Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergun
07 Ocak 2009 09:35  

Belediye Başkan Yardımcısı Kadrosu

Lise memzunları belediye başkan yardımcısı kadrosuna atanabilirmi

07 Ocak 2009 11:01

banderas@

Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosu 1 dereceli kadrodur. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. maddesi A bendinde lise mezunlarının azami 3 üncü dereceye yükselebilecekleri hüküm altına alınmış olduğundan ve 1 dereceli kadrolara atanma şartları arasında yeterli hizmet süresi ve yüksekokul şartı bulunduğundan dolayı lise mezunlarının 1 inci dereceli kadrolara atanması mümkün bulunmamaktadır.

07 Ocak 2009 19:33

yerel_06

ilginize teşekkür ederim ancak ben daha önce bu sitede bu şekilde yapılmış uygulamaları okuduğum için şimdi yine kafama takıldı ama okuduğumdanda eminim yüksekokul mezunlarının bu kadroya atanabildiklerini biliyorum ama daha önce bu sitede okuduğum yazılarda lise mezununun bu kadroya atanabilmesi için başbakanlıktan izin alındığını ve bu izne müteakiben atandığı bu kadroda 6 ay gibi bir süre bulunduktan sonra direk olarak herhangi bir müdürlüğe (Yazı İşleri Müdürlüğü gibi) atanabildiğini okumuştum.

08 Ocak 2009 17:02

banderas@

İşin yasal prosedürü bu.Hem şu an Başbakanlıktan izin almak gibi bir durum da söz konusu olamaz.Çünkü kadrolar için belediyelerde norm kadro uygulaması varBu kadroya atanıp 6 ay kaldıktan sonra Şube Müdürlüğü dahil üstü kadrolara atanırsınız.Yani Şube Müdürlüğünün altında bir kadroya atamazlar.İyi çalışmalar dileğiyle...

Toplam 3 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon