Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : Adversarykonserwatifkjhu
23 Aralık 2008 20:11  


6225-Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Hakkında

****EDİTÖRDEN****

http://www.memurlar.net/haber/111467

____________________________________________

arkadaşlar lisansta aldığımız bilgisayar dersi 2007 deki gibi sertifika için yeterli mi

klavuzdaki açıklama pek net değil

ilgili bölümlerinden nedemek?

2.2. BİLGİSAYAR İŞLETMENİ

?Bilgisayar İşletmeni? kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların;

a) Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya,

b) Öğrenim kurumlarının diğer bölümlerinden mezun olanların Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmaları,

şarttır

23 Aralık 2008 20:14

_milas_

arkadaşlar kılavuzun genel açıklamalar, diğer hususlar kısmındaki 3.10 maddesini okursanız eğer transkriptin yeterli olduğunu net bir şekilde anlarsınız.

23 Aralık 2008 20:17

KaiJa

Devlet isi bu. illa belge, kagit isterler.. Yoksa oyle bir sertifikan "ya denk ders aldim ama" seklinde seyler seni kurtarmaz. Yoksa belge elinde kalirsin orda.

İcin rahat olmasi icin ara sor. Ama hersey acikca yazilmis orda , ya mezun oldugun okul belirtildigi gibi olcak yada sertifikan olcak.

23 Aralık 2008 20:32

sudeank
Kapalı

ben geçen atamalarda aynı sorunla karşılaşmıştım ve sertifikam yoktu ama transkript geçerli oldu.

23 Aralık 2008 20:42

hasinus

Benim transcript İngilizce onun bi de noter onaylı türkçesini de isterler heralde değil mi?

23 Aralık 2008 20:51

gamzeli_fenci

bilgisayar operatörlüğü sertifikası da yeterli olur mu acep ben bu konularafransızdım da ama düşünmek zorundayım artık:(

23 Aralık 2008 21:03

gallant35

a) Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya

maddesi transkripte bilgisayar dersi almak mı oluyo arkadaşlar 2007 de bu böyleydi ya şimdi

23 Aralık 2008 21:15

gamzeli_fenci

kimse cevap vermiyo yaf burda:(

23 Aralık 2008 21:40

gallant35

inan bilmiyorum ki

23 Aralık 2008 21:41

lordnelson

Arkadaslar bazı kadrolarda 6225 yazıyor peki üniversitelerde aldıgımız bilgisayar dersleri bu durum için yeterlimi yoksa ayrıca kursa gitmek mi gerekiyor bence kredisi olan bilgisayar dersleri almak yetiyor ..yorumlarınız ve bilgileriniz

23 Aralık 2008 22:43

gallant35

2007de böyeydi ama şu an ne tam belli değil şu aşağıda yazan ifadede ''Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları ''nedemek önce bunu çözmek gerek

2.2. BİLGİSAYAR İŞLETMENİ

?Bilgisayar İşletmeni? kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların;

a) Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya,

b) Öğrenim kurumlarının diğer bölümlerinden mezun olanların Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmaları,

şarttır

23 Aralık 2008 23:18

juvenile06

6225 kodu yani mebden onaylı bigisayar sertifikasına sahip olmak şartının yerine, üniversitede bilgisayar dersi alıp geçmenin yeterli olduğu daha önce bu sitede yazılmıştı..

bu konunun halen geçerli olup olmadığı hakkında, yada konu hakkında net bir bilgisi olan arkadaşlar varmı?

23 Aralık 2008 23:32

alper_altay

3.10. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak

belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine

ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, ?M.E.B.?dan

Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.

24 Aralık 2008 00:54

serhatnn

bilgisayar işletmenlik sertifikası tam olarak nedir arkadaşlar

bilgisayar sertifikasından ayrı bişey mi? yardımcı olursanız sevinirim

birde bilgisayar sertifikası kursuna gidiyorum sertifika elime 17 ocak ile 23 ocak arası ulaşabilecekmiş acaba bu tercih dönemine yetişir mi?

24 Aralık 2008 01:08

esrr

bildiğim kadarıyla üniversitede bilgisayar dersi aldıysan bilgisayar işletmenliği sertifikası yerine geçiyor. ama iyice araştırmanda fayda var seni yanıltmış olmayım...

24 Aralık 2008 01:13

tayfun_insaat

sertifikayı tercihler basladığı gün itibarıyla almış olman gerekiyor benim bildiğim

24 Aralık 2008 01:27

sm85

işletmenlik denilen word excel pp işletim sistemi vb.. derslerini aldığın meb onaylı sertifika..

üniversitede bilgisayar dersi alanlar için gerekmiyor(ancak nasıl kanıtlanıyor bilemiyorum)

atandığında belgeleri hazırlayacağın için sanırım bi sorun olmaz (emin değilim)

24 Aralık 2008 01:33

levent avcı

klavuzun 9. sayfasında yazıyor 3.10 numaralı madde arkadaşlar ünivde alınan bilgisayar dersi geçerli yani...

24 Aralık 2008 11:11

kujuu

arkadaslar sgk vhki 6225 kod ıstıyor ben egitim mezunuyum elimde 1 dönem bilgisayar dersi aldıgıma dair transkrıptım var acaba bu da oluyor mu yoksa sertıfıka gereklimi

24 Aralık 2008 11:13

plan_ci

geçiyor arkadaşım. kılavuzun genel açıklamalar bölümünün en altında yazıyor. eğer ki öğrenim süresinde bilgisayar dersi almışsan bilgisayar sertifikası yerine geçiyor.

24 Aralık 2008 11:14

kujuu

tesekkürler arkdasım cok sevındım saol :D

Toplam 250 mesaj