Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergun
23 Şubat 2009 19:24  

Kapalı
Huzur hakkı maaşı - il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerinin aldığı maaş

Arkadaşlar il genel meclisi ve belediye meclisinin aldığı maaşlar toplantıdan toplantıya oluyor. Aldıkları ücret konusunda hiçbir bilgi bulamadım. aşağıdaki kanunda bir madde buldum. bunun ne kadar ettiğine dair beni bilgilendirirseniz sevinirim. çok sağolun.

Meclis üyelerinin huzur hakları ve diğer sosyal hakları

MADDE 24.- Meclis toplantılarına katıldıkları her gün için; il genel meclisi başkanına 2600 gösterge, diğer meclis üyelerine 2200 gösterge rakamının, memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarda huzur hakkı ödenir.

24 Şubat 2009 08:34

banderas@

Huzur ve izin hakkı

5393 sayılı Belediye Kanunu:

MADDE 32. ? Meclis başkan ve üyelerine, meclis ve komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için, 39 uncu madde uyarınca belediye başkanına ödenmekte olan aylık brüt ödeneğin günlük tutarının üçte birini geçmemek üzere meclis tarafından belirlenecek miktarda huzur hakkı ödenir. Huzur hakkı ödenecek gün sayısı, 20, 24 ve 25 inci maddelerde belirtilen toplantı günü sayısından fazla olamaz ve meclis üyelerine aynı gün için birden fazla huzur hakkı ödenemez.

Belediye Meclis Üyelerinin huzur hakkı, Belediye Başkanının aldığı maaşa göre farklılık arzetmektedir.

30 TL-200 TL arasında toplantı başına huzur hakkı alabilmektedirler.

İl Genel Meclis Üyeleride toplantı başına 2200 göstergenin memur maaş katsayısına çarpımıyla bulunacak tutarı alırlar.Buda 0,053505*2200=117,711 TL gibi bir rakama tekamül eder.

Toplam 1 mesaj