Editörler : crops35
«606162636465666768697071»

fıllercımenler
Aday Memur
30 Ocak 2012 19:05

Tercih edilebilecek yerler arasinda sadece dogu grubu yok.Bu A portfoyunun satisa cikacagi anlamina mi geliyor?

g.han
Kapalı
30 Ocak 2012 19:41

a-d-e-f grubu yeniden şekillenmiş demek istiyorum

fıllercımenler
Aday Memur
30 Ocak 2012 20:23

Haydaaaaa.....

g.han
Kapalı
30 Ocak 2012 21:16

yaaaaaaa aynen

buminkaan19
Aday Memur
30 Ocak 2012 22:41

sadece bana laf atan arkadaşlar saygılarımı sunuyorum. az konuşuyorum satıldı. satılacak derken satıldı. boş yorumlarla kendinizi yormayın kanun maddesi açık memurlar havuza oradanda başka kurumlaraişçi arkadaşlarım ise 4 c şimdiden herkeze hayırlı olsun

g.han
Kapalı
31 Ocak 2012 08:00

buminkaan19

sen bu kadroluya düşmanlık zihniyetini bırak hala saçma saçma yazıyorsun şu an bütün işciler için tayin hakkı var sen hala 4 c diye sayıklıyorsun belkide rüyandada görürsün -

buminkaan19
Aday Memur
31 Ocak 2012 10:35

sevgili g.han hocam ben kadro düşmanlıgı yapmıyorum ayrımcılık yapılan kadro arkadaşlar bu fabrikaların tamama bugün olmaz ise yarın diger fabrikaların satışı sunulacak c ve b grublarım kırılması noktası idi ben herkez için üzülüyorum herkez gittigi yerde bu kadar rahat edemeyecek herşey hayırlısını versin...saygılarla kimse kimse kırmayı istemiyor

efendibaba
Aday Memur
31 Ocak 2012 11:08

Söylentiye göre A grubu ile bor,ereğli,ılgın grubu birleştirilmiş.G.han arkadaşın dediği doğru olabilir...

"karakurt"
Genel Müdür
31 Ocak 2012 11:46

A grubu başka türlü satılamazdı zaten, D'nin ederi 1 milyar dolardı, şimdi olur 1,05 milyar dolar...

tarıkbiinziyad
Kapalı
31 Ocak 2012 12:21

ne bir haber var ne bir mektup :)( özelleştirmeden)

mat_çı
Aday Memur
31 Ocak 2012 14:34

Özelleştirme İdaresi: En doğru yol seçildi

ÖZELLEŞTİRME İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yetkilileri, Danıştay?ın Sendikanın yürütmeyi durdurma talebini reddettiğini hatırlatarak, ?Şeker özelleştirmeleriyle ilgili karar, tek başına ÖİB kararı değil. Şeker Kurulu ve Rekabet Kurulu?yla birlikte verildi. Hem Tarım Bakanlığı, hem Devlet Planlama Teşkilatı?ndan şeker sektörü uzmanlarıyla görüşüldü. Coğrafi bazlı özelleştirmenin sektör için en doğru strateji olacağına karar verildi. Kotalar çerçevesinde en az beş yıl üretim yapma şartıyla devrediyoruz. Türkiye?de 4 milyon tonluk kapasiteye karşın, 2 milyon tonluk üretim var. İlk özelleştirmeler sonucunda tesisler özel sektöre geçtiğinde olumlu adımlarını göreceğiz.?

joker66
Aday Memur
31 Ocak 2012 14:36

slm arkadaşlar 31 ocak 2012 saat 14:30 hala ne 4/c formu nede geçicilerin akıbetiyle ilgili haber gelmedi diğer fabrikalarda duyumu olan yazarsa sevinirim bir forum sitesi 4/c mağdurları yazan yerde başka kurumlardan 4/c sürgün edilenlerin nesıl zorluklarla geçtiği sendikaların bunları 4/c ye vermemek için süründürdüğü diğer fabriklarda satılana kadar mevsimlik olsun sendikalı olsun diye direttiği

şu anda sayın sendika genel başkanımız isa gök beyfendi sanki satılmamış gibi fabrikalar ankaraya büyük yürüyüş düzenleyecekmiş !!!

kaç tane işçi arkasında olacaksa bunlar yüzünden bizleride aynı kefeye koyup üstümüzden rant sağlıyorlar

g.han
Kapalı
31 Ocak 2012 15:19

işci arkadaşlar tayinle ilgili duyurular yapıldı isteyen başvurusunu yapıyor.ihtiyaç duyulan yerlerde değerlendirilecekler. yapmayanlar ne olacak?emeklilerin durumu ne olacak?muvakkatlar 4 c formu bekliyor------- bunların cevabı formlar genel müdürlüğe gidecek ihtiyaç duyulan yerler dolduktan sonra genel müdürlüğün yazısını bekliceksiniz kafanızda soru işareti kalmasın

***turbo.****
Aday Memur
31 Ocak 2012 15:50

SLM ARKADAŞLAR ,buminkan19 arkadaşımızın 4/c ye laik görmesi kendini inkar etmesi anlamına geliyor

isinemmi
Kapalı
31 Ocak 2012 16:14

çok bilmiş-verystrong

-nerelerdesin

buminkaan19
Aday Memur
31 Ocak 2012 19:55

***** turbo ***** arkadaşım kimseye bulaşmak istemiyorum. kim nereye gitmek isterse gitsin bana bundan sonra kadro gelecek sendika size madalya takılacak gemi battı daha hala çırpınıyor 2006 kadro verilirken bu kadar sesi çıkmayanlar vah vah tühtüh onlarda kadro alsalardı demek yerine o zamanlar birazcık adamsaydı olunsaydı bugünlere gelinmezdi yapılan hep birlik olurdu daha fazla ses çıkardı. ben 2009 verdim 4 c dilekçesi bu kadar çatlat ses olmazdı

sevgili arkadaşlar şunu ifade ediyorum kamu kurum şayet özelleşirse çalışan özelleştirme madurudur herkez gitmek istedigi yere özgür

ama her o topragın altı girecek......

geçmemek için degilde birlik olup 4 c ileştirme yolunda gayret gosterirseydi daha iyi olurdu.....

tekel direnişi gösterseydiniz seka işçilere gibi aylarca masaların üzerinde fabrikalarında yatardınız saygılarımla

bakın burası hırs yeri degil memuru işçisi çiftçisi nakliyesici taşaronu türkiye nufusu % 15 bu kesimden ekmek yiyordu ama nafile herkezin hırsı buraya getirdi

arkadaş ben artık gidiyorum fabrikalar sizin olsun

buminkaan19
Aday Memur
31 Ocak 2012 20:05

ölüm dünya kimi ne zaman yakalacagını bilinmez bunları bırakında 4 c bundan sonra nasıl geçinirim nasıl 4 c sendikalar niye ugraşmıyor niye 4 c personel kolay geçiş olur az zayiat atlatırız. niye 4 c haksız bir uygulama bu zamana kadar çalışan işçilere 1 defasında laf edilmedi savunulmadı

buminkaan19
Aday Memur
31 Ocak 2012 20:08

sevgili arkadaşlar lütfen satışma yerine daha yapıcı çözümler üretilsin unutmayın ki burası memurlar form sitesi

buminkaan19
Aday Memur
31 Ocak 2012 20:27

T.C.

BAŞBAKANLIK

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞINDAN

YATIRIMCILARA DAVET

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından 4046 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker A.Ş.)?ye ait Portföy-B: Malatya, Erzincan, Elazığ ve Elbistan Şeker Fabrikaları ile Portföy-C: Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları portföy grubu olarak bir bütün halinde ?Satış? yöntemi ?Varlık Satışı? şeklinde uygulanmak suretiyle ?Pazarlık Usulü? ile özelleştirilmek üzere ihale edilecektir.

Portföy B ve Portföy C Şeker Fabrikaları Kısa Bilgi Notu

Sıra No

SATIŞA KONU VARLIKLARIN ADI

(FABRİKALAR)

Geçici Teminat Tutarı

(ABD Doları)

İhale Şartnamesi ile Türkçe veya İngilizce Tanıtım Dokümanları Bedeli (TL)

Son Teklif Verme Tarihi ve Saati

1

Türkşeker A.Ş.ye ait Portföy-B: Malatya, Erzincan, Elazığ ve Elbistan Şeker Fabrikaları

10.000.000

20.000

11/11/2011

Saat 16:00

2

Türkşeker A.Ş.ye ait Portföy C: Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları

15.000.000

30.000

11/11/2011

Saat 16:00

1. İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilir.

2. İhaleye gerçek veya tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilirler.

3. Teklif Sahipleri Portföy-B ve Portföy-C için ayrı ayrı teklif verecek olup, verilen teklifler herhangi bir şartı içeremez.

4. Portföy-B şeker fabrikalarının satışa konu gayrimenkullerinin ve Portföy-C şeker fabrikalarının satışa konu gayrimenkullerinin listeleri İhale Şartnameleri ekinde verilecektir.

5. Teklifler ABD Doları olarak alınacak ve ihale ABD Doları üzerinden sonuçlandırılacaktır.

6. Portföy-B ve Portföy-C grubunu satın alan alıcılara, Şeker Kurulu tarafından Portföy-B ve Portföy-C grubu için belirlenecek toplam şeker kotası çerçevesinde en az 5 (beş) yıl yerli pancardan beyaz şeker üretilmesi şartı getirilmiştir.

7. Teminat Olarak Kabul Edilecek Değerler;

a) ABD Doları veya,

b) Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve/veya Hazine Müsteşarlığı?nca ihale mevzuatı ile ilgili olarak belirlenen bankalardan veya yetkili finans kuruluşlarından alınacak; İdare?ce kabul edilecek, İdare lehine, ABD Doları bazında, konusu da belirtilerek düzenlenmiş (Ortak Girişim Grubu?nun alacağı teminat mektubu Ortak Girişim Grubu üyesi veya üyeleri adına düzenlenecektir), gayrikabili rücu, kayıtsız şartsız, ilk talepte ödemeli, süresiz geçici teminat mektubu

olacaktır.

8. İhale bedeli olarak teklif edilen tutar Portföy Grubu Varlık Satış Sözleşme imza tarihinde peşin veya vadeli olarak ödenebilir.

Teklifler ABD Doları olarak alınacak ve ihale ABD Doları üzerinden peşin esasına göre değerlendirilecektir. İhale bedeli peşin veya vadeli ödenebilecektir.

a) Peşin Ödeme: İhale bedeli olarak teklif edilen tutarın tamamı Portföy Grubu Varlık Satış Sözleşmesi imza tarihinde peşin olarak ödenecektir.

b) Vadeli Ödeme: İhale bedeli olarak teklif edilen tutarın vadeli olarak ödenmesi talep edildiği takdirde ihale bedelinin asgari %20?si (Yüzdeyirmi) Portföy Grubu Varlık Satış Sözleşmesi imza tarihinde peşin, bakiye anapara borcu, azami 12 (Oniki) ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en fazla 60 (Altmış) ayda ve eşit taksitlerle, bakiye anapara üzerinden ödeme tarihleri itibariyle, ihale şartnamesinde ifade edilen faiz oranından hesaplanacak vade farklarıyla birlikte ödenecektir.

9. Söz konusu Portföy Grupları hakkında hazırlanan ihale şartnameleri ve tanıtım dokümanları için (İngilizce ve Türkçe tanıtım dokümanları almak için ayrı ayrı bedel ödenmek şartıyla)

- T. Halkbankası A.Ş. Ankara Kurumsal Şubesi Müdürlüğü nezdindeki TR250001200945200083000006

- T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Merkez Şubesi Müdürlüğü nezdindeki TR860001000001387756615004

- T. Vakıflar Bankası T.A.O. Merkez Şubesi Müdürlüğü nezdindeki TR220001500158007287550667

no?lu Özelleştirme Gelirleri Vadesiz Türk Lirası (TL) Hesaplarından birine ?TÜRKŞEKER A.Ş.?ye ait Portföy-B İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanları (hangisi ise Türkçe/İngilizce) Bedeli? veya ?TÜRKŞEKER A.Ş.?ye ait Portföy-C İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanları (hangisi ise Türkçe/İngilizce) Bedeli? ifadesini içerir şekilde, üstünde ihaleye katılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grubu?nun isim/unvanının da açıkça belirtildiği dekont karşılığında İdare?nin belirtilen adresinden temin edilebilir.

10. İhale Şartnameleri Türkçe hazırlanmıştır. İhaleye katılabilmek için ihale şartnamesi alınması zorunludur. Her ne suretle olursa olsun ihale şartnameleri karşılığı olarak alınan bedel iade edilmez.

11. Teklifler, söz konusu ihale şartnamelerinde belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanıp yukarıdaki tabloda belirtilen son teklif verme tarih ve saatine kadar İdare?nin belirtilen adresine elden teslim edilecektir. Son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare?ye intikal edecek teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.

12. İdare, ihale işlemlerini 4046 sayılı Kanun çerçevesinde yürütmektedir. Özelleştirme işlemleri 2886 sayılı İhale Kanunu ile 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp İdare ihaleyi iptal etmekte, yapıp yapmamakta, dilediğine yapmakta, teklif verme süresini belirli bir tarihe kadar veya bilahare belirlenecek bir tarihe kadar uzatmakta serbest olup bu husus teklif verme süresinin sona ermesinden önce duyurulur.

13. Yukarıdaki tabloda yer alan Portföy-B ve Portföy-C?nin ihalesi için İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı alan yatırımcılara talep etmeleri halinde, Türkşeker A.Ş. tarafından belirlenecek program çerçevesinde Türkşeker A.Ş. yetkilileri nezaretinde Portföy-B ve Portföy-C?deki şeker fabrikaları ve gayrimenkullerini görme/inceleme imkanı verilecektir.

14. Portföy-B ve Portföy-C?deki şeker fabrikaları ve gayrimenkullerinin yurtdışında yerleşik taraflara satışı yürürlükteki Doğrudan Yabancı Yatırımlar ve ilgili diğer mevzuata tabidir. Söz konusu mevzuat Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden ve ilgili kamu kurumlarından temin edilebilir. Yabancılar Doğrudan Yabancı Yatırımlar ve ilgili diğer mevzuata göre yatırım yapmalarının mümkün olup olmadığını önceden araştırmakla yükümlüdürler. İhaleyi kazanmaları halinde makul sürede Doğrudan Yabancı Yatırımlar ve ilgili mevzuata göre gerekli izinleri almaları istenir.

15. Özelleştirme işlemleri; 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunun Geçici 12. maddesi gereğince Katma Değer Vergisinden ve 4046 sayılı Kanunun 27. maddesi gereğince her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.

16. Türkşeker A.Ş. şeker fabrikalarından oluşturulan diğer portföy gruplarındaki (A, D, E ve F) şeker fabrikalarının portföy grubu halinde ?varlık satışı? yöntemiyle özelleştirilmesine yönelik gerçekleştirilecek ihalelerin hazırlıkları devam etmekte olup bu gruplardaki şeker fabrikalarının ihalelerinin 2012 yılında başlatılması planlanmıştır.

17. İhaleye ilişkin diğer hususlar Portföy-B ve Portföy-C şeker fabrikaları ihale şartnamelerinde yer almaktadır.

T.C.

BAŞBAKANLIK

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI

Adres : Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/ANKARA

Tel : (0 312) 430 45 60 /1598-3008 Faks : (0 312) 435 93 42 www.oib. gov.tr

not sevgili arkadaşlar b ve c şartnamesi 16 madde açıklanıyor

yetimmemur
Şef
31 Ocak 2012 20:57

Sendikalar üretim bitecek gibi saçma ve üstüne vazife olmayan işlerle uğraşacağına üyelerinin özlük haklarını kotarmaya çalışmadı.Tekel özelleşmesinde adamlar 4c hakları konusunda baya kazanımlar elde ettiler.Şeker iş halen kendi derdinde bizim fabrikalara tayin isteyen pek çok insan varmış hiç heveslenmesinler geleceklerin adı adresi belli.Genel müdürlük sendikayı bu yolla avutmaya çalışıyor yani al gülüm ver gülüm.Sendikanın taşınmazları nolacak acaba satılan fabrikalardaki işçiler bundan nasıl pay alacak.Antalyada Ankarada trilyonluk tesisler var bunlar nolacak hiç soruyormusunuz ağalara...

Toplam 2614 mesaj
«606162636465666768697071»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi