Editörler : crops35
«891011121314151617181920

01turan01
Aday Memur
19 Temmuz 2017 21:13

Sayın UZMANLAR ıözelden bir soru soracaktım ama kapa

lıydı. mümkünse açarmıısn. geri kapatırsın.

01turan01
Aday Memur
21 Temmuz 2017 09:21

arkadaşlar günaydın. idare mahkemeleri dilekçeyi kabul edince esasa girmiş oluyormu. süreden dolayı red edecekse ilk başta mı ediyor yoksa ilgili kurumdan savunma isteyip sonrada süreyi geçirmişiniz diyerek ret ediyor mu. bilgisi olan veya başına gelen varsa bizleri aydınlatırsa sevinirim.

rüzgar657
Aday Memur
18 Ağustos 2017 00:25

Merhabalar..Konu 18 yaşını doldurmadan memur olduğum için soruşturma var. Memur olduğumda 18 yaşınıdoldurmaya 6ayim var. 19 yıllık memurum.Konuyla ilgili emsal karar varmi.

01turan01, 7 yıl önce

GÜNCEL.

dorukbilenyil
Aday Memur
14 Eylül 2017 03:09

Emsal karar arıyorum yardımcı olurmusunuz @uu01

Ramazan2301
Aday Memur
21 Eylül 2017 15:57

İyi günler arkadaşlar;

Ben bir üniversite gih/ Bilgisayar İşletmeni kadrosunda çalışmaktayım.Yıllardır başka bir şehirde bulunan herhangi bir kamu kurumuna nakil yoluyla geçmek istiyorum.Defalarca nakil dilekçesi yazdım çeşitli kamu kurumlarına her defasında yeterli boş kadromuz yoktur denildi ve nakil olamadım.Ben de 2016 yılında ekpss ye girdim ve 2016/2 tercih yapıp başka bir kuurma gih/memur kadrosuna yerleştim.Şimdi atamam nasıl yapılır bilgisi olan var mıdır?Ya da benim emsalim var mıdır? Yerleştiğim kurum atamanın yapılamacağını sözlü olarak ifade etti.Ben de yazılı cevap bekliyorum, kurum atamamı yapmazda yürütmeyi durdurmak için mahkeme yoluna gidebilir miyim.Emsal durumda olan var mıdır?

brcnmny
Aday Memur
22 Eylül 2017 08:14

uu01 merhaba ben veteriner teknikeri olarak tarıma atandım fakat veterinerlik okuyorum aynı zamanda araştırdım emsal karar yada örne dava bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim eğitim özrü tayinleri 2015 te kaldırılmıştı ama ondan sonra gelen ve gidenler oldu yardımcı olursanız sevinirim

brcnmny
Aday Memur
22 Eylül 2017 08:25

uzmanlar merhaba ben veteriner teknikeri olarak tarıma atandım fakat veterinerlik okuyorum aynı zamanda araştırdım emsal karar yada örne dava bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim eğitim özrü tayinleri 2015 te kaldırılmıştı ama ondan sonra gelen ve gidenler oldu yardımcı olursanız sevinirim

Efkar Vakti
Yasaklı
23 Eylül 2017 23:47

Gectigimiz günlerde Danıştay in " sürgün giden bir personelin babasının sağlık mazereti nedeniyle geri tayin olduğunu duydum. Ama aradım bulamadım. Bir iftira ile 15 temmuz 2016 da fetocu bir savcının hazırlamış olduğu yalan yanlış iddianame ile sürüldüm. İki gün sonra savcı tutuklandı. Ve iftira atana yalan şahitlik yapanda istanbulda iskenceyle öldürülmüş. Allah yanlarina bırakmadı. Ama benim bölge idare mahkemesinde hala dava devam ediyor.

komando40
Kapalı
03 Kasım 2017 21:37

SELAMUNALEYKÜM hayırlı akşamlar bir sorum olacak hatta ve hatta özelden yazan olursa telefonlaşırız. ankaradaysa ilk fırsatta buluşup konu hakkında konuşabiliriz.

ÖZET:haziran gibi üniversiteden genclik spor bakanlığına eş durumundan dilekce verdim. üniversite muvaffakatı verdi. bakanlık araştırdı güvenlik soruşturmasıda olumlu geldi ama ne yazıkki bakanlık halen atamamı yapmıyor.en son aradıgımda referans yazısı yok atamanız beklemektedir deniliyor. enterasan birsey tüm silsilem mit ve emniyetten araştırılmış ama ne yazıkki milletvekilinden referans yazısı isteniyor. vekil beyin yanına gittim ben seni tanımıyorum nasıl referans olayım dedi. güvenlik soruşturman gelmiş sorunun yok ki zaten dedi beni gönderdi.şimdi ne yapacagımı şaşırdım en kısa zamanda mahkemeye başvurmak istiyorum bu konuda görüşleri olanlar ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM... selametle hayırlı akşamlar

mcercikan
Aday Memur
11 Aralık 2017 11:59

Belediyede öncesinde zabıta memuru iken, ünvan ve görevde yükselme sınavı ile ekonomist, tekniker v.b "th" kadrosuna atanmış bir memur zabıta memuru kıyafeti giydirilerek fiilen zabıta memuru iş ve işlemleri yapabilir mi?

En önemli husus fazla çalıştırılarak zabıta memuru gibi mesai (fazla çalışma ücreti) alabilir mi? Kanunu ve hukuki yönden mevzuatta yeri var mıdır. Velakin çalıştırıldı ve mesai verildi hakkında yasal işlem nasıl olur geriye dönük zimmet çıkarılır mı?

Konu ile ilgili danıştayın kararı var mı? yada zimmet çıkarıldığı ile ilgili sayıştay incelemeleri var mı?

komando40
Kapalı
11 Aralık 2017 20:09

Arkadaşlar eş durumu muvafakati verilmiş memurum halen atamam gerçekleşmedi. Bunun için emsal karar nedir

n3535
Aday Memur
19 Aralık 2017 10:44

dersane öğretmeni olarak atanıp ataması iptal edilen ve tekrar göreve dönenler varmış emsal bana da bulabilirmisiniz

Seyyar38
Aday Memur
08 Ocak 2018 05:11

emniyet genel müdürlüğü muavafakat vermemesi konusunda emsal kararlar olan yardımcı olabilir mi?

tknkr01
Aday Memur
20 Ocak 2018 04:44

Merhaba. Kurumda 5 yıldır çalışmaktayım. Tayin dilekçesi verdim. Personel azlığından kabul edilmedi. Ama duydumki 2 yıllık bi personel yukarıdan adam bularak tayinini gerçekleştirmek üzere. Bu durumda mahkemeye başvurmalıyım veya bimere yazsam bi sonuç alabilirmiyim.

merye1971
Aday Memur
14 Mart 2018 17:38

hala sorulara cevap veriyorsanız soruyorum:bir aara bir kararı çıktı yargıtayın resim iş bölümü mezunlarını da teknik hizmet sınıfına dahil etmekle ilgili idi bir ara memurlarnette de çıkmıştı ama şimdi bulamıyorum .yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 395 mesaj
«891011121314151617181920

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi