Editörler : Pangaea

vipyakup
Şube Müdürü
18 Mart 2009 22:25

çoğu kişi öyle diyor arkadaşım bunların için diş hekimliği puanıyla össyi kazananlarda var.bu devirde ya sağlık sektöründe olacan ya da açıköğretim diploman olacak kpss için

kopuk58
Şef
19 Mart 2009 10:12

açığı kapalısı yok çalışan herşeyi başarır önemli olan azim bence ikisininde avantaj ve dezavantajları var

abbcc
Şef
19 Mart 2009 11:09

bende aöf 3teym össdende 2005te 328 puan aldm ama okuyamadm başka şehrlerde imkanszlktan tabiki her aöf okuyan örgünü kazanamdgndan degil yani unutmayın şuandada bölm 1,siyim inşlh gösstercm aöfye inanamayanlara

serendipity3560
Aday Memur
19 Mart 2009 11:49

tabiki arada başarılı olupta maddi sıkıntılardan açıköğretim okumak zorunda olanda olmuştur ama bunlar diğerlerine oranla çok azdır.

_elem_
Kapalı
19 Mart 2009 14:48

Galiba insanların sorunlarının yönü değişmiş..e güzel arkadaşlarım size ne? kim örgün okumuş kim açıktan okumuş..okuyan sonuçta okumuş diplomasını almış sonuca bakın siz!! öyle birbirinizi aşağılayıp durmayın.....unutmayınki örgünde okuyanların çoğu lislerinin verdiği ek puanla kazandılar buna itirazı olanlarda boşuna itiraz etmesinler o puanlarla kazananların çoğu şuanda işsiz kpss de ii puanlar alamıyo...gelelim açıktan okuyanlara onlarda kimi imkansızlık kimi okul mağduriyeti kimide gerçekten kafası çalışmadığı için bu okulu okudu..

Eeeeeeeee bu tartışmaların sonucu ne olduuu ????

Hepimiz yine işsiz değilmiyizzz??

serendipity3560
Aday Memur
19 Mart 2009 15:38

arkadaşım bence yanlış bir genelleme yapıyorsun ben düz lise mezunuydum ek puanda almadım tanıdığım insanlardanda duymadım bence senin dediğin azınlıkta bir kısımdır.

*holaysali*
Yasaklı
21 Mart 2009 16:16

İçişleri Bakanlığı valiler arasında kaç tane imam hatip mezunu olduğu açıkladı. kaçının açık öğretim mezunu olduğunu da açıklasa da görsek..

hellraiser
Kapalı
21 Mart 2009 16:23

evet açıkladı ama valilik makamı sandığınız kadar kolay değil öncelik mülkiyelilerin zaten 56 vali mülkiye mezunu. en basiti kaymakamlık yapan onlarca iibf mezunu var o sınavlar başarıya bakar iltimasa değil. ilçenin ve ilin en yüksek mülki amirinden bahsediyorsunuz açıktan atama falan değil.

*holaysali*
Yasaklı
14 Haziran 2009 18:19

meslek liselerinin kat sayı sorununu kaldırın, bakın bakalım açık öğretim okuyoz mu yoksa en iyi örgün öğretimi kazanıyoz mu bi görün...

uye1348002
Yasaklı
14 Haziran 2009 18:42

*holaysali*
Yasaklı
27 Haziran 2009 17:29

gncll...

*holaysali*
Yasaklı
23 Ocak 2010 02:42

gncll.

coldman
Şef
23 Ocak 2010 12:13

acıkögretim veya örgün ögretimi tartısmak burdaki arkadaslara ne kazandırdı o kısmı sorgulamak gerek.şöyle düsünelim acıkögretim fakültesini tercih eden arkadasların durumlarını bilemeyiz neden acıkögretimi secmistir yoksa baska sansımı yoktur sonucta o fakülte bitmişse bu kendi kendine olan bir iş değil demekki hak edilmiş bir durum. diger yandan örgün ögretim okuyan arkadaslarında kendilerine göre elbette zorlukları olmustur bunlar göz ardı edilemez onlarada hak vermek lazım muhakkak.Ama birbirimize sen acıkögretimlisin sen örgün ögretimlisin diyede laf etmenin anlamı yok.siz onu bunu bırakın ortada daha önemli bir sorun var işşizlik bunu tartışın.

coldman
Şef
23 Ocak 2010 12:24

sonucta örgünde olsa acıkögretimde olsa diplomalar alınmıştır.önemli olan o diploma için verilen emeklerin karsılıgında o sizi bir yerlere tasıyabilmiş,size iş bulabilmiş midir? işte asıl sorular burda bunları yanıtlayın...

deams7
Genel Müdür
23 Ocak 2010 13:15

arkadaslar bırakın bunları,ıs ısten gecmıs.ben ıkı unı bıtırdım.hem orgun hem acık.acık ogt mezunu olmak cocuk oyuncagı.zaten test usulu,sallasan tutturursun.orgunde hıc test olmadık bız.bılırsen yazarsın.bılmezsen kalem oynatamazsın.ama su ankı aklım olsa sadece aöf yeterlı.ınsanların memurluktan baska sansı kalmadı.o yuzden dıploma olsunda camurdan olsun.bılgı onemlı degıl artık.cok buyuk hata yapıyorlar aöf bu hakları vermekle.artık ınsanlar evden okul bıtırcekler 10 yılda.sonrada senınle aynı klasmanda mucadele etcekler.oyuzden gencler sakın orgun yazmayın.ossde sallayın zaten aöf kazanırsınız.sonra 3yıl kpss kursuna gıdersınız,oda olmadımı zaten ıs tecrubesı yapmıssınızdır bunca sene ordan devam edersınız.ohh ne guzel.bızım oy verdıgımız ınsanlar ılkokul mezunu sız daha neyı tartısıyorsunuz.

sükut_u hayal
Müsteşar Yardımcısı
23 Ocak 2010 16:13

İkisini de okumuş biri olarak diyebilirim ki ne okursan oku bu ülkede herkese açılan tek bir kapı var o da işsizlik:)

ama aklı olan örgünle uğraşmaz gider aöf'den bitirir. Nasılsa devlet baba için ikisinin de bir farkı yok

Kamusal_Adam
Şube Müdürü
23 Ocak 2010 17:38

ya açık ile örgünü kıyaslayan aklı evellere şaşıyorum

bende aöf işletme okuyorum 4.sınıfa geçtim hani derler yata yata eşşeği bağlasaqn mezun olur aynen öyle aöf

1 haftalık çalışmayla zehir olursun zehir

ben sınav akşamlarında sadece geçen yıla baktım sadece finansal alttan alıyorum bu yılda askerlik mevzusu yüzünden 1 hafta önceden çalışıp büte kalmadan bitirecem inşi

örgünde okuyan arkadaşlarım her dönem 10 ders veriyor helak oluyor adam aöf gibi test salla 50 al geç yok örgünde

aöf devletin bize askerlik için geçtiği bir kıyak o kadar zaten çıkarandan ALLAH razı olsun

melek1185
Aday Memur
24 Ocak 2010 01:58

ben 283 ham puanla istediğim bölüm olmadığı için yerleşemedim ve açık öğretim okudum.. pek çok arkadaşım örgünü okumasına rağmen benden gerideler.. iş insanın ilk önce kendinde biter örgün ya da açıköğretim farketmez..

*holaysali*
Yasaklı
28 Ocak 2010 18:38

gncll..

mustafa777
Memur
28 Ocak 2010 20:16

Microsoft'un sahibi dünyanın en prestijli üniversitesinde okuyordu ama 2.sınıfta okulu terk etti...

''Bill GATES'' oldu.

Zaten üniversitenin asıl amacı, insana kendisini geliştirmeyi aşılamaktır...

Toplam 108 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi