Editörler : E.Kayı Han

damla8181
Daire Başkanı
10 Nisan 2009 09:36

ufukizm asetat

iki yanlış bir doğru etmez kim ne olursa olsun bu tarz olayı yapanlar günahkardır ister baban ister babanın oğlu kim olsa böyle davranır demişsin hayır Allah korkusu ahiret korkusu kul hakkı korkusu vicdanı olan insani değerleri olan herkes müslamanlığın yüzeysel değil ruhunu anlayanlar asla böyle olayları kabul etmez

zaten ee herkes böyle yapıyor deyipte bu toplum çürültüldü herkes çalıyor herkes zina yapıyor oda yapıyor buda yapıyor bi ahlaklı senmisin evet kardeşim 9 köyden kovulsanda 10.köyde doğru bildiğini söyleyeceksin unutma ki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır ve unutma ki tüm günahın affı var ama kul hakkının yok o kulda isterse ateist olsun

biz özgürlükten yanayız deyip konuyla hiç alakası olamayan başörtüsünü eklemişsiniz bende isterim ki tıpkı ingilteredeki gibi çalışan bir bayan başörtüsünü taksın amaaa bu ülkede kaç kişi çocuğunu ateit bir öğretmene teslim eder yada bir memur yahudilere özgü dini simgelerle hizmet yapar kaç kişi sempatiyle bakar yada daha erkek doktoru kabul etmeyen bir zihniyet boynunda haç takan bir doktorda son nefesini vermek ister bunlar uzar gider kısaca başörtüsüne özgürlük isteyen kesimin çokk büyük kısmı memurlukta bu dini simgeleri görmeye başlayınca olay çıkaracak tıpkı başörtüsünü istemeyenlerin çıkardığı gibi elinizi vicdanınıza koyupta söyleyin yalanmı toplumumuz hoşgörüyü özgürlüğü sadece kendinden olana istediği sürecede bu iş olmaz.. ama hizmet alanın ne olursa olsun özgür olmasından yanayım üniversitelerde yani

ayrıca akpnin başörtü tutumunuda gördük yapmayalım şimdi

2001 krizine dem vurmuşsunuz bu krizi küresel diyorsunuz ama sürekli atladığınız birşey var bu krizin geleceği neredeyse 9-10 ay önceden belliydi hatta açıklayan ekonomistlerin adını veririm şimdi bile adamlar 9 ay sonrasını söylüyor bunlar iyi günler diye..kriz yok teğet geçti diyenler 9 ay önce önlem alsa idiler seçim yaklaşıyor uyuyan devi uyandırmayalım mantığında olmasaidiler iş işten geçtikten sonra paket üstüne paket açmazlardı..2001 krizinde ise 5 şehir ki bunlardan 2si Türkiyenin can damarı ekonominin bel kemiği yerle bir oldu bırak yıkılan sanayi vsyi ölen insanlar bozulan psikolojiler kısaca orada ani bir felaket vardı daha iktidara yeni gelmiş 3 başlı bir hükümet bence o kriz iyi bile yönetti.. öyle olmadığı düşünüldü halk o 3 partiyi cezalandırdı ama şimdi bakıyoruz yine bir kriz hemde beklenen bir kriz yine yönetilemiyor ama.....sonuç ortada

muhafazakar parti demişsiniz ama ben akpnin hemde üst kesiminde eskinin atesit hızlı koministlerini dindar olduğunu idda edip camide kadın erkek karışık hemde kadınların başı açık ibadet edenlerini içki içen bakanlarını hatta pkklı olan belediye başkanlarını herşeyi geçtim kul hakkı tanımayan insanları görüyorum diğer partilerde yokmu vardır elebet insanın olduğu yer ama kimse bu kadar göze sokup birde biz muhafazakar partiyiz demiyor muhafazakarsan Allah korkun varsa diğerleri yanlış yapmaktan 1 korkuyorsa sen 10 korkmalısın çünkü ağzında Allah kelimesi var sürekli

ufukizm
Şef
10 Nisan 2009 10:29

Yine tekrar ediyorum dindarlık ve muhafazakarlık birbirinden farklıdır. muhafazakarlık :Geçmiş değerlerine bağlı,inancını,gelenek ve göreneklerini,tarihsel değerlerini koruyan kimse anlamına gelir muhafazakarlığı çarpıtmayalım....Hem dindar birisi içki içebilir ne var ki bunda.. namaz kılan bir kişi şçki içemez mi yani?onun sevabı farklı diğerinin gunahı farklı.. yani bakış açınızı değiştirin namaz kılan, dindar olan içki içemez böle bişey yok herkesin kendi tercihidir...

Demişsinki ekonomi çok kötu yonetiliyor 6 tane paket açıldı ve paketlerin zamanlaması çok iyi... diğer ulkelerde dev şirketler batarken, bankalar iflas bayrağını çekerken Turkiyede hiç bir buyuk şirket batmamıştır, bi tane bile banka kapatılmamıştır... peki nasıl oluyorda kötu yonetimden bahsedebiliyosun?

Baş örtüsü konusuna gelince musluman bir ulkedeyiz ve baş örtusu yasak... ayrıca sizler Allah' ın vermiş olduğu emirleri beğenmeyip kendiniz mi kurul koyuyorsunuz? yok efendim ayrım olurmuş geçmişinize bakın osmanlıya bakın ayrım oluyomuymuş?

damla8181
Daire Başkanı
10 Nisan 2009 12:16

Türkiye müslaman bir ülke olduğu kadar içinde pek çok dini ve mezhebi barındırıyor osmanlı döneminin yönetim şekli ile Türkiyenin yönetim şekli çokkk ayrı bunu idrak ediyor olman lazım en basitinden orada gayri müslümanlar ne iş yapar devlet kademesinde askerlikte nereye ne kadar gelebilir gelemezmi hepsi ayrılmıştır yani senin dediğin ayrımcılık zaten vardır yanlış doğru o günün şart ve yönetim şekli oydu ayrıca osmanlı döneminde başörtü sorunu olmaz çünkü kadının erkeklerle bir arada değil çalışması oturması konuşması bile yoktu kentlerde idarede devlet işinde kadın osmanlıda aktif görev yapmazdı yani kurduğun bağlantı okadar alakalı olmuş ki anlatamam

demişsinki Allahın koyduğu kuralları beğenmiyormusun valla bir dediği birdediğine tutmayan denilenler sen oluyorsun galiba yukarıda içki konusunda ne kadar esnektin halbu ki içki başörtüsünde daha da önce gelir çünkü sarhoş bir insan sadece kendine değil çevresindekilerede zarar verir hem maddi hem manevi kul hakkına girer ama başörtüsü takmayan bir bayan sadece kendinden mesuldur ayrıca islamın şartı 5 imanın şartı 6 bunun içinde başörtüsümü var ama başörtüsü imanı cilalar kişi kendini Allaha yakın hisseder böyle ibadetlerini daha hakkıyla yerine getirdiğine inanıyorsa taksın kuran her günah her sevap ayrıntısıyla verilmiş içki içersen şu olur namaz kılmazsan bu olur vs ama ne hikmetse başörtüsüyle ilgili bir ayet var ondada herhangi bir yaptırım yok her şeyi ince ince hesaplayan işte oruç tutmazsan kefareti vs tüm ayrıntıları veren kuranda bu konu daha ayrıntılı verilirdi başörtmek Allaha giden imana giden yolda bir araçtır amaç değildir ama kişi kendini böyle rahat hissediyorsa taksın tıpkı benim gibi

ama başını açınca çok büyük günah işleyeceğini nerdeyse dinden çıkacağını düşünenler erkeklerle başbaşa nasıl çalışacaklar onuda geçtim başörtülü bir bayan olarak benim bu toplumdaki erkeklerden istediğim kadınların öncelikli ve en önemli sorunlarıyla ilgilenin

ufukizm
Şef
10 Nisan 2009 12:42

Kuranda herşeyin yazmadığını bilmekteyiz. örneğin namazın nasıl kılınacağı da yazmamaktadır.o zaman kafamıza göre kılalım öle mi yani? Kuran da yazmayanlar hadislerle desteklenmiştir... ayrıca tum musluman ulkeler yanlış biliyor da bi siz mi doğru bibliyorsunuz? Koskoca Yavuz Selim, Fatih Sultan Mehmet yanlış biliyor siz doğrusunu biliyosunuz buda güzel... çelişkiye duşmuşum kendimle uncuk unutmuki içkide yasak yok... beş örtüsünde var nasıl çelişlişkş anlamadım?ben isteyen baş örtusu takar istemeyen takmasın diyorum... çalıştığım kurumda baş örtululer mevcut ve hiç bir sorun yaşamıyoruz... Hem de neredeyse her kasabada dahi şubemiz olmasına ve halkla iç içe olmamıza rağmen

tugrul.ca
Müsteşar
10 Nisan 2009 18:06

asetat,

konu hakkında söyleyeceğim herşeyi,damla8181 ayrıntıları ile gayet güzel özetlemiş gerçekten...tekrar yazıp,sayfada gereksiz yer işgal etmek istemiyorum.damlanın yazdıkalrının her harfine katılıyorum...

ufukizm,

bize ait küresel bir şirket olmadığı için batma riskide yok haliyle...kar eden tüm kitleride özelleştirdiler sağolsunlar...çok rahatız o açıdan yani,üstümüzden yük inmiş durumda...

bakın basit rakamlar bunlar...türkiye cumhuriyeti devleti kurulduğundan bu yana tüm hükümetlerin harcadığı para 220milyar dolar...bu 220 milyar dolar içinde onca köprü,baraj,alt yapı,yol,devlete ait fabrikalar,kitler, aklınıza gelebilecek herşey var...

akp hükümetinin harcadığı para ise,280 milyar dolar...üstüne birde önce ki dönemlerden kalma devlet kurumlarının özelleştirilmesinide katın...dehşet birşey...bu bile ekonomik anlamda herşeyi açıklamaya yetiyor..ne kadar iyi yönetiliyoruz aşikar...

satacak hiçbirşeyimiz kalmayacak yakında...o zaman ne yapacağız çok merak ediyorum!

asetat
Kapalı
10 Nisan 2009 19:53

damla8181

1. paragraf nesnel yorumlar yapmıssın herkez öyle düşünüyor aslında ama şu noktada farklıyız.Demekkki olay senin başına gelse direk polise teslim olacaksın ve 5 yıl yatacaksın. Bu düşüncende gerçekten samimiysen çok etkilendim. Ben karşı tarafla helalleştikten(anlaştıktan) sonra her yol mübah anlayışındayım.

2.paragraf hemfikiriz.

3.paragraf Türban konusunda düşüncemi,bir başlık vardı türbanlı belediye meclis üyesi istifa etmişti orda dile getirdim zaten,baskan davranışında haklı diye. Kamuda türban serbest olursa iş çığrından çıkar,ama üniversitelerde kesinlikle serbest olmalı. Cumhurbaşkanın eşide türbanlı olabilir,bunu tartışmak bile beni çileden çıkarıyor. Mesela genelkurmay davetine elbette çıkarıp gidecek,yada orada bulunmayacak.

4.paragraf O kriz senaryolarını ak parti iktidarının geldiği günden 2008'e kadar hep duyduk zaten :) Yazdılar,çizdiler şimdi olacak,kulağı ucunda,az kaldı,yarın olacak onlar devamlı gündemdeydi iyi hatırlayın. 7 yıldır bunu belli periyotlarla söyleyenlere bak krizi önceden bildiler dersen gerçekci olmaz. Yarın istanbulda büyük deprem olursa bütün prof.lar çıkacak,biz söylemiştik dikkate almadınız diye,evet doğru siz yıllardır söylüyorsunuz,o misal yani :)

DSP-MHP-ANAP hükümetini krizi iyi yönetti demek gerçekten şaka gibi,Hortumcular ile iş birliği yaptılar,22 banka o dönemde Fon'a devredildi içi boşaltıldı,ne demek bu 40 milyar dolar... Biride imar bankası,9 katrilyon imarzedelerin alacağı vardı kim ödedi bunu? DSP-MHP-ANAP batırdı ak parti ödedi,peki bonozedeler ne oldu,onlar borçlandı 2 katrilyon lirayı ak parti zamanı ödendi.

Faiz oranları,repo,enflasyın,devlet borçlanma oranı hep rekor,sıradan normal insanlar günlük milyarlar kazanıyordu repodan,şimdi 100 milyarı bankaya yatır ayda 1 milyarı zor alırsın,nerden nereyeeeeee en iyisi o dönemi kapatalım.

Millette kapattı onları,şu an DSP paramparça,anavatan ise elektrik su parasını zor ödüyor,MHP tabanı sağlam yerinde sayıyor.

Son paragraf; Ak partinin muhafazakar görünmesi veya görünmemesi benim için o kadar önemli değil,benim için önemli olan icraat. Bu ülkenin acil gündem maddesi işşizlik,ekonomi eğitim ve adalet olmalı,

Bir insan eğitimsiz işşiz ve allah korkusu nedir bilmiyorsa korkun ondan,herşeyi yapar. Hergünde yapıyorlar,artık tecavüz haberlerini okurken yinemi diyerek hemen diğer habere geçiyoruz,alıştık yani doğal gelmeye başladı.

özçoçuğuna,1 yasındaki çoçuğa,doğan bebeğe,13 yasındaki kıza.

Eğitimsiz ve işşiz insanların eseri bence,çok kritik bir süreçten geçiyoruz şu zamanda hükümete büyük bir sorumluluk düşüyor.

Uzman_30
Yasaklı
10 Nisan 2009 20:24

Türkiyede muhafazakarlık,dindarlık ve dincilik aynı şeylerdir.

Çünkü kendine muhafazakar diyen yeri geldiği zaman dincide oluyor dindarda.Diğerleri içinde aynı şey geçerli.Rüzgar nereye onlar oraya.

01lilyum
Daire Başkanı
10 Nisan 2009 20:28

Şuna dikkat çekmek istiyorum

birinci sayfaya kopyaladığım yazıda bu var

madem başbakan o zaman her babanın yapabileceği bir şeyi yapmış ve askere göndermeyerekte bunu yapmaya devam ediyor olabilir.

Bu bizim ve yetkililerin onun yakasından elimizi çekeceğimiz anlamına gelmez.

farklı düşünen bizlerin tek noktada vicdanen

hem fikir olmalıyız.

Hem bunları yapıp hemde çocuklarını bu vatan uğruna verenleri küçük görüp hakaret etmesi

çocuğunu kaybeden insanlara "askerlik yan gelip yatma yer değil" demeye hakkı olmadığı gibi.

Askere "kelle" diyen bir adamın daha baştan bu ülkenin yönetici olmaması gerektiği çeşitli şekillerde kabul edilmelidir.

Yoksa boş boş o haklı bu haklı tartışmaları yersizdir.

Bu ülkenin başbakanlık koltuğu

yerli yersiz konuşma yeri değildir.

Ekonomi bakanlığı doktor çocuğuna bile ticarette rant sağlama yeri olmadığı gibi.

Ayrıca modern bir maria antoinet dönemi içine girdik

EKMEKTE KDV %8, PIRLANTADA SIFIR.

YANİ NE DİYORLAR HALKA

EKMEK ALAMIYORSAN 36 AY TAKSİTLE OĞLUMDAN

PIRLANTA AL.

Bunlar sineye sığacak şeyler değil.

Bu meseleye kul hakkı karışmıştır.

mmrcan
Şef
11 Nisan 2009 00:16

küfürün yeni bir şekli mi bu

''tayip erdoğanın oğlu'' editörler uyuyo galiba:)))

AKDENİZ-
Yasaklı
11 Nisan 2009 22:17

......................................

06(neslihan)06
Kapalı
11 Nisan 2009 23:24

memleketimim başbakanın oglu bir sanatcının hayatın mal olmuş çok mu amma abartınız arkadaşlar küçük daha ne yapsın

bu vatan abdi ipekcileri ugur mumcuları gün sazakları muhsinyazıoglu gibi başkanı eşref bitlis paşayı faili mechule gönderdi

sanaçı nedir ki sanata deger veren mi var memlekette

Toplam 91 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi