Editörler : hopaliSafak Vaktii
27 Şubat 2009 20:01  


soy kütüğü

Arkadaşlar bölümle pek ilgisi yok ama dedenizin dedesinin kimlik bilgilerine ulaşmanız mümkün. TC Kimlik sorgulama adresinden bir yöntemle bu bilgilere ulaşmanız mümkün.

Ayrıntılı bilgi için www.elyazma.com sitesinin soy kütüğü bölümüne bakabilirsiniz.

27 Şubat 2009 20:02

mceyda1629

bakıyorum

27 Şubat 2009 20:07

mceyda1629

baktım ve bir şey bulamadım. dedemin dedesinin soyadı yok ki. ahmet oğlu mehmet diye mi bakacağız :9

27 Şubat 2009 20:11

november

Türkiye'de TC kimlik çalışmaları neticesinde 1800 lü yıllardan sonra yaşamış olanların nüfus kayıtları sisteme aktarılmıştır.

TC kimlik sorgulamalarında her ailenin cilt numarası , aile sıra numarası değişmemektedir. Yani bir ailenin fertleri aynı defter ve sıra numarasına kaydolmaktadırlar. Bu bilgiden hareketle herkes nüfus cüzdanlarındaki cilt no, aile sıra no ve birey sıra no bilgilerini kullanarak 1800 lü yıllara kadar ki dedelerine ulaşabilirler. Örnekle açıklayacak olursak :

Ahmet Taş ismindeki bir şahsın nüfüs cüzdanında

cilt no : 5

aile sıra no: 34

birey sıra no :18 olsun

Bu kişinin birey sıra numarası 18 ise babası ve dedeleri 18 den geri olan sayılara denk gelmektedir. 1 numarada ise dedesinin dedesi kayıtlıdır.

Cilt no ve aile sıra no sabit kalmak üzere birey no dan geriye doğru numaraları deneyerek ve baba adını değiştirerek dedenizin dedesinin nüfüs bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki TC kimlik sorgulama adresini kullanınız.

http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/QueryIdentityNumber.aspx

27 Şubat 2009 20:29

november

Hayır, sadece kimlik bilgilerinde çıkan baba isimleri ve sol bölümde ki birey numarasını değiştirerek bulunuyor. Soyadını değiştirmiyorsunuz.

Annenizin dedeleri için de dayınızın kimlik bilgileri olması lazım.

27 Şubat 2009 20:52

november

soy adında bir değişme yok. işin püf noktası şudur.

www.tckimlik.nvi.gov.tr adresinde bir ailenin cilt ve aile sıra numaraları sabittir. birey numara da ise büyükten küçüğe doğru o ailenin bireyleri yeralır. bir numarada dedenizin dedesi kayıtlıdır. Anacak siz babanızın veya dedenizin nüfus bilgilerinden başlamalısınız. çıkan bilgilerde sadece yukarda dedenizin adı yerine onun babasının adını girerek (soyadını değiştirmeden) birey numarasınıda dedenizin birey numarasından geriye doğru deneyerek dedenizin babasının bilgilerine ulaşırsınız. bu işlemlere devam edersiniz en üstteki bilgilere ulaşırsınız.

Toplam 5 mesaj
ANKET
Galatasaray Genel Kurulu, Hakan Şükür'ü ihraç etmedi. Ne düşünüyorsunuz?