657 mi 4/b limi yoksa 4294 e mi tabi?

ASOSS81
Aday Memur
01 Eylül 2009 10:33

benim eşim 657'ye tabi doktor.devlet hastanesinde çalışıyor.burda yazılanları okuyunca çok üzülüyorum arkadaşlar.eşinden ayrı olma düşüncesini korkusunu bende yaşadım.inşallah biran evvel eşlerinizin yanına gidersiniz.dediğim gibi defterdarlık sorun çıkarmazsa tayin hemen oluyor.

ASOSS81
Aday Memur
01 Eylül 2009 10:41

ayrıca arkadaşlar bana personel müdürü biz sana muvafakat vermesek bile sen dava ile tayin olursun dedi.hatta eski görev yaptığı yerde birine muvafakat vermemişler kız dava açmış aday memurken ve kazan mış.o yüzden personel müdürü kanunda yaza yaza muvafakat vermemezlik edemeyiz dedi.sonunda zaten tayin olacaksın bari her iki tarafta sıkıntı çekmesin dedi.benim tek şansım defterdarın ve personel müdürünün sorun çıkaramması oldu.mesela benim tayin olduğum yerdeki defterdar adaylık dolmadan önce muvafakat vermezmiş öyle söylüyorlar.o yüzden 2 yıl bekletirmiş adaylık süresini.tam 2 yılda kaldırırmış adaylığı.ben burdan tayin isteseydim biraz zordu tayinim

ays muş
Şef
02 Eylül 2009 10:27

ne yapacağımızı bilemiyoruz ki ankarayı kaç kere aradım yapabileceğiniz hiç bir şey yok 1 yıl bekleyeceksiniz dediler. ah bilseydim

ays muş
Şef
02 Eylül 2009 10:29

burda izin rapor durumlarına tölerans yok. sanırım istifa etmek zorunda kalacağım. çok uzak arada gidip gelebilsem.

ays muş
Şef
02 Eylül 2009 10:31

arkadaşlar 1 ocak 2010 dan sonra istifa eden 4 b li 1 yıl yasaklı oluyor. 1 yıl geçmeden herhangibir memuriyete başvuramıyor. bilginize

altay32
Daire Başkanı
02 Eylül 2009 13:52

slm arkadaşlar bende maliyeye atandım asaletı bekliyorum bişey soracagım benım memlekete kesin olarak gidebilmem için eşin nasıl ve hangı kurumda calışması lazım hangısınde calışsa daha rahat tayın olur bile varsa cevaplarsa sevınırım

k.ilgen
Aday Memur
03 Eylül 2009 09:37

altay32, ona göre mi eş bulacaksınız:)

bosshporus
Aday Memur
11 Eylül 2009 11:44

güncel

Toplam 1249 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük