Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
25 Aralık 2008 15:04  

Seyyar görev tazminatı ile ilgili bir soru

Arkadaşla ben Tarım Bakanlığına bağlı taşrada(ilçede) memur(Genel İdari Hizmetleri) çalışmaktayım Bende Seyyar Görev Tazminatı alabiliyormuyum..Yardımcı Olursanız Sevinirim. SAYGILAR

25 Aralık 2008 15:53

YUSUF YILDIRIM

Kimlere, yılda kaç gün seyyar görev tazminatı ödenebileceği her sene Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. İlgili bakanlıklar da kendilerine tahsis edilen yıllık adam/gün sayısını illere, iller de ilçelere dağıtmaktadırlar.

2007 yılında Maliye Bakanlığı tarafından TArım Bakanlığında görevli hangi personellere seyyar görev ödeneceği 08/03/2007 tarihli ve 4098 sayılı yazıyla bildirilmiştir. Bu yazı ekindeki listelerde seyyar görev alabilecek memur ünvanları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Mühendis

Mimar

Tekniker

Veteriner

Biyolog

Vet. Sağ. Teknisyeni

Sağlık Memuru (Çevre)

Teknisyen

Vet. Sağ. Teknikeri

Şoför

Teknisyen Yardımcısı

Hizmetli

Ev Ekonomisi Teknisyeni

Ev Ekonomisti

Laborant

Ekonomist

Kimyager

Topograf

İstatistikçi

Sağlık Teknikeri

Jeolog

Jeomorfolog

Jeofizikçi

Bu kadrolar dışında seyyar görev ödenemez. Siz de memur olduğunuzdan faydalanamazsınız. Ancak fiiliyatta çoğu yerde seyyar görev tazminatı tüm personel arasında eşit olarak dağıtılmaktadır. Örneğin bizim ilçede herkesin hesabına yatırıldıktan sonra, hiç araziye çıkmayan personellere para toplanmakta ve verilmektedir.

25 Aralık 2008 22:37

yürekli19

Yardımın için teşşekkürler...Bende boş kaldığımda çok göreve gittim.Yani benim öğrenmek istediğim bu parayı alsam benim hakkım oluyomu olmuyomu...teşekkürler

30 Aralık 2008 12:17

yürekli19

......

26 Şubat 2009 14:55

hasantursun

Seyyar görev tazminatında adam/gün sayısı tam olarak ne anlama gelior. MEb te çalışan teknik elamanlar olarak biz kendi yazımızı da kendimiz yazıyoruz. Geçen yıl vizeleme işlemi olmuştu. Bizde 2008 yılı ekim aylarında yazdık fakat para hesapta yok diye ödeme yapmadılar. Dilekçe ile başvurdum. Muhasebe Md. cevap alınmış, anladığım harcama yetkilisi bu işi ayarlar. Eğer yollukla ilgili bize ödeme emri geldimi. bazı kalemler hariç para nerede varsa ödeme yaparız deniyor. Bize tahsisi edilen kalemden başka bir kaleme ödeme yapılırmıki.

Toplam 4 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?