Editörler : Pangaea

cdjemba
Aday Memur
07 Kasım 2010 15:37

fef fizik bölümünden mezunlar, döner gö*ünü avuçlar...

karxxx
Kapalı
09 Kasım 2010 19:28

hak verilmez alınır bukadar fefli hükümet devirir ama nerde daha bir face sayfasında bile birlik olamadız kolay gelsin....

burak2658
Şef
09 Kasım 2010 20:33

torpili varsa iş bulur.kpss'ye girer polislige başvurur.yada ilaç mümessili olur.

bende fizik mezunu olarak 2009dan şubattan beri işsizim.askerligimide yaptım ama elde var sıfır

gecegörüşü
Aday Memur
11 Kasım 2010 16:32

bende fizik mezunuyum arkadaşlar şuan kırtasiyecilikle uğraşıyorum toptancı olarak gelen satış temsilcisi arkadaşımla hiç tanımadığım halde uzun bi sohbete daldık dedim sen ne mezunusun fizik arkadaşımın abisi var yumurtacılık yapıyor fizikçi ilkouldan tanıdıgım berduş tipli bi çocuk vardı biz 4 ken onlar 5 ti işi gücü kavgaydı agzından bi kelime çıktıgını görmedim hep dövüşürdü bi gün dükkana geldi diplama çektirmeye diplomasına baktım fizik askere gittim hataylı bi arkadaş vardı hemen kanka olduk dedim ne bölümünü bıraktın dedi fizik 3 terk...biz fef ilk adımımızı attıgımızda dedelerle tanıştık çok büyük bişeydi oha adama bak fizik 5 o adam bizim gözümüzde okulu bitirmiş olandan daha makbuldü o hayranlıkla dünyaya secret yapmış olucamki 7.senemde alkolik olarak balıkesir çukurunda fizik bölümünden kurtuldum 3 ders sınavlarının açıklanacagı son gün merdivenlerde yatıyorduk bölüm odasının kapısında hocalar ögrencisine insan muamelesi yapmaz bu bölümde ama bazı hocalar vardırki daha tehlikelidir sizi hayallere sürükler atomlar çekirdek kuantum bambaşka bir dünyada bulursunuz kendinizi tenefüste kapıdan balıkesir macir amcanın dolmuşu degilde sanki hawkingin göz bebegiyle komuta ettigi dolmuşlar alıcak sanarsınız derken gözler açılır benim ortalam 2.5 diploma notum iyi kpssye hayatımda bi kere girdim 43 aldım dahada kalemi kagıdı görmek istemiyorum dedim mezun olunca artık anlıycagınız kullanıcı degil satıcıyım kalem satıyorum asla yazmıyorum kalemle nefret ettim çünki kelebek kanadının çırpılmasıyla dünyadaki mevsimlerin değişecegini sanan fizikçiler dünyanın en derin en asosyal en bezgin en neşeli ama asla iş bulamayacak kişileridir nedenmi yemez çünki bu lisans bölümü dünyanın en uzun lisans bölümüdür çıktınmı bidaha dönmezsin okurkende bitmek bilmez bir arkadaşım tımarhanelik oldu bir arkadaşım öldü biri hapse girdi okul süremiz boyunca ve hala fotokopi notlarımı atamıyorum onlar benle sonsuza kadar yaşıycak çünki heran okuldan bi zarfla lütfen beyfendi gelip teorik mekanik sınavına tekrar giriniz sınav kagıdınız kaybolmıştur diyebilirler böyle bir bölümdür burası ha bu bölümden başarılı insan çıkmaz mı çıkar bu insanlar ezberci tek düze fizik olayının fazla derinine inmeyen insanlardır hem hemşirelik hemde bu bölümü okuyan bir arkadaşım vardı bölüm birincisi olarak bitirdi yaında ikinci ögretim harcını geri aldı din kültürü hocam kefal gibi yüzünden gideceeksin suyun derdi biz yapamadık derinine indik indik indikçe boğulduk ama şöyle bişey varki bu bölüm insanı acayip mükemmeliyetçi doğrucu davut yapar yan tesirleri insana bir erdemlilik verirmiş gibi olsada heryerde çıkıntılık dikkatleri üzerinize çeker fazla tutunamazsınız ya kendi işinizin patronu olacaksınız yada fikirlerinize düşüncelerinize deger veren bir yerde çalışacaksınız...

AdanaFizik
Daire Başkanı
11 Kasım 2010 23:44

ne iş olsa yaparım abi.

burak2658
Şef
12 Kasım 2010 18:59

ben artık iş aramayı bıraktım umudu kestim.fizik mezunu arkadaslarımdan torpili olanlar bankaya girdi.bazıları polis oldu bazılarıda ilaç mümessili...

pascal06
Şube Müdürü
13 Kasım 2010 13:29

fizik bölümü mezunu okulu bitirirse ne ala ondan sonraen fazla basvurur polisliğe fiziğin temeli F kuvvetini hayat felsefesieder..tekme tokat yumruk jopp ben o yoladayım yapacak bişey yok.burası istanbul ankara corum yozgat..burası türkiye......

p_hysicist
Daire Başkanı
04 Nisan 2011 22:52

bir fizik mezunu ne iş yapar?

evet güzel bir soru bu. senelerce ne sorular gördük. kuantumundan tutun diferansiyeline kadar. termodinamikten tutun da elektrodinamiğine kadar. öyle değil mi fizikçi arkadaşlar?

ama yukarıdaki sorunun cevabı bence şu:

bir fizikçi okulu bitirir bitirmesine ama ( büyük harflerle yazıyorum ) SENELERCE İŞ ARAR!!!!!

Tüm fizikçi arkadaşlara saygılar.

p_hysicist
Daire Başkanı
04 Nisan 2011 23:04

gncl

carmin
Genel Müdür
08 Nisan 2011 18:10

fizik bölümü mezunları sağlık fizikçisi olarak kpss ile hastanelere atanıyolar

puanı öyle çok da yüksek değil

p_hysicist
Daire Başkanı
08 Nisan 2011 18:56

carmın bu iş için de sağlık fiziği alanında yüksek lisans yapmış olmak gerekiyor. öyle düz fizik mezunu almıyorlar.

cronik_26
Müsteşar Yardımcısı
12 Nisan 2011 15:54

25 mart tarihli yönetmelikle sağlık bakanlığı "fizikçi" kadrosunu tanıdı.artık fizikçi olarak sağlık bakanlığında çalışılabilir.bende sağlık bakanlığında memur olarak çalışan fizik mezunu bir vatandaşım:)

NOT:SAĞLIK FİZİKÇİSİ VE FİZİKÇİ AYNI ŞEY DEĞİLDİR...

fzk2003
Kapalı
05 Mayıs 2012 22:54

Size biraz ilginç gelecek ama bursada 3 arkadaşım farba, ben ise(henüz çok taze) fe-ka adlı otomotiv şirketinin arge bölümünde çalışıyoruz. İşin ilginç yanı bizi oraya almalarının tek nedeni fizikçi olmamız, optik bilmemiz ve hepimizde ortak olan lisansüstü eğitim almamız (ben yinede üniversitede araş. gör. olmak istiyorum orası ayrı). Ayrıca pekçok arkadaşım kalite kontrol üzerine çalışıyor, tavsiyem gidin her işe başvurun mutlaka kabul görürsünüz yeter ki deneyin ...

müzik pınarı
Kapalı
06 Mayıs 2012 15:06

benim kardeşim elektrik-elektronik mühendesi. bana özel sektörün diplomaya bakmadığını, verilen işi yapabildikten sonra benim bile ( ben sözelciyim ve aöf de okuyorum ) özel sektörde mühendis olarak çalışabileceğımı söyledi. bence karamsar bir şekilde beş parasız oturmaktansa, böyle bir şeyi deneyebilirsiniz.

mat-44
Aday Memur
12 Mayıs 2012 00:58

Yıllarca iş bulamamış boşta kalmıştır.O yüzden ne iş olsa yapar:)

skaplan3
Aday Memur
25 Ağustos 2012 14:15

dershanelerde amelelik yapar yıllarca umduğunu bulamazsa iş aramaya devam eder 30 una doğru evlenir ondan sonra ne iş olsa yapar hamallık başta olmak üzere ev geçindirmek için ne olursa

27 Ağustos 2012 16:49

BEN MATÇIYIM BENDE BİLMİYORUM ÜZGÜNÜM.BENDE SANA SORUYORUM.Bİ İŞLETME MEZUNUNDAN Bİ FİZİKÇİNİN EKSİĞİ NEDİR?HER KADRO İİBF LİYE ALLAH NAZARDAN ESİRGESİN TÜH TÜH HEPSİ DAHİ,ADAM SAĞINI SOLUNU BİLMİYORDU AÖF BİTİRDİ ATANDI 75 LE.ALLAH HAK GETİRE

googlehotmail
Yasaklı
12 Eylül 2012 01:28

Özel dersi becerebiliyor ve karizma yapmışsa ayda 7 bin tl kazanan kişi veya kişilerdir. Kendilerini bizzat tanırım. Anadolu üniversitesi fizik bölümü mezunları.

Ayrıca bende fizikçiyim nadir bulunan bir özelliğim var. Devlette bir daha oluşmayacak bir özellik. Sınıf öğretmenliği yapmaktayım. Ayrıca özel matematik dersleri ve fizik dersleri vermekteyim. Ayrıca 50 adet web sitesinin yöneticiliğini yapmaktayım.

Anlayacağınız biz nadir olanlardanız.. Umarım hepimizin kazancı bol olur.

seeyhann
Memur
12 Eylül 2012 15:07

gerçekten güzel soru:) iz fizik mezunu maliye bakanlığında 'burda ne işin var?' soruları arasında çalışır gider. bizim dışımızda herkes sanır ki öğretmen olmak çok kolaydır:) ilk soru o olur: 'öğretmen olamıyo muydun?'. hayır olamadım.'hmm, yazık olmuş ' derler, geeçr giderler:)

mummy-fzk
Aday Memur
12 Eylül 2012 15:49

Rıskı veren Allah sıkmayın canınızı bende fizikçiyim özel sektörde satın almada çalışıyorum boşa ümitsizliğe kapılmayın herşeyin hayırlısını istemek lazım.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi