Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Adversarykonserwatifkjhu
05 Şubat 2009 12:10  

Turizm işletmeciliği ve Otelcilik (4873) Mezunları Atamaları
05 Şubat 2009 12:17

hotskin_

Personel Dairesi Başkanlığı

Adres: Atatürk Bulvarı No: 29 06050 Opera / ANKARA

Tel: (+90 312) 311 25 65 - 311 17 09

Faks: (+90 312) 311 81 45

E-posta: personel@kulturturizm.gov.tr

lutfen Turizm mezunlarınında artık kultur ve turizm bakanlıgına memur alımları

olsun.. bu adrese mail yollayalım derdimizi anlatalım. sadece bu bolumu otelde calısmak icin okumadıgımızı gosterelim

05 Şubat 2009 13:02

hotskin_

Sayın Personel Dairesi Başkanlığı Yetkilileri,/Sayın Bakanım/Sayın Bakan Danışmanları

Ben Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum.Ben ve benim gibi çok sayıda arkadaşım kpss'ye defalarca girmiş bulunmaktayız. Kpss ile yapılan memur alımlarında bakanlığımız ihtiyaçları doğrultusunda çok sayıda mimar,mühendis,arkeolog,İİBF mezunu düz memur,şehir plancı,kütüphaneci,yabancı dil mezunu,müze araştırmacısı... almasına rağmen lisans mezunu turizmci almamaktadır. Turizm Bakanlığı'na öncelikle kendi mezunlarının tercih edilmemesi çok da adil değildir.Bu durum bizi çok madur etmiştir.Bir sonraki alımlarda aynı maduriyeti yaşamak istemiyoruz.Okullarımızda turizm derslerinin yanı sıra bütün İİBF derslerini(muhasebe,iktisat,işletme,istatistik,hukuk,turizm hukuku,finans,pazarlama vs.)almış mezunlar olarak müfettişlik kadrolarında, uzman yardımcılığı, düz memurluk kadrolarında Turizm eğitimi almış personelin de yararlı olacağına inanmaktayız. Merkez kadrolarda ve taşra kadrolarında turizm mezunu personel alınmasını talep ediyoruz. Lütfen bizleri dışlamayın, bizlerin de kendi alanımızda devlet hizmetinde bulunmamıza imkan sağlayınız.

Saygılarımla arz ederim.

(dilekce ornegini lutfen herkez yollasın mail yada fax olarak.. ertugrul.gunay@kulturturizm.gov.tr. personel@kulturturizm.gov.tr

E-posta: personel@kulturturizm.gov.tr)

12 Şubat 2009 19:57

hotskin_

tURİZMCİLER UYUYOR GALIBA HAKKIMIZI ARAYALIM BARIDE TURİZM BAKANLIGI BİZDENDE ALIM YAPSIN

14 Şubat 2009 19:42

hotskin_

,,,

14 Şubat 2009 21:40

işsizimgüçsüzüm
Kapalı

mrb.. arkadaşım bu konu için zaten bi başlık var oraya yaz istersen.. biz turizm mağdurları :( oradayız. http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=425576

14 Şubat 2009 21:53

b52

arkadaslar bende turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum ama bu bölümün maalesef devlet kapısında çalışma olanağı sanki imkansızmış gibi çook zor hatta hiiç yook.. sektörde de maalesef emekler çalınıyor sömürülüyorsun.haa para kazanırsın ama yalaka olacan geniş mezhepli olacan haramı helali ayırt etmeyecen o zaman para kazınırsın ha birde insanlığını dısarda bırakacan... bende daha sonra arkeoloji okudum ve su an arkeolog kontenjanı bekliyorum.. anlayacağınız bende sizler gibi çalışmak için yanlış bakanlığı tercih etmişim.. :(((((((

14 Şubat 2009 21:55

işsizimgüçsüzüm
Kapalı

arkadaşlar http://forum.memurlar.net/topic.aspx?..sayfaya gelin.. hatta şu başlığı hiç değilse bir gün olsun ana sayfaya taşısalar da biz de sesimizi duyurabilsek yetkililere

18 Şubat 2009 11:20

hotskin_

guncell

18 Şubat 2009 12:12

memurANKARAA

ben turizimci değilm ama aradslar hakkınız arayın inanın devlettte siize de çok iş var.. çünkü her kurrumun yemekhanesi var yaklaşı günlük her kuurmu 1000 kişye yemek veriyor personeleine.. yemkahnedeki şefler aşçıların başındaki şefler inanın düz memur bir şeyden anlamıyorlar . o yüzdenn inaın isteseler tüm kurumlara sizlerde türkiye geneline 5000 tane elmana ihityac var.. eğr durumuzu bir yerlere akatarrsnız sizn için alım olmalıdır

18 Şubat 2009 14:34

işsizimgüçsüzüm
Kapalı

herke iki satır yazıp çekiliyor köşesine. ama bu böyle olmaz. bakanlığa mail atmakla olmaz.olmuyor işte. başka neler yapabiliriz onu konuşalım artık. artık canıma tak dedi. zoruma gidiyor böyle ortada kalakalmak...ben evde oturup bunalıma girmek için okumadım onca yıl. bıktım usandım artık ya

18 Şubat 2009 14:43

hotskin_

Herturlu egitimi aldık okulda hukuk, turizm hukuku, ingilizce haftada 18 saat, ikinci yabancı dil artısı , muhasebe, istatistik, hijyen konuları yeme icme , gastronomi ve dahası anlamıyorum bizim okadar bilgimiz varken bizden yararlanmamaları acı..Ziraat muhendislerini gordunuz seslerini cıkardılar okadar kontejyan acıldı isi biliyorlar birlik var bizde yok

18 Şubat 2009 14:50

hotskin_

E-posta: personel@kulturturizm.gov.tr

lutfen Turizm mezunlarınında artık kultur ve turizm bakanlıgına memur alımları

olsun.. bu adrese mail yollayalım derdimizi anlatalım. sadece bu bolumu otelde calısmak icin okumadıgımızı gosterelim

18 Şubat 2009 15:23

memurANKARAA

arkdslar meclise gidin yardımcı olurlar

18 Şubat 2009 15:29

ankaralıduygu

ne güzel konu açmışsınız arkadaşlar ama geçen senelerde çok mail atıp dilekçeler gönderdik biz olmadı olmadı bizi önemseyip mailimize cvp bile vermediler bizi sadece özele mahkum ediyorlar 4 sene bizde okuyoruz ptt ye yada başka kurumlara giren kişilerden neyimiz eksik onlar işi doğuştan mı öğreniyorlar artık bunalımlardayım ama tamamen umudumu kestim

18 Şubat 2009 15:42

işsizimgüçsüzüm
Kapalı

evet bizde birlik yok. bakın ben maili gönderdim. kendimce birşeyler yazdım burdakinin aynısı değil yani. aynı maili göre göre iyice tepkisizleşirler adamlar. artı birde bakanlığın adresinde DİLEK ÖNERİ FORMU var sağ tarafta. oraya yazınca cvp veriyorlar sanırım. bir de sayfanın üstünde sağ altta bir link daha var BİLGİ EDİNME diye ben onların hepsine yazdım gönderdim bir de bunları deneyin. lütfen !!

18 Şubat 2009 17:15

hll_

nasıl meclise gidelim anlamadım, napabiliriz memurankara ? söylersen sevinirim, bi de telefonla bakanlıktan biilgi alsak işe yaramaz mı?

18 Şubat 2009 18:41

hotskin_

Bakanlıgı arasak işe yarar tabiki ben butun yolları deniyorum okuldan bi kac arkadasımda telle falan aradı. kultur ve turizm bakanlıgının şikayet ve istekleriniz bolumune falan isteklerimi yazdım. bilmiyorum ama bu ulkenin turizm mezunlarına ihtiyacı cok okadar kutuphaneci alıyolar arkeolog alıyolar ama kendi alkanımıza bizi almıyolar enterasan.

18 Şubat 2009 18:45

işsizimgüçsüzüm
Kapalı

hotskin arkadaşım bu sayfayı güncel tutup üst sıralarda yer alalım da daha çok kişi duysun sesimizi

18 Şubat 2009 18:46

hotskin_

BU SENEYE KADAR PTT OLSUN BASKA ALANLARI YAZABILIYORDUK MALESEF ARTIK 4001 ALANI OKADAR KISITLANDI KI SANSIMIZ COK AZALDI PTT FALAN İŞLETME İKTİSAT TERCİH YAPABILIYOR BIZIM ONLARDAN FAZLAMIZ VARDIR EKSIGIMIZ YOKTUR. YABANCI DIL OLSUN BASKA SEY OLSUN BIZDE GORDUK İSLETME DERSLERINI VE DAHASINI. TURİZM BAKANLIGI 5 TANE MEMUR ALIMI YAPTI RESIM BOLUMU MEZUNU SARTI VARDI GULUNC ISLER. BI OKADARDA KUTUPHANECI ARKEOLOG. TURİZM BAKANLIGI NASIL TURİZM MEZUNU ALMAZ SASILACAK IS BIRAKSINLAR ARTIKTA ISI BILENLER YAPSIN

18 Şubat 2009 18:48

hotskin_

EVET BU SAYFAYI USTLERDE TUTALIMM.. VE SINIFTAN ARKADASLARIMIZADA SOLEYELIM ONLARDA BAKANLIGI ARASIN MAIL ATSINLAR BELKI ISE YARAR 2006 DA ALIM OLDU SADECE 21 KISI O DA.. TURIZM OKADAR HIZLI GELISIRKEN BIZE IHTIYACLARI VAR BILINCSIZ KISILERE BIRAKMASINLAR

Toplam 5217 mesaj
12345678910111213»