Editörler : supporters.

fizik_09
Aday Memur
28 Aralık 2010 19:59

arkadaslar fen edebiyat fizik bölümü mezunuyum yüksek lisansım bıtmek üzere. myo öğrt.gör. olmak ıstıyorum ama bızım bolumle pek ılan yok acaba hangı ünıv. de var bılen varsa soylerse sevınırım.

ddidemm
Aday Memur
01 Şubat 2011 21:26

MYO öğretim görevlisi ön değerlendirmeyi geçtim giriş sınavına gireceğim bu konuda bilgisi olan varmı, başvurduğum bölümlemi ilgili olacak sorular

mustafa_5008
Aday Memur
02 Şubat 2011 09:32

Şu anda batıda bir üniversitede MYO Öğretim Görevlisi maaşı ne kadardır? Ve bu kadrolar ne kadar sağlamdır? Sözleşmen bitti artık yenilemiyoruz diye ortada kalma şansı nedir? Çünkü 657 de çalışan biri olarak daha riskli kadroya geçmek pekte doğru olmaz herhalde.... Ama üniversitedeki kadroların kalıcı olup olmadığından emin olmak istiyorum...

MahmutYARAN
Kapalı
02 Şubat 2011 22:40

2547 sayılı kanun 31 madde der ki: myo larda öğretim görevlisi sürekli olarak atanabilir.

sınavda çok temel şeyler veya zor şeyler sorabiliyorlar ben dün girdim sorular temel mesleki bilgilerle ilgiliydi.

Arensnuphis
Kapalı
03 Şubat 2011 14:42

2 sende bir atanırsın garanti diye bir şey yoktur.

izmir_ank
Kapalı
07 Şubat 2011 08:57

gncl

xxxaa
Kapalı
08 Şubat 2011 15:27

arkadaşlar... inşallah yazdığımı biri okur. bilgili arkadaşlar var sanırım bu sayfada.. benim sorum şu... benim bütün punalarım çok yüksek. sadece lisans ortalamam, 2 40.. baraj varmı myo öğretim görevliliğinde?? (araştırma görevlisinde 2,5 ya). bilen varmı arkadaşlar??? yazarsanız çok sevinirim....

zeytin947
Kapalı
08 Şubat 2011 15:43

baraj yok

h@yriye
Aday Memur
09 Şubat 2011 13:10

xxxaa aynı sartlar myo içinde gecerli die biiyorum ama sen yinede yökün sayfasına girip bi bak istersen..

MahmutYARAN
Kapalı
09 Şubat 2011 22:46

yönetmelikte not barajı yoktur. sadece hocalar nezdinde etkili olabilir. benim 2.29 idi sıkıntı olmadı.

xxxaa
Kapalı
11 Şubat 2011 20:46

cevaplarınız için çok teşekküre ederim. yönetmeliğe çok baktım, orada araştırma görevlisi için 2,5 diyor. çok açık olmuyor bazen anlatım. sevindim ama şimdi...herkesin gönlüne göre olsun inş..teşekkürler..

edmundo948
Aday Memur
06 Mart 2011 18:46

arkadaslar merhaba, benim kafama takılan bikaç soru var. ben özel bir bankadayım 6 yıldır. görevim operasyon alt. gr. gişe yetkilisi olarak geçiyor. myo da öğretim görevliliği istiyorum ve alese giricem. 70 i geçtiğim taktirde;

1- i.i.b.f. işletme bitirdiğimden dolayı bölümümle ilgili pazarlama,muhasebe-finansman,hukuk, vb. bir anabilim dalından herhangi birini secebiliyormuyum yoksa bankada operasyon(muhasebe) olarak baz alındıgım için sadece muhasebe-finansman dersi hocalıgı için mi başvurabiliyorum?

2-başvurdugum branşla alakalı yazılı bi snv yapıyolarmı yoksa mülakat mı oluyo sadece?

3-benden bankada calıştıgma dair hizmet dökümü, başvuru anında mı yoksa işe alım aşamasında mı isteniyor? çünkü çalıştığım kurumda SSK ya tabi değilim.öyle olsa sgk.gov.tr den cıkart ver ama özel bi sandığa tabiyim ve hizmet dökümümü genel müdürlükten SEBEBİNİ BELİRTEREK isteyebiliyorum. işe alım aşamasındaysa sorun olmaz ama sonucu belli olmayan bir başvuru aşamasındaysa benim için riskli bir durum oluşur gibi geliyor.

teşekkürler

economist43
Aday Memur
11 Mart 2011 01:04

1 başvuru yapabilrsiniz.( çalıştığınız birim mülakatta etkili olur örneğin bankacılık ile ilgili bir myo bölümüne başvurduğunuzda rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz. )

2 önce yazılı klasik sınav yapılıyor daha sonra mülakata alıyorlar mülakatta özgeçmişinizi anlattırıyorlar sizin bu görevi başarabileceğinize inanırlarsa ve rakipleriniz dekan rektör yakını değilse bu iş olabilir

3 hizmet dökümü ise onaylı olmasını istiyorlar şubede samimi olduğun bir yetkili varsa çalıştığına dair bir yazı yazabilir ve 2 yetkiliye imzalatarak yapabilirsiniz

bogomil
Aday Memur
11 Mart 2011 23:56

hamzakck hocam

myo ^nda öğretim görevlisi olmak için belli birlisan diploma notu varmı yoksa .bu durum üniversiteye göre değişiyormu

xxxaa
Kapalı
21 Mart 2011 23:09

bogomil bunu ben diğer sayfada sormuştum, yokmuş... araştırma görevlisinde vardı sadece, onuda kalktımı hala varmı bilmiyorum. ama MYO da lisans ort. bakmıyorlarmış

....

Ben bilenlere bir şey danışmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Ben işletme mezunuyum. EA punanımla grmiştim...şimdi aleste EA 69 sözelim ise, 86 geldi yaklaşık... MYO başvurusun da ales EA puanı mı olması lazım acaba benim için ? ales Sözel puanımla başvuramaz mıyım? bazı bölümlerde ikiside geçerli oluyor ya.. okudum alım şartlarını ama tam emin olamadım :(...(aklımı karıştıran şu oldu, yüksek lisans alımlarında istediğimize başvurabiliyoruz ya, bilimsel hazırlık alarak).

melekdmr
Aday Memur
23 Aralık 2011 09:30

merhaba ben okulöncesi mezunuyum ales söz 80 aldım.meslek yüksek okuluna öğretim görevlisi olarak başvurmak istiyorum. yüksek lisans yapmadım, mebde 3 buçuk yıldır çalışıyorum..sorularım olacak. birincisi üniversiteler genelde çocukgelişimi olarak ilan veriyorlar. okul önceci olarak onlara başvurabilirmiyim...

ikincisi de öğretim görevlisikanunlarını incelemeye çalışıyorum ama istediğim cevaba tam ulaşamadım. öğretim görevlisi olduğumda sözleşmeliolarak çalışacağım galiba ..kanunda kadrodan da bahsediyor böyle birşey var mı? varsa hangi durumlarda var? bir de sözleşmeli halde sözleşmenin feshedilmesi şartları neler? isteğim olmadan sözleşmem iptal edilebilir mi??

bilgi verirseniz çokk mutlu olurum teşekkürler..

ihakkikinali
Aday Memur
23 Aralık 2011 15:05

melekdmr'e cevap

atanma kriterleriniz tutuyor. öncelikle ales 70 ve belgelemek kaydıyla 2 yıl tecrübe şartı var en az 2 yıl öğretmen olarak yada alanınızla alakalı başka bir işte çalışmak bu tecrübe için yeterli.

ilan detaylarında okul öncesi ibaresinin geçmesi lazım başvurmanız için ama yinede emin olmak için ilanı veren üniversitenin personel daire başkanlığını arayıp sorabilirsiniz...

öğretim görevlilerinin en az 1 en çok 3 yıllığına yenilen sözleşmeleri vardır ama esasında formalite gibi birşeydir bu görev süresi dolmasına 2 ay kala bir görev uzatma dilekçesi ve birde faaliyet raporu verirsiniz uyduruk bir meslek yüksek okulu yönetim kurulu toplantısında onaylanır ve devam edersiniz göreve bu dilekçeyi vermeyi unutursanızda hatırlatırlar zaten...

yönetimle ters düşmediği sürece bugüne kadar öğretim görevliliğinden sözleşmesi uzatılmayıp atılan yoktur pek...

atılsalar bile idare mahkemesi ile geri gelenler var.

ekonomik olarakta olaya bakacak olursak myo larda çok fazla ders ücreti genelde alınamıyor bu bakımdan yıllık ortalama ders ücreti + maaşınız aylık 2200 civarı olur tek başına maaş 1800-2000 arası, şehrin coğrafi yerine göre değişir.

stres ve yorgunluk olarak bakarsanız öğretmenlik çok daha rahat bir meslektir. akademisyenlik dışardan kolay görünür ama içine girince yılda sadece 20 gün izni olan ve birilerinin sizden sürekli akademik bişeyler yapmanızı beklediği ve angaryası çok olan aynı zamandada sürekli birilerine karşı gereksiz sorumluluklarınızın olduğu bir meslektir.

öğretim görevliliği için yüksek lisans doktora yapmalarına gerek yok derler ama başlayınca anlarsınızki etrafınızdakiler yüksek lisans doktora yaparken sizin boş durmanız çok aptalcadır ve sizde başlarsınız yapmaya buda zihnen bedenen maddi ve manevi anlamda yıpratıcı bir süreçtir...

demem oki çok idealist birisi deilseniz ve ayda 200-300 lira fazla ücret almak sizin için sorun deilse ve en önemlisi şu anki işiniz çok yorucu deilse başvurmayın :)

melekdmr
Aday Memur
23 Aralık 2011 18:04

çok teşekkür ediyorum cevabınız için.genel olarak sorularımı yanıtladınız. özellikle istiyorum anasınıfından ayrılıp myo'da çalışmayı..yükseklisans düşünüyorum zaten..bir şey daha soracaktım bilim sınavı hakkında bilginiz var mı? sorular alanımızla ilgili sorular mı?

ihakkikinali
Aday Memur
26 Aralık 2011 00:51

evet bilim sınavında alanla alakalı sorular sorulur. bu birazda başvuran ve sınava giren aday sayısı ile alakalıdır. tek başvuru iseniz sınav formalite gibi kalır. birde alacakları kişi belliyse yine formalite niteliği taşır.

trablusgarp
Kapalı
26 Aralık 2011 09:47

hem memurluk hemde öğr.gör. olarak görev yapabilirmiyim

Toplam 224 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi