Editörler : supporters.
«789101112131415161718»

gençsosyolog
Kapalı
02 Aralık 2005 03:59

delinin biri kuyuya taş attı bi forum dolusu adam çıkarmaya uğraşıyo, vaktinizi boşa harcamayın arkadaşlar, adamlar vasıfsız işçi alır gibi ilan vermişler ,benim için önemli olan elinin kalem tutması diyorlar, siz onların aklı başında bir iş yaptığını zannedip te yaptıkları üzerine kafa yormayın.Bu ülkeyi sen kurtaramazsın ben kurtarırım kavgası vermenin de bir manası yok en güzeli herkesin kendi alanında istihdam edilmesi ama ne yazık ki olmuyor.

Bir senedir beklediğim aylarca hazırlandığım ve iyi bir puan almama rağmen son anda yaptıkları puan ve bölüm değişikliğiyle 2 haftadır geceleri uykularımı delik deşik eden sevgili TÜİK yöneticilerini de buradan sevgiyle anıyorum...

ahmetvemert
Aday Memur
02 Aralık 2005 08:27

DİE young and save yourself...

gok82
Memur
02 Aralık 2005 12:25

merhaba arkadaşlar. ben de kararsızlar arasındaydım. puanım 89 civarı ve merkezin gelme ihtimali zayıf görünüyo, taşra içinse kafamda belirsizlikler var. birçok mülakattan elenmiş biri olarak işsizliğin verdiği sıkıntıda mevcut. fakat yine de bu kararsızlık yüzünden başvurmayı düşünmüyorum. Daha önce birçok sıralamayı kılpayı kaçırmış biri olarak (ki bu sınavlara başvurduğu halde girmeyen bissürü insan oldu)bu işi gerçekten isteyen arkadaşların şansını azaltmak istemiyorum aksi halde kendimle çelişicem. iktisat mezunuyum ve 2 istatistik dersi aldım ama görüyorum ki benden bile daha alakasız olan mühendisler, kendilerine yapılan kpss7 ayrıcalığını ve adaletsizliğini de kullanarak bu pozisyona başvurucaklar. umarım bu işi gerçekten isteyen ve hakeden istatistik, sosyoloji gibi bölümlerden mezun insanlar girer ve umarım ki gençsosyolog nickli arkadaşım bunlarda birisi sen olursun. en çok isyan eden kişi sen olman gerekirken gayet erdemli davranarak burda bilgilerini paylştın. herkese başarılar dilerim.

punk
Aday Memur
02 Aralık 2005 16:52

ben kadro karsılığı sözlesmeli olarak bir kamu kurusunda calısmaktayım, tuik'e basvurdum ve diyelim gelecek hafta cagrılanlar arasına girdim ve basarılı oldum ve die beni kabul etti, merak ettiğim ben simdi calıstıgım kurumdan die'ye geciste problem yasar mıyım yasamaz mıyım, yani bana calıstıgım kurum izin verir mi? cunku ben bu kurumla sozlesme yapmısım yıl sonuna kadar. bu konuyu aslında calıstıgım yerin personel dairesine sormam lazım ama simdi ortada bisey yokken cıkacak izlenimi vermem uygun olmaz. konuyu bilenlerin cevapları bana yardımcı olacaktır

life is life
Aday Memur
02 Aralık 2005 17:03

ne bu mühendis iktisatcı kavgası ya. burdan herkesime şunu söylemek istiyorum mühendisler kadar iktisatcılar da hatta herkesde bu ülkeyi daha iyi yönetebilir. ama şu nu unutmuyalım yigidi öldürün ama hakkını yemeyin .Türkiye Tarihinde Atatürk,T.ÖZAL ve N.Erbakanın yeri ayrıdır.(bazı şahısların dikkatine)hangi esnafa hangi memura hangi işçiye sorarsanız sorun en güzel ekonomik gelişmeler bu şahıslar zamanında olmuştur.lütfen olaylara at gözlüğüyle bakmayın. saygılar

turacy
Memur
02 Aralık 2005 17:32

punk arkadaşım, muvaffakat alabildiğin sürece TÜİK'e geçebilirsin... Sözleşmeli olman farketmez ama bu kurum tarihinde ilk defa böyle bir şey görecek herhalde o da ayrı konu, genelde tam tersi arzu edilirdi eskiden :)

istatistik42
Aday Memur
02 Aralık 2005 18:33

arkadaşlar demişsiniz mühendisin TÜİK'te ne işi var:

kurumun sağlam bir bilgi işlemi var. oraya baya bir Bilgisayar müh almayı düşünüyorlar(rakamı vermek istemiyorum)

bölgelerde tarım istatistikleri çalışma grubu diye bir birim var oraya ziraat mühendislerini koysalar baya etkili olurlar

İşgücü istatistikleri çalışma grubu diye bir birim var oraya Çalışma ekonomisi bölümü mezunlarını koysalar baya etkili olurlar.(yanlışlık sadece bölüm bazında puan ayrımı yapılmaması ve kota koyulmaması)

bunlar sadece bir örnek.yani TÜİK'te her mezun işe yarar ama bu mezunlara biraz istatistik eğitimi verilirse ki verilir. zaten her mezun en azından lisans sırasında bir istatistik dersi görmüştür.

kurumun organizasyon yapısı ve çalışma yöntemi ileride son derece çağdaşlaşacak ve profesyonelleşecektir

maaş konusuna gelince o maaş muhtemelen brüttür. ama ikramiye ve teşvik primleri dahil değildir. bunlarda dahil edilirse rahat net 2000 YTL'yi bulur. eğer az olursa baya bir adam kaybedilir.

dinçer_s
Aday Memur
02 Aralık 2005 20:19

arkadaşlar başvuru sayısı ya da taban puanlar hakkında net bilgisi olan var mı?

grbndsi
Aday Memur
02 Aralık 2005 20:25

Arkadaşlar mesleklerarası çatışmayı gülümseyerek takip ettim :) siz burada yırtının şunu mu alsalar TUIK e bunu mu diye öbür tarafta atı alan üsküfdarı geçiyor!!!!!! Torrrrrpili olan i... ler istedikleri yerde at koşturuyo haberiniz ola.Burada birbirinizi yiyeceğinize ülkede yanlış giden işlere KAFA yorsanız daha faydalı olursunuz hem kendinize hem ülkenize.Mühendis miş iktisat işletme imiş ne farkeder TUIK dil bilen,bilg. kullanan belli bir seviyede eğitim almış eleman arıyor,birbirinizi yemeyin ama şunun kavgasını yapın:Burada da torpil patlatmaya çalışan. i... leri ,iyi aile çocuklarına nasıl karşı koyarsınız.Allah a çok şükür şu anda iş güç sahibi olan bir ağabeyiniz olarak size tavsiyem bu olabilir ancak.Bırakın sen ben kavgasını da hak edenin hak ettiği yere geldiği bir Ülke yaratmak için kafa yorun.

Şu sorunun cevabını da düşününü;bu saçma sapan tartışmayı başlatan kişinin bunu kasten yapmadığını nereden biliyorsunuz?Belki de "Aaaaa Kuşa bak kuşa bak " derken sizin arkanızda dolap çeviren ve çoktaaaaan 25 kişilik ankara kadrosunu dolduran karaktersiz i... ler başlattı bu sonu gelmeyecek tartışmayı.Memleketin mevcut durumunda herkesin payı var.Boş bi tartışmabu.Siz siz olun da şimdi Pazartesi açıklanacak listelerde SON sıralarda yer alıp Torrrrrrrrpil patlatmaya çalışacak olan işe güce yaramaz IVIR ZIVIR herifleri nasıl engellerisiniz onu düşünün.Çünkü TUIK bu konuyu muhtemelen düşünemeyecektir.Liste başı olarak da girseniz "MÜLAKATTAN" sonra liste sonunda olabilirsiniz!!! (Tabii ki ruhsal bir hastalığınız varsa bu durum doğal olacaktır ancak aksi taktirde kafanızda bir torrrrpil patlamış demektir!!)Son sözlerime örnek isterseniz EPDK sınavını inceleyin ve irdeleyin!!!antitorpilin söyledikleri çıktı!

grbndsi
Aday Memur
02 Aralık 2005 20:29

Arkadaşlar mesleklerarası çatışmayı gülümseyerek takip ettim :) siz burada yırtının şunu mu alsalar TUIK e bunu mu diye öbür tarafta atı alan üsküfdarı geçiyor!!!!!! Torrrrrpili olan i... ler istedikleri yerde at koşturuyo haberiniz ola.Burada birbirinizi yiyeceğinize ülkede yanlış giden işlere KAFA yorsanız daha faydalı olursunuz hem kendinize hem ülkenize.Mühendis miş iktisat işletme imiş ne farkeder TUIK dil bilen,bilg. kullanan belli bir seviyede eğitim almış eleman arıyor,birbirinizi yemeyin ama şunun kavgasını yapın:Burada da torpil patlatmaya çalışan. i... leri ,iyi aile çocuklarına nasıl karşı koyarsınız.Allah a çok şükür şu anda iş güç sahibi olan bir ağabeyiniz olarak size tavsiyem bu olabilir ancak.Bırakın sen ben kavgasını da hak edenin hak ettiği yere geldiği bir Ülke yaratmak için kafa yorun.

Şu sorunun cevabını da düşününü;bu saçma sapan tartışmayı başlatan kişinin bunu kasten yapmadığını nereden biliyorsunuz?Belki de "Aaaaa Kuşa bak kuşa bak " derken sizin arkanızda dolap çeviren ve çoktaaaaan 25 kişilik ankara kadrosunu dolduran karaktersiz i... ler başlattı bu sonu gelmeyecek tartışmayı.Memleketin mevcut durumunda herkesin payı var.Boş bi tartışmabu.Siz siz olun da şimdi Pazartesi açıklanacak listelerde SON sıralarda yer alıp Torrrrrrrrpil patlatmaya çalışacak olan işe güce yaramaz IVIR ZIVIR herifleri nasıl engellerisiniz onu düşünün.Çünkü TUIK bu konuyu muhtemelen düşünemeyecektir.Liste başı olarak da girseniz "MÜLAKATTAN" sonra liste sonunda olabilirsiniz!!! (Tabii ki ruhsal bir hastalığınız varsa bu durum doğal olacaktır ancak aksi taktirde kafanızda bir torrrrpil patlamış demektir!!)Son sözlerime örnek isterseniz EPDK sınavını inceleyin ve irdeleyin!!!antitorpilin söyledikleri çıktı!

original
Aday Memur
02 Aralık 2005 21:15

Merkez icin taban puanin en az 89.5 oldugunu ogrendim, yani taban puanin 89.5un altinda olmayacak, kaynak nedir diye sorarsaniz soyleyemiyecegim ama guvenebilirsiniz, kaynak saglam, bu soyledigim cuma gunu 15:00 itibari ile gecerli, daha sonraki basvurularla nolur bilmiorum, merkez listesini olusturanlarin cok buyuk bir cogunlugu muhendismis. toplam basvuru 2000den fazla

DuMuR
Daire Başkanı
02 Aralık 2005 21:58

Original, peki taşranın son puanı hakkında bir bilgin var mı?Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum, merkez listesine girenler taştanın da listesine girecekler mi? Yani ona göre bir taşra tahmini yapabilir miyiz?

yusuf.c.san
Aday Memur
02 Aralık 2005 22:23

Arkadaşlar muhtemelen merkeze başvuranların hepsi taşrayada başvurdu buradan hareketle ben kendimi pazartesi günü açıklanacak listede görmeyi pek ummuyorum. özelliklede kurumun bazı bölümlere iltimas geçecek şekilde verdiği ilan göz önüne alınırsa durum öyle gözüküyor ama yinede Allahtan ümit kesilmez

Fakat asıl iş listede adınız çıktıktan sonra başlayacak benim hala anlamadığım nokta sözlü mülakatta insanların yeterli olduğuna nasıl ve ne şekilde bir karar mekanizması ile karar verecekler hangi kriterler ele alınacak. Yoksa hiçbir kriter yokmu nasılsa dağ bayır gezip anket doldurcaklar okuduğunu anlasın yeter mantığıylamı hareket edilecek en çok merak ettiğim nokta şu anda bu hatta kafamı en çok kurcalayan desem daha doğru olur.

2000 üzerinde başvuru varsa merkez için sınava alınacak 176 kişi bölgeyede muhakkak başvurmuştur. Bu da demek oluyo ki bölge için sınava alınacak 800 kişiden 176'sı zaten 89,5 in üstünde puana sahip olacak demektir. Geriye kalan 634 kişi ise 89,5 ve altında kalan insanlardan oluşacak buradan hareketle bölgeler için puanın 85 civarlarında kapanması muhtemel diye düşünüyorum bilmem haksızmıyım

turacy
Memur
02 Aralık 2005 22:45

tarih, coğrafya, matematik(yazmaya elim bile varmıyor aslında, ortaokul matematiği diyelim) ve ingilizce bilgisine göre sıralama yapan bir kurumdan nasıl bir mülakat beklerseniz öyle olacak

89.2 küsür puanla kpss34,92 ve 114'te türkiyede ilk 100deyim ama Merkez için ilk 176ya giremiyorum çünkü kpss7'de 89 puanın üstünde 1500 kişi var :)) istatistik kurumu için istatistik puanlarının pek bir işe yaramaması ne kadar acı değil mi...

DuMuR
Daire Başkanı
02 Aralık 2005 22:48

Ya iyi de merkezin listesine girenler taşranın listesine de girecek mi yani kesin olarak???Benim puanım 87,3, gelme ihtimali nedir?Taşra için tabi???Çok umtsuz duruma düştüm birden, ben merkez listeye girenler taşraya girmez diye düşünüyordum...Yani ikisinin mülakat listesi ayrı ayrı olur diye...

turacy
Memur
02 Aralık 2005 22:53

Ben hiç zannetmiyorum Merkez yazıpta taşra tercihi yapmamış olan birilerinin olduğunu olsa olsa 50 kişidir 2000 küsür kişi arasında, bence de taşra 84-85 gibi kapanır sen kafanı yorma...

Bu arada biz burda birbirimizi yerken şu aşağıdaki linke bi gözatmanızda fayda var :)

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=61521

trender
Memur
02 Aralık 2005 22:57

TUİK istatistik ve ekonometri almaz. DPT ekonometri almaz.(sınava başvuru dahi yapamıyorsun Dpt'de en azından TUİK bu konuda daha ii (?) ) Burası Türkiye. Ne çalışıyorsun ekonometri istatistik iktisat maliye? otur coğrafya çalış.

DuMuR
Daire Başkanı
02 Aralık 2005 23:14

Benim sorduğum zaten merkez tercihi yapanların taşra tercihi de yapıp yapmadığı değil, yani merkezin listesine girenlerin dışında bir 800 kişilik liste mi oluşturulacak yoksa merkeze girenler de bu 800 kişinin içinde tekrar sıralanacak mı? Yani bu benim sorduğum biraz da kurumun politikası ile ilgili...

yusuf.c.san
Aday Memur
02 Aralık 2005 23:16

Dumur arkadaşım puanı yüksek olupta merkeze başvuran bütün herkes emin ol taşrayada başvurmuştur.

listeler ayrı ayrı açıklanacak olsada taşra listesinde de bu arkadaşların isimleri geçecektir.

eğerki kurum merkeze başvuranlar taşraya başvuramaz diye bir sınırlama getirseydi durum değişirdi

belki listeler açıklanırken merkez için sınava çağrılacak adayları taşra listesinden kurum kendisi çıkarmayı akıl eder

tabi bilemiyorum bu durum ne derece adil olur ya da yaparlarmı

ama şu an itibariyle gözüken durum bu 800 kişiyi taşra için çağıracaklar fakat bu 800 kişinin zaten 176'sının en azından 89,5 üzeri puana sahip olduğunu biliyoruz

bunun yanında merkeze başvurupta 89,5 puanın altında kalan birçok insan da taşraya muhakkak başvurmuştur.

taşrada puanların 85 ve üzerinde kapanmasını beklemekteyim

DuMuR
Daire Başkanı
02 Aralık 2005 23:33

Bu durumda puanlar taşra için de çok yüksekte kapanırsa hiç şaşırmamaa lazım...Ya son gün giden kimse yok mu taşra için puanlar hakkında bilgi edinen???Yani puanlar 85'e kadar inmez gibi geliyor...???

Toplam 484 mesaj
«789101112131415161718»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi