Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
30 Aralık 2008 14:27  

Kapalı
marmara üniversitesi akademik personel ilanı

ilk önce herkese hayırlı olsun..

kafama bişi takıldı..araş gör için istenen belgeler arasında "Tecrübe durumunu gösterir belge (Kamu Kurumlarından veya SGK dan alınan hizmet belgesi)" diye bişi var..bu öğr gör. kadroları için istenmiyor mu??yoksa üni. kendi kafasından belge mi eklemiş..

30 Aralık 2008 14:38

soneroz

herhangi bir kamu kuruluşunda çalışmamışsan böyle bir belge vermen gerekmez diye biliyorum.. zaten olamayacak birşeyi de isteyemezler..

30 Aralık 2008 15:06

self_torture
Kapalı

başvurmayı düşünen arkadaşler var mı??varsa nereleri düşünüyorlar??

30 Aralık 2008 22:37

Coconat

arkadaşlar benimde bir sorum war..marmara üni.de arastırma görevliliği için verilen ilanların hepsi için kadro derecesini 4 olarak belirtmişler....bu nasıl oluyor? diğer üniversite ilanlarında kadro dereceleri 6,7,8 iken marmara da neden 4??

31 Aralık 2008 14:57

self_torture
Kapalı

kadro derecesi çokta önemli bişi değil..düşük olması emeklilik,maaş vb.. durumlarda ufak avantajlar sağlar.. o kadar..

31 Aralık 2008 15:31

fondik

Arkadaşlar yeni işe başlayacak olanlar 6.7.8 gibi derecelerden ilan veren yerlere başvurabiliyor. Kadro derecesi 4 olanilanlar için zaten bir memuriyette ya da başka üni de çalışıyor olanlar başvuru yapabiliyor. O nedenle hizmet belgesi isteniyor

31 Aralık 2008 15:51

self_torture
Kapalı

nasıl yaa...ilk defa böyle bir uygulama olduğunu duyuyorum..bunun yasal bi dayanağı var mıdır??üni yi arayıp bi sormak lazım..

01 Ocak 2009 00:33

Coconat

fondik:

bugün aradım üni.deki yetkili biri ile görüştüm...bir yerde çalışmanız ve hizmet belgesi gibi bi zorunluuk yok dediler.bunu iyi arastırıp basvurmak gerek...bu arada herkese iyi yıllar..

01 Ocak 2009 00:49

self_torture
Kapalı

coconat;

çok saol..rahatlattın beni..zaten çok az ilan çıkıo..ona da başvuramıcam diye korkmuştum..:D

01 Ocak 2009 12:26

vettiairpol

ben fizik eğitiminden açılan kadroya başvuracam. bu kadroyu başka düşünen arkadaş varmı?

02 Ocak 2009 23:06

liva.ank

arkadaşlar bu başlığı açtığınız için sağolun öncelikle.benimde aklıma takılan sorular var. şimdi tecrübe durumunu gösterir belge çalışanlar için şart mı?ben 1.5 yıllık öğretmenim.çalıştığım okuldan mı belge almam gerekiyor? diğer soru başvuru dilekçesi ve özgeçmişi nasıl yazacağız? en son sorum da bu kadronun 33/a mı 50/d mi olduğunu nerden öğreneceğiz? herkes için hayırlı olur inşallah

02 Ocak 2009 23:27

liva.ank

arkadaşlar aklıma sürekli birşeyler takılıyor ben okuldan diplomanın fotokopisini fakülteden aslı gibidir şeklinde onaylatsam olur mu?notere gerek var mı? siz nasıl yapıyorsunuz?üds ve ales belgelerini nereye onaylattınız? lütfen cevapp

02 Ocak 2009 23:33

alpertunga84

valla ben hepsini fakülteye onaylatıyorum

02 Ocak 2009 23:38

liva.ank

güncell

03 Ocak 2009 21:50

thender

Marmara üniversitesinin eğitim dili ingilizce mi, yani dil şartı 50 yerine yabancı dille eğitim veren kurumlarda kanunda 80 civarı yazıyodu, Dil şartı kaç ??

05 Ocak 2009 01:38

presentera34

arkadaşlar tecrübeli bir arkadaşınız olarak cevap vereyim. Öncelikle marmaradaki kadroların hepsi 33 yani enstitü değil onun için kaçırılmamalı. Birde hizmet şartı falan yok. kadro derecesi denilen şey ise bir kişi araştırma görevliliği süresince en fazla 4. dereceye kadar inebilir anlamındadır. zaten 4ten aşağıya inmek için yrd. doç ve prof olmak gerekiyor akademik dünyada. yoksa kadro olarak 9 maaş olarak araştırma görevlileri 7'den başlar. birde belgelerin noter tasdikli olarak verilmesi önemli ama başvuracağınız bölümler fakülte sekreterinden onaylı ya da fotokobileri de kabul edebilirler. Genellikle önceden kabul edip olur da kazanırsanız o zaman asıllarını isterler. Eğer Ales ve Uds'niz yüksekse kaçırmayın. zira imtihan şekli tamamen değişti hocaların toplam imtihana etkisi %15'e düştü onun için muhakkak başvurun derim...

06 Ocak 2009 15:56

ocean_23

arkadaşlar acil cevap bekliyom yaa ben ne kpds ye nede üds ye girdim başka hangi dil sınavları geçerli.geçen sene özel bi üniversitenin yabancı dil sınavına girmiştim o olur mu acaba

06 Ocak 2009 22:34

self_torture
Kapalı

arkadaşım yök sadece ösymnin yaptıı sınavları tanır..araş gör veya öğr gör kadrolarına başvuru için kpds veya üds den en az 50 almak gerekiorr

07 Ocak 2009 11:56

ocean_23

ya bazı okullar kendileri yabancı dil sınavu-ı yapıo bu okul niye yapmıyo.olmazsa olmaz mı yani şimdi üds ile kpds:(

07 Ocak 2009 13:29

presentera34

ocean kardeşim kpds ve uds olmaksızın ancak ona eş tofel gibi sınavlarından birine girmişsen olabilir. eskiden imtihana girmemiş olanlar için bölümler imtihan yapıyordu. ama şartnamede bu yok. yine de girmek istediğin bölümün sekreterliğine giderek sor. bazı bölümler yabancı dil imtihanı için izin almış olabilirler yök'ten. Eğer almamışlarsa giremezsin. Yine de bir tavsiye bundan sonraki yabancı dil imtihanına gir. bu kadrolarda olmazsa diğerlerinde kullanabilirsin. zira akademik kadrolarda bir sefer dil imtihanından geçersen süre sınırı olmaksızın geçerlidir.

07 Ocak 2009 14:43

ocean_23

yaaa:( biyolojiden girmek istiyodum gerçi girsemde kesin beni almazlar çünkü başörtülüyüm:(

Toplam 86 mesaj