Editörler : "eskiyara"Pangaea
12345678910111213»

cem.cemer
Genel Müdür
07 Mart 2009 12:41

Sandık Kurullarına ve Bina Sorumlularına Yapılacak Ödemeler:

Yüksek Seçim Kurulunun ücret kararında belirlenen tarife esas alınarak;

a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına (4) dört,

b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına (3) üç,

c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye (3) üç,

ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye (2) iki, siyasi parti üyelerine (1) bir,

d) Bina sorumlularına ise (4) dört,

gündelik ödenecektir.

C) SANDIK KURULLARI

Başkan 47,00

Üye 42,00

D) BİNA SORUMLULARI 47,00

cem.cemer
Genel Müdür
07 Mart 2009 12:45

Ancaaak;bu görevlendirmeleri neye göre yaptıklarını hala anlamış değilim.

07 Mart 2009 17:22

20 yıllık ogretmene uyelik kimisine hicbisey ben 2-3 yıllık ogretmenim baskanlık cıktı sevinsemmi uzulsemmi bide su yevmiyelerden vergi kesintisi oluyormu?

coming_soon41
Genel Müdür
07 Mart 2009 19:45

var galiba

coming_soon41
Genel Müdür
08 Mart 2009 10:25

arkadaşlar görev çıkmayıpta almak isteyenler ilçe seçim kuruluna başvururlarsa iade görevlerden alabilir..

efnan13
Şube Müdürü
08 Mart 2009 10:34

peki ne zamana kadar başvurabiliriz?daha gelmedi bizim okula görev.öğretmenlerin çoğu görev alacağına göre okulların o gün toptan tatil olma ihtimali yok mu?

Dünyalım
Daire Başkanı
08 Mart 2009 11:03

Memur olarak görev aldım.Peki oyumu görevli olduğum köyde değilde sabah erkenden evimin yaınındaki ismimin geçtiği sanndıkta o kullansam,sonra hemen sabah görev yerime gitsem ve orda oy kullanmasam olur mu?Bir arkadaş başkanına söyle yarım saat geç kalacam de olur diyor

?Yeter ki iki yerdede oy kullanma, mükerrer oy olur diyor?Sizce olur mu? Daha önce böyle bir şey yapan var mı?Ne oldu?

coming_soon41
Genel Müdür
08 Mart 2009 11:22

hocam bu hafta içi görev dağıtımı biter acele etsen iyi olur....

hocam benim bildiğim sandık başkanı ve üyeler oyunu kendi sandıklarında kullanıyor ama tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir...

seak738
Memur
08 Mart 2009 17:48

DÜNYALIM daha önce ben sandıkta görev aldığımda sandıkta görevli olduğumdan dolayı o sandıkta oy atmıştım. Seçim listesinin sonuna eklenmiştik ve tutanakla belirtmiştik. Birkaç günden toplantı yapılır oradada durum sandık başkanlarına açıklanır zaten bir klavuzda veriliyor oradada yazması lazım eğer değişiklik yapılmamışsa...

coming_soon41
Genel Müdür
09 Mart 2009 16:35

bugün geldi görev sandık başkanı oldum...

09 Mart 2009 20:23

YSK Karar Kurulu Karar:343'e göre gündelik ve miktarlar:

7) Sandık Kurullarına ve Bina Sorumlularına Yapılacak Ödemeler:

Yüksek Seçim Kurulunun ücret kararında belirlenen tarife esas alınarak;

a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına (4) dört,

b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına (3) üç,

c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye (3) üç,

ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye (2) iki, siyasi parti üyelerine (1) bir,

d) Bina sorumlularına ise (4) dört,

gündelik ödenecektir.

Ancak, (3) üç sandığı aşan mahallerde bina sorumlusu görevlendirileceğinden, bunun dışında bina sorumlusu görevlendirilmesine yasal olanak yoktur.

Sandık kurullarının bir üyesi Devlet memuru olması gerekir. Ancak, bazı nedenlerle siyasi partili üye yerine yazılan memur üyelere (1) bir gündelik ödenmesi gerekir.

Ayrıca, sandık kurullarından gelen bordrolar ile sayım - döküm cetveli, tutanak defteri ve Örnek: 51, 53, 54 ve 54/1?deki isim ve imzalar kontrol edilip birliktelik sağlandıktan sonra, gerçek görev ifa eden sandık kurulu için tahakkuk yapılmalıdır.

Sandık kurulu başkanlarınca; çoğunluk sağlandığı halde (başkan ve 3 üye olduğu takdirde) göreve gelmeyen sandık kurulu üyelerinin yerine üye tamamlama yoluna gidilmesine gerek bulunmamaktadır. Bu durum verilen kurslarda sandık kurulu başkan ve üyelerine izah edilecektir. Ancak, eksiklik nedeniyle sandık kurulunu 3 üyeye tamamlamak için görev verilen üyelerin mutlaka Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları alınarak tutanağa yazılacak ve durum ilçe seçim kuruluna bildirilecektir.

coming_soon41
Genel Müdür
10 Mart 2009 22:43

bu parayı kesin nerden öğreneceğiz

Kumpiter
Müsteşar
11 Mart 2009 00:14

Bir arkadaş (Dünyalım), sabah erkenden bağlı olduğum yerde oy kullanıp göreve giderim demiş ancak:

Görevli olduğunuz için sizin normalde oy atacağınız sandıktaki isminizin karşısı görevli olduğunuz için bilgisayar tarafından KAPATILIYOR. Yani imza atmanıza olanak yok. 22 Temmuz seçimlerinde ilginç bir olay oldu görevli olduğum sandıkta. Karşı sandıktaki görevli öğretmen, benim çalıştığım sandıkta oy atacaktı normalde ama atamadı (kendi sorumlu olduğu sandıkta kullandı). O yüzden o dediğinizi unutun. Geç kaldığınız da cabası olur.

Bir de oy atacağınız sandıkla görevli olduğunuz sandık farklı ilçelerdeyse belediye başkanına oy veremezsiniz. Haliyle muhtara da oy atamazsınız. Sadece il genel meclisine oy verebilirsiniz. Eğer büyükşehir sınırlarında oturuyor ancak bir büyükşehir harici ilçede görevliyseniz, büyükşehir belediyesine de oy atamazsınız (kardeşimin başına gelecek ay sonunda bu olay). Haa, olur da benim gibi 2004 yerel seçimlerinde oturduğun mahalledeki okulda görev çıkarsa o zaman tüm oy haklarını kullanabilirsiniz.

Allah kolaylık versin. Zorluğu yüzünden görev talep etmedim.

Dünyalım
Daire Başkanı
11 Mart 2009 13:21

Anlaşılan görevli olduğum yerde kullanacam.görev aldığım yer büyükşehir sınırları içinde merkez bir ilçenin köyü.O zaman büyükşehir belediye başkanına da oy atabilirim demekki?Ama sadece muktara ve il genel meclisine oy atabilirsin diyorlar.

coming_soon41
Genel Müdür
11 Mart 2009 19:24

seminerde öğreniriz artık...

isikayhan
Kapalı
11 Mart 2009 21:12

bana gelen tebligatın ekinde; sandık seçmen listesine göre oy verme hakkına sahip olduğum için, başkanı olduğum sandığa oy kullanacağım yazıyor. ayrıca asıl sandık seçmen listesine meşruhat (tdk sözlükten: Bir maddenin açıklanması için yazılanlar, açıklamalar) verilmesi için o sandık kurulu başkanlığına yazı yazlıdğı ifade edilmiş. başkanı olduğum sandık ile asıl sandığım aynı mahallede (aynı okulda) bu yüzden de yapılan bütün seçim türlerinde oy kullanabailieceğim de işaretli.

ekin en üstünde yazanlar:

kanun ve madde: 298/94 örnek no:142

bakınız:

SEÇİMLERİN TEMEL HÜKÜMLERİ VE SEÇMEN KÜTÜKLERİ HAKKINDA KANUN

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/357.html

KURUL GÖREVLİLERİ, MİLLETVEKİLLERİ İLE MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ OY VERMESİ:

Madde 94 - (Değişik madde: 28/03/1986 - 3270/24 md.)

I. İlçe seçim kurulu başkanı, seçimin yapıldığı çevrede oy verme hakkına sahip olduğu halde, görev yaptığı sandığa ait seçmen listesinde kayıtlı bulunmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin her birine seçmen olduğunu ve hangi seçimde oy kullanabileceğini belirleyen ve sandık seçmen listesindeki bilgileri kapsayan bir belge verir, ayrıca, esas kayıtlı olduğu sandık seçmen listesine meşruhat verilmek üzere kayıtlı bulunduğu sandık kurulu başkanlığına durumu yazı ile bildirir.

Başkan ve üyeler, bu belgeyi sandık kuruluna teslim ederek görevli oldukları sandıkta oy verirler.

Milletvekilleri ile milletvekili adayları seçmen kartını göstermek suretiyle kayıtlı oldukları seçim çevresi dışında da oylarını kullanabilirler.

Bunların adları ve hüviyetleri o sandık seçmen listesinin sonuna yazılarak adları hizasına imzaları alınır.

Bu fıkraya göre yapılan işlemler tutanağa geçirilir.

II. (Mülga fıkra : 13/03/2008-5749 S.K./15.mad.)

blue_123
Daire Başkanı
12 Mart 2009 16:41

başkan ve memur üye ne kadar alacak(kurs görmüşler)ayrıca bu paralar ne zaman ve nasıl veriliyor..deneyimli arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

coming_soon41
Genel Müdür
12 Mart 2009 19:33

1 ay içinde para ödeniyor

Morton 01
Aday Memur
12 Mart 2009 20:31

milleti kandırmayın en fazla 80 tl olur okadar.

coming_soon41
Genel Müdür
12 Mart 2009 21:14

hocam kandırma falan yok hesaplama bu şekilde

Toplam 281 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi