Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : battusay01ece_kimya
24 Aralık 2008 15:11  

Uzman Öğretici nedir? Kimlere denir?

2 gün önce Adana Milli Eğitime gidip bu işin aslı nedir ne değildir diye bilgi istedim görevlilerden. Aynen şunları söylediler:

Devlet, Anadolu Üniversite'si ile bir anlaşma yapmış. Şuanda bunun ön çalışması yapılıyormuş ve genel bir sayı belirlemek için isimler alınmış.

Peki dedim size gelen kağıtta herhangi bir "stajerlik" ibaresi var mı dediğimde:

Hayır, uzman öğretici yazıyordu,özel sökterde çalışanlar

dediler..

Şimdi bu "uzman öğretici" tam olarak kimlere denir? Her FEF mezunu "uzman öğretici" midir, yoksa mezun olup özel bir yerde çalışanlara mı denir? Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

24 Aralık 2008 15:45

pesendide

dersanede görev yapan öğretmenlere uzman öğretici deniyor.her fef menuzun uzman öğretici değildir.uzman öğretici olmak için dersaneden çalışmak gerekiyor.

24 Aralık 2008 15:58

erdemobidik

İlla dershane olması gerekmiyor sanırım? Özel sektör kavramı baya geniş.. (Milli Eğitimdeki bayan böyle söylemişti :) ) Acaba Etüt Merkezlerinde çalışanlara da bu ünvan veriliyor mu?

Cevap için teşekkürler "pesendide"...

24 Aralık 2008 17:01

efe33

Özel öğretim kurumlarında çalışırken stajerliği(çalışma izni olan ve sigortası yatıyor) kalkan fen edebiyat fakültesi mezunları uzman öğretici vasfını alır.

24 Aralık 2008 17:11

efe33

Milli Eğitim Bakanlığının sitesinde;

"Uzman Öğretici" Alanında yüksek öğrenim görmüş öğreticileri,

"Usta Öğretici" Öğrenimi sırasında ilgili dersi gördüğünü belgelendirenler ile alanında sertifika sahibi olan öğreticileri,

"Aday" İlk defa göreve başlayan öğretmen, uzman ve usta öğreticileri

"Temel eğitim" Adaylara, ortak özellik ve nitelikleriyle ilgili konularda verilen eğitimi,

"Hazırlayıcı eğitim"Adaylara, atandıkları hizmet sınıfları ve görevleriyle ilgili olarak verilen eğitimi,

"Uygulamalı eğitim" Adaylara, atandıkları hizmet sınıfı ve görevleriyle ilgili olarak yaptırılan stajı,

"Sınav" Temel ve hazırlayıcı eğitim dönemleri sonunda yapılacak değerlendirmeler için, adayların bilgi seviyelerini ölçme işlemini,

"Değerlendirme" Temel ve hazırlayıcı eğitim dönemleri sonunda yapılacak sınavlar ile uygulamalı eğitim sonundaki bilgi ve beceri seviyesini ölçme işlemini,

"Yıl" Bu Yönerge ile belirtilen eğitimlerde toplam bir takvim yılı esasına göre geçen süreyi,

"İlgili birim" İl/ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesinde adaylık işlemlerinin yürütüldüğü birimi,

ifade eder.

24 Aralık 2008 20:00

karanlk_mate

arkadaşlr sigorta yatmak zorunda değil 2007 2008 dönemin de kaldırdım sigortaya tek kuruş yatırmaılar ve kalktı alakassı yok gereksiz telaş yapmayın

24 Aralık 2008 21:37

ahmet_matematikci

sigorta kalktı nasıl oluyor. stajerliğin kalmkası için bir sene beklemek gerek miyor mu?

Toplam 6 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?